Zpět na » Premier League » Barnsley vyřadilo Liverpool

Premier League - Barnsley vyřadilo Liverpool

Barnsley vyřadilo Liverpool © -

0

16.02. - AKTUALIZOVÁNO! Liverpool se postaral o obrovské překvapení, když doma podlehl Barnsley 1:2 a v FA Cupu končí. West Bromwich dokázal rozdrtit Coventry a postoupil i díky dvěma gólům Romana Bednáře. V úvodním utkání Bristol Rovers záslouhou výhry nad Southamptonem 1:0 dostal do čtvrtfinále FA Cupu.

Bristol Rovers - Southampton FC 1:0

Program 5. kola FA Cupu otevřel souboj Bristol Rovers, který na domácím hřišti přivítal Southampton.

Domácí Rovers do zápasu nastoupili bojovně naladěni a hned v páté minutě nebezpečně střílel Stuart Campbell, ale mířil nad. Na druhé straně pohrozil Stern John, ale jeho nečekaná střela z úhlu mířila jen do rukou brankáře Phillipse.

První poločas na gólové šance dosti trpěl, tu jedinou měl v 35. minutě Andy Williams, který šel po chybě Daviese sám na bránu, ale Kelvin Davis míč za svá záda nepustil. To bylo v první půli vše podstatné, takže do šaten šli oba soupeři za nerozhodného stavu 0:0.

I druhou polovinu hru tvořili především Rovers, ale když už se Williams dostal za obranu Southamptonu, opět včas zasáhl Davis.

Hosté si první gólovou šanci vypracovali až v 64. minutě, kdy střílel Jhon Viafara po rohovém kopu, ale Phillipse nepřekonal ani on. O šest minut později se sice lépe hrající domácí konečně dočkali gólu, jenže Mike Riley branku Lamberta kvůli faulu na brankáře neuznal.

Richard Lambert se však nakonec stal domácím hrdinou, v 84. minutě totiž jeho přímý kop za záda Davise tečoval Richard Wright a rozhodl o postupu Bristolu Rovers do čtvrtfinále FA Cupu.

Branka: 84. Lambert
Žluté karty: Viafara, Euell, Hamill, Wright
Bristol Rovers: Phillips - Lescott, Hinton, Coles, Jacobson - Pipe, Campbell, Disley, Lines - Williams (76. Rigg), Lambert
Southampton: Davis - Ostlund, Powell, Davies, Wright - Saganowski (80. McGoldrick), Idiakez (57. Wright-Phillips), Viafara (87. Hammill), Surman - Euell, John

Liverpool FC - Barnsley FC 1:2

Liverpool jako jasný favorit na Anfield Road přivítal druholigový Barnsley a v prvním poločase si skutečně jako favorit počínal. V úvodní půlhodině měli šance Ryan Babel a Peter Crouch, ale ani jeden z nich Steela v bráně Barnsley nepřekonal.

Naopak mohli udeřit hosté, Sami Hyypia ztratil míč na vlastním vápně, ale Nardiello nedokázal Itandjeho překonat. Na druhé straně musel Luke Steele zasahovat jen o chvíli později a to po dalekonosné střele Alonsa.

Liverpool se do vedení dostal v 32. minutě po skvělé práci Ryana Babela, který prošel obranu hostů a připravil Kuytovi jeho první gól po čtrnácti zápasech.

V závěru poločasu ještě mohl náskok Reds zvýšit Crouch, ale jeho hlavičku Steele opět skvěle vyrazil.

Druhý poločas byl opět pod taktovkou domácích, přesto Barnsley dokázalo v 57. minutě vyrovnat. Po centru Devaneyho přesně hlavičkoval Foster a zápas zdramatizoval.

Reds se okamžitě vrhli do útoku a Benayoun měl obrovskou šanci, ale neprostřelil Hassella na brankové čáře, stejně jako z dorážky Crouch.

Liverpool byl nadále nebezpečný především z rohů, ale šance Hyypieho, Lucase ani Benayouna gólem neskončili. Na druhé straně domácím pohrozil Brian Howard, ale Itandje mu radost zkazil skvělým zákrokem.

Z tlaku Liverpoolu vyústilo i břevno Harry Kewella, který krásně střílel z 25 metrů, ale ke gólu mu chybělo několik centimetrů. Skvěle chytající Steele o chvíli později vytáhl střelu Kuyta a opět Barnsley přiblížil remíze.

Jenže nakonec se Barnsley neradovalo z remízy, ale rovnou z výhry. Ve třetí minutě nastavení se Howard na vápně zbavil dvou obránců a přízemní střelou překonal Itandjeho. Barnsley tedy dost překvapivě postupuje do čtvrtfinále.

Branky: 32. Kuyt - 57. Foster, 90+3. Howard
Liverpool: Itandje - Finnan, Carragher, Hyypia, Riise - Benayoun, Lucas (75. Gerrard), Alonso, Babel (69. Kewell) - Kuyt, Crouch
Barnsley: Steele - Hassell, Souza, Foster, Kozluk (60. Van Homoet) - Devaney, De Silva, Howard, Leon (71. Campbell-Ryce) - Ferenczi, Nardiello (55 Odejayi)

Coventry City - West Bromwich Albion 0:5

Coventry nedokázalo na domácím hřišti uhlídat střelce z West Bromwiche Albion a utpělo debakl 0:5. První gól vstřelil Chris Brunt už v 12. minutě. První poločas sice skončil pouze jednogólovým náskokem Baggies, ale po vyloučení Doylea v 48. minutě se Sky Blues úplně sesypali a WBA jim nasázel čtyři góly. Dvakrát se trefil i český útočník, Roman Bednář.

Branky: 12. Brunt, 59. a 69. z pen. Bednář, 76. Miller, 78. Gera
Žlutá karta: Barnett
Červená karta: 48. Doyle (Coventry)
Coventry: Marshall - Osbourne, Ward, De Zeeuw (75. Birchall), Hall - Simpson (75. Thornton), Hughes, Doyle, Tabb - Mifsud, Best
WBA: Kiely - Hoefkens, Barnett, Albrechtsen, Robinson - Filipe Teixeira (74. Kim), Morrison, Pele, Brunt - Gera (79. Beattie), Bednář (70. Miller)