Zpět na » Premier League » FA pohár: dál pokračuje také Cardiff a Chelsea

Premier League - FA pohár: dál pokračuje také Cardiff a Chelsea

FA pohár: dál pokračuje také Cardiff a Chelsea © -

0

16.02. - Welšský klub si dokázal bez větších obtíží poradit v druholigovém duelu s Wolverhamptonem, Chelsea i přes komplikaci ve formě vyrovnávací branky v nastavení prvního poločasu dokázala vývoj opět strhnout na svou stranu a také pokračuje do čtvrtfinále.

Cardiff City - Wolverhampton 2:0 (2:0)

Branky: 2. Whittingham, 11. Hasselbaink

Domácí manažer Dave Jones si nemohl asi přát lepší start do zápasu proti svému bývalému klubu. Běžela teprve druhá minuta zápasu a Peter Whittingham dostal od zadáků hostí dostatek prostoru a času, opřel se do míče a jeho přízemní střela zapadla do levého rohu Hennesseyho branky. Welšský klub nepolevil a o několik minut později veterán v jejich službách, Jimmy-Floyd Hasselbaink zvýšil vedení domácích na 2:0.

Tlak domácích pokračoval i nadále a v 19. minutě se další hezkou střelou prezentoval McPhail, tentokrát ale míč zastavil Hennessey.

Hosté se příliš k ohrožení Enckelmanovy branky nedostávali a když už, tak vše dokázala domácí obrana vyřešit. Naopak byli to domácí, kteří mohli dalším gólem Hasselbainka zvýšit, hostující brankář ale znovu zachránil svůj tým.

Po poločase pokračoval Hennessey ve vynikajícím výkonu a opět několikrát zachraňoval Wolves od pohromy v podobě debaklu. V rozmezí 50. a 55. minuty si připsal hned čtyři vynikající zákroky proti střelám domácích, kteří si užívali vedení.

Zasloužený postup si pak bez obtíží pohlídali a Cardiff se tak poprvé od roku 1927, kdy tým FA pohár vyhrál, podívá do čtvrtfinále.

Cardiff City: Enckelman - McNaughton, Loovens, Johnson, Capaldi, Whittingham (89&prime,, Sinclair), Ramsey, Rae, McPhail, Parry (90&prime,, Blake), Hasselbaink (78&prime,, Thompson)
Wolverhampton Wanderers: Hennessey - Foley, Breen, Gray, Craddock, Keogh, Henry, Potter, Olofinjana (40&prime,, Eastwood), Bothroyd, Kyle (62&prime,, Elliott)

Cheslea - Huddersfield 3:1 (1:1)

Branky: Lampard 17’, 60’, Kalou 70’ - Collins 45+1’

Chelsea nastoupila do zápasu s hráči, kteří nedostávají tolik příležitostí v lize, spolu s nimi se pak na trávníku objevili navrátilec z Afrického šampionátu Salomon Kalou a navrátilec John Terry a také Frank Lampard, který nakonec velkou měrou přispěl k postupu.

Už v úvodu zápasu si domácí vytvořili velkou brankovou příležitost, kterou Sinclairovi připravil Kalou. Střela prvního jmenovaného mířila do pravého rohu branky hostí, míči v cestě do branky zkřižil cestu Williams a zachránil tak hosty od brzké obdržené branky.

Chelsea víceméně ovládala hru v první půli, tlak korunovala i brankou, kterou vstřelil Lampard. Sinclairův centr z pravé strany Lampard převzal míč a z hranice šestnáctky prostřelil hostujícího golmana. Podobnou situaci vymyslel Sidwell o čtyři minuty později, tentokrát zakončoval anglický záložník z voleje o poznání hůře a Glennon mohl zůstat v klidu.

Domácí v závěrečných minutách první půle polevili a počínali si trochu lehkovážně a hosté toho málem využili. Vybojovali rohový kop, který zakončoval Clarke, podobně jako Williams v úvodu, tentokráte zachraňoval situaci na brankové čáře Terry.

Varování v podobě předchozí šance domácím nestačilo a tak přišel trest. Huddersfield se z ničeho nic dostal do úniku na levé straně Collins a střelou k bližší tyči prostřelil Cudiciniho. Studená sprcha pro domácí v závěru poločasu.

Ačkoli na lavičce Chelsea seděly hvězdy typu Anelky, Shevchenka, Essiena či Carvalha, do druhého poločasu za nerozhodného stavu nastoupila totožná jedenáctka, jako na začátku zápasu.

Očekávaný tlak domácích se ale v prvních minutách druhého poločasu nekonal. Domácí sice měli územní převahu, ta byla ale bez nějakého brankového vyjádření.

V 55. minutě se po rohovém kopu dostal ke střele Lampard. Jeho střela byla vyražena, o dorážku se pokusil Terry, ten byl zablokován a míč se tak dostal k volnému Kalouovi, který neměl problém se zakončením. Problém pro domácí byl, že Kalou byl v postavení mimo hru.

Po pěti minutách se k míči dostal Lampard, přešel vše, co mu stálo v cestě a také díky troše štěstí dokázal v pádu dorazit vyražený míč do hostující svatyně a Stamford Bridge znovu ožil.

O deset minut později si na slalomáře zahrál Pizzaro, když po přetaženém centru v pokutovém území dokázal obejít 6 protihráčů a ještě v pádu vystřelit. Jeho střelu vyrazil Glennon přímo na nohu Kaloua, ten neměl problém s dorážkou, jenže rozhodčí už předtím pískal - zřejmě Pizzarův faul.

Domácí ale i za tohoto stavu bojovali dál a tentokrát akce vyústila v gól regulérní. Kalou dostal míč ne levé straně, pohrál si s obránci, vystřelil a míč se mezi nohama padajícího Glennona dostal až do branky.

Závěrečná desetiminutovka už byla jen ve znamení držení míče domácími, kteří zkušeně kontrolovali hru a nepouštěli hosty k ohrožení Cudiciniho branky.

I přes zdramatizování v první půli, dokázali domácí skóre znovu zvrátit na svou stranu a zaslouženě postupují do čtvrtfinále.

Chelsea: Cudicini - Ferreira, Ben-Haim, Terry, Bridge, Sidwell (Shevchenko75&prime,,,,), Obi Mikel, Lampard (Essien 81&prime,,,,), Kalou, Sinclair, Pizarro (Anelka 85&prime,,,,)
Huddersfield: Glennon - Sinclair, Clarke, Page, Williams, Collins, Brandon, Holdsworth, Berrett (Schofield 85&prime,,,,), Beckett (Booth 80&prime,,,,), Jevons (Kamara 73&prime,,,,)