Zpět na » Premier League » Howard Webb – za tři roky na EURO

Premier League - Howard Webb – za tři roky na EURO

Howard Webb – za tři roky na EURO © psv.nl, pisc united - Howard Webb

0

Líbilo se

11.02. - Howard Webb by mohl jít mnoha rozhodčím příkladem. Za rekordně krátkou dobu se totiž na mezinárodní listině prokousal až na vrchol a v červnu slízne zaslouženou smetanu, protože UEFA ho zařadila mezi dvanáct elitních sudích, kteří si zapískají EURO.

Webb pochází z Rotherhamu a s pískáním tam začal ve svých osmnácti letech. Po devíti letech se dostal jako asistent do Premier League, hlavním rozhodčím je v nejvyšší anglické soutěži od roku 2003. V roce 2005 pak byl zařazen na mezinárodní listinu.


Za tři roky na mezinárodním poli toho stihl poměrně hodně. Hned v prvním roce mu byl premiérově svěřen mezistátní přátelský zápas Severní Irsko - Portugalsko. V následujícím roce 2006 pak pískal na evropském šampionátu jedenadvacítek a na konci téhož roku si poprvé vyzkoušel Ligu mistrů. O rok později na rozdíl od jiných podával skvělé výkony na MS „20“, kde mimo jiné s přehledem odpískal semifinálové utkání naší reprezentace s Rakouskem.


A letos v prosinci ho trochu nečekaně delegovala komise rozhodčích UEFY na evropský šampionát do Rakouska a Švýcarska. Společně s ním tam pojedou jeho krajané Darren Cann a Mike Mullarkey, kteří mu budou pomáhat na čarách. Šestatřicetiletý policista se tak v Anglii stal sudím číslo jedna. Z této pozice odsunul Mika Rileyho, který se zúčastnil minulého EURA. O současné pohodě Howarda Webba svědčí i fakt, že v letošní sezóně Premier League zatím nemusel vylučovat.

zdroj: uefa.com Howard Webb *14. července 1971
Pohár Charity: Chelsea - Arseanal 2:1 (2005)
FA Trophy finále: Grays Athletic - Woking 2:0 (2006)
ME "21": pískal mimo jiné semifnále Ukrajina - Srbsko 0:0 (5:4 na pen.) (2006)
Liga mistrů: premiérový zápas Steaua Bukurešť - Lyon 0:3 (2006)
Carling Cup finále: Chelsea - Arseanal 2:1 - v utkání rozdal sedm ŽK a tři ČK (2007)
MS "20": pískal mimo jiné semifnále Česká republika - Rakousko 2:0 (2007)

zdroj: uefa.com


Samozřejmě jako ostatní i on dělá větší či menší chyby. V listopadu loňského roku ho dokonce kritizoval slavný Sir Alex Ferguson. „Myslím si, že Howard Webb má velkou šanci stát se TOP rozhodčím, ale dnes to byl pro něj až moc velký zápas, místy zvýhodňoval Arsenal. Druhý gól přišel poté, co na druhé straně nebyl odpískán faul na Louise Sahu. Ale bylo to pro něj těžké, z tribuny dva tři kroky od nás na něj lítaly urážky. Chybí bezpečnost, je to ostuda, když na vás publikum řve a uráží vás," řekl trenér Manchesteru pro klubovou televizi po zápase na Emirates Stadium. Arsenal tenkrát remizoval s Manchesterem 2:2.


Každopádně tento holohlavý chlapík svými výkony prokázal, že na EURO 2008 jede oprávněně. A na tom nic nezmění dílčí neúspěchy, které se stávají i lepším arbitrům.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Nevim co proti Webbovi máte, podle mě je to jeden z z nejlepších rozhodčích v PL. Je pravda, že některé jeho výroky se mi nelíbí ale to je u každýho rozhodčí Smajlík 7 Smajlík 1

Most_Wanted

jjj

slavista

poslal bych tam spíš Mr. Clattenburga, ať se v červnu dobře pobavíme...

ronaldo!

Clattenburgovi se nepovedli dva matche, jinak je vcelku good. Pouští hodně hru, řízené zápasy jím jsou často těmi lepšími v daném kole.

Cottager

děláte si změ prdel !!!! ???? |Howerd elita ??????????????? Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5

Brain3223
Maty - 11.02. Odpovědět

Kdyby takhle pískali i rozhodčí v Itálii..Jsem zvědavý,kolik jich bude pískat na ME08..

Maty

Patřím k těm lepším, to určitě. Někdy však píská trochu úzkostlivě, ale bez toho by se na mezinárodní pole nedostal.

Cottager
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články