Zpět na » Premier League » Arsenal s Birminghamem pouze remizoval

Premier League - Arsenal s Birminghamem pouze remizoval

Arsenal s Birminghamem pouze remizoval © bbc.co.uk - AP - Theo Walcott

0

23.02. - 27. kolo kolo Premier League přineslo v prvním utkání překvapivou remízu Arsenalu na hřišti Birminghamu, kterou zařídili dvěma góly McFadden a Walcott.

Birmingham City - Arsenal FC 2:2
Podrobnosti

První utkání programu 27. kola Premier League přineslo překvapení v podobě remízy Arsenalu na hřišti Birminghamu. Přitom domácí hráli už od třetí minuty bez vyloučeného Martina Taylora, který surově fauloval Eduarda a viděl červenou kartu. Eduardo musel být po zranění hned střídán a má zlomenou nohu. Více zde.

V 28. minutě to bylo pro Arsenal ještě horší. Po faulu Flaminiho kopal Birmingham přímý kop z ideání vzdálenosti a James McFadden krásně vymetl pavučinu Almuniovy brány. Skotský útočník tak zařídil vítězství Blues v prvním poločase.

Jenže v tom druhém na hřišti kraloval Theo Walcott. Anglický mladíček se dokázal prosadit po rohovém kopu, když dorážel hlavičku Adebayora. Druhý zásah si připsal jen o šest minut později, tentokráte po střele z vápna. Walcott si v Premier League připsal první dvě trefy.

Když už se zdálo, že Gunners si přípíšou další tři body, Gael Clichy zbytečně ve vápně fauloval Parnabyho a z nařízené penalty McFadden vstřelil svůj druhý gól a rozhodl o remíze 2:2.