Zpět na » Premier League » Sheffield United a Boro čeká opakovaný zápas

Premier League - Sheffield United a Boro čeká opakovaný zápas

Sheffield United a Boro čeká opakovaný zápas © -

0

17.02. - V prvním nedělním utkání 5. kola FA Cupu Sheffield United na domácím hřišti pouze remizoval s Middlesbrough, a oba soupeři si tak duel zopakují na hřišti Boro.

Sheffield United - Middlesbrough FC 0:0

Nedělní program 5. kola FA Cupu otevřel souboj mezi Sheffieldem United a Middlesbrough. Pro domácí Blades to byl první zápas proti Boro pod novým manažerem Kevin Blackwellem, který v týdnu nahradil odvolaného Bryana Robsona.

Oba dva týmy utkání začaly velmi aktivně a už v šesté minutě musel Mark Schwarzer skvěle zasáhnout proti střele Kilgallona, ke kterému se míč odrazil po přímém kopu Quinna.

O deset minut později zahrozilo i Middlesbrough, z podobné pozice jako Kilgallon střílel Stewart Downing, ale jen do rukou Paddy Kennyho.

Hra se po této šanci zklidnila, oba dva týmy však stále chtěly útočit. K příležitosti se ale dostali pouze hráči Sheffieldu, kteří hrozili ze standardních situací. Jonathan Stead hlavičkoval po rohu Martina jen těsně vedle.

V závěru poločasu se domácí dostali do tlaku a do několika šancí. Nejprve musel Wheater nedovoleně stáhnout Sharpa, který už běžel sám na bránu a viděl žlutou kartu. Po tomto zákroku následoval přímý kop, který ale Morgan kopnul přímo do zdi. Stejná standardka se opakovala i o chvíli později, Beattie však mířil mnohem přesněji a trefil tyč, čímž uzavřel první poločas.

Ten druhý začal nepříjemnou střelou Jonathan Stead, ale mířil přesně na Schwarzera.

Jenže aktivitou hířili v druhém dějstvím především hosté. V 58. minutě musel Žiletky podržet skvělým zákrokem Paddy Kenny, který nad břevno vytáhl nůžky Mida. A z následného rohu předvedl irský brankář téměř identický zákrok, tentokráte po hlavičce Wheatera.

Middlesbrough v tlaku pokračovalo, těsně vedle stříleli Mido, Downing a Rochemback. Pak se ale hra opět vyrovnala a Sheffield se dostal k dalšímu nebezpečnému přímému kopu, ale Tonge trefil opět zeď a Armstrong střílel nad bránu.

Závěr utkání přinesl dvě zajímavé situace. Nejprve si Boateng trefil ve vlastním vápně ruku a Sheffield United měl zahrávat penaltu. Na druhé straně hlavičkoval po rohu Downinga Pogatetz, ale Blades na poslední chvíli zachránil Naysmith.

Bojovný utkání na Bramall Lane tedy nakonec skončilo 0:0, i když diváci se nenudili. Opakovaný zápas čeká oba dva týmy na Riverside Stadium.