Zpět na » Premier League » Arsenal nepřipustil zaváhání a zvyšuje náskok v čele

Premier League - Arsenal nepřipustil zaváhání a zvyšuje náskok v čele

Arsenal nepřipustil zaváhání a zvyšuje náskok v čele © -

0

11.02. - Jediná chyba při hlídání standardní situace nakonec rozhodla pondělní duel mezi domácími kanonýry a hosty z Blackburnu. Velkou zásluhu na tomto stavu měl brankář Rovers Brad Friedel, který domácím zlikvidoval několik nebezpečných příležitostí. V závěru nastaveného času jej ale útočník Toga ve službách Arsenalu přece jen překonal a pečetil vítězství domácích.

Arsenal - Blackburn 2:0 (1:0)

Branky: 4´ Senderos, 90+2´ Adebayor

Arsenal už od úvodního hvizdu ukazoval, že klopýtnutí Manchesteru a Chelsea hodlá využít.

Počáteční tlak vyústil v rohový kop, ke kterému se postavil Eduardo. McCarthy neuhlídal při jeho bránění Senderose, a ten nekompromisně otevřel skóre už po čtyřech minutách hry.

Arsenal i nadále pokračoval ve své kombinační hře a nepouštěl hosty do žádných nebezpečnějších akcí.

Hosté se do akce dostali až po více než deseti minutách hry, žádně větší pozdvižení se v domácí šestnáctce ale nekonalo a domácí včas před vlastním prahem uklidili.

Další změnu skóre mohla přinést akce Fabregase, na jejímž konci Flaminimu radost zkazil vynikajícím zákrokem Friedel.

Závěr poločasu pak patřil hostům, kteří také dvakrát zahrozili, Santa Cruz ale své příležitosti neproměnil.

Druhá půle přinesla, stejně jako ta první, zajímavou podívanou a byli to znovu domácí, kteří téměř zopakovali rychlý gól z první půle. Hleb ve velké šanci pouze orazítkoval tyč bližší tyče Friedelovy branky.

O několik minut později se opět vyznamenal Friedel, který dokázal odvrátit nebezpečnou hlavičku Adebayora. Blackburn se v druhé půli do koncovky příliš nedostával, bylo to také kvůli ofsajdům, které brzdily akce hostí. Několikrát byl takto při zakládání rychlých brejků přistižen Santa Cruz i McCarthy.

V 75. minutě vyšel ze souboje Adebayor-Friedel opět lépe hostující gólman. Clichy poslal skvělou přihrávku, Adebayor předvedl výtečné zpracování, kontrolu míče, uvolnění i zakončení, Friedel ale vynikající zákrok. Po čtyřech minutách se situace opakovala a Friedel znovu Adebayora předčil a vstřelení branky zabránil.

V druhé minutě nastavení se Emanuel Adebayor přece jen dočkal své pomsty Friedelovi. Domácí útočník se uvolnil na hranici šestnáctky po Hlebově přihrávce a skvělou střelou nedal tentokráte Friedelovi šanci. Útočník Toga si tak připsal svou dvanáctou branku v devíti zápasech.

Arsenal se tak na špici soutěže vyhřívá už s pětibodovým náskokem na druhý Manchester United.

Arsenal: Lehmann, Sagna, Senderos, Gallas, Clichy, Gilberto Silva, Fabregas, Flamini, Hleb, Adebayor, Eduardo

Blackburn Rovers: Friedel, Emerton, Ooijer (80&prime,,,,, Rigters), Khizanishvili, Warnock, Bentley, Tugay (78&prime,,,,, Mokoena), Reid, Berner, Santa Cruz, McCarthy (78&prime,,,,, Roberts)

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.