Zpět na » Premier League » Nuda na Stamford Bridge

Premier League - Nuda na Stamford Bridge

Nuda na Stamford Bridge © -

0

10.02. - V nepříliš atraktivním zápase remizovala Chelsea s Liverpoolem 0:0 a podobně jako Manchester United, který prohrál v derby s City, dali příležitost Arsenalu, který tak oběma hlavním rivalům může v tabulce ještě více odskočit.

Chelsea - Liverpool 0:0

Podobně, jak tomu bývá ve většině zápasů těchto dvou týmů, začátek byl opatrný a až na zblokovaný pokus Anelky nebylo v první desetiminutovce příliš k vidění. Defenziva rozhodně převládala a atraktivita zápasu se ani neblížila náboji a nasazení z manchesterského derby.

První nebezpečnou akci zápasu předvedli hosté v 18. minutě, kdy Crouch vyhrál hlavičkový souboj na hranici šestnáctky, Babel mu vrátil přihrávku a anglický reprezentant jen těsně minul levou tyč Čechovy branky.

Zápas se pak trochu otevřel, oba týmy se osmělily a byli to znovu hosté, kteří zaútočili a ohrozili Petra Čecha v brance domácích. Gerrard vybojoval míč na pravé straně, od brankové čáry odcentroval před branku na Crouche, jeho hlavička ale neměla razanci a navíc mířila přesně do míst, kde stál připravený domácí gólman. Na druhé straně pak u úhlu střílel Anelka, Reina byl ale také připraven.

V 25. minutě se po kontaktu Mascherana s Joe Colem záložník Chelsea ocitl na zemi, hlavní rozhodčí ale rozhodl faul a pokutový kop neodpískat.

A byl to opět rychlý brejk, který vedl k další šanci hostujícího týmu. Kuyt dostal od Gerrarda míč přesně na nohu, odcentroval na Crouche, jeho hlavička znovu mířila mimo.

Poločas plný chyb, nepřesností a hlavně nepříliš atraktivní podívané tak skončil bez branek, blíže k vedoucí brance a pokoření tristní statistiky Liverpoolu na Stamford Bridge měli hosté, o velkých šancích se ale mluvit nedá.

Druhý poločas bohužel nepřinesl o mnoho lepší podívanou, možná spíše naopak. Neuvěřitelná spousta chyb, nepřesných přihrávek a nedorozumění na obou stranách degradovala souboj těchto "velikánů" anglického fotbalu na odpolední kopanou. Pravda, občas byla k vidění koukatelná akce, to ale nic nemění na tom, že ani jeden z týmů, natož pak oba, nepředvedly v celkovém kontextu nic, co by zahřálo srdce fotbalového fanouška (ať už zaujatého nebo nezaujatého). Další kapitolou bylo pak kouskování hry rozhodčím Rileym.

Za zmínku určitě stála gólová šance Ballacka, který poslal míč z voleje technicky k levé Reinově tyči po přihrávce střídajícího Mikela. Neměcký reprezentant jen těsně minul, stav tak zůstal nezměněn.

Tři minuty před koncem se po centru Maloudy z levé strany položil do hlavičky Riise, který ale zamířil do vlastní branky. Naštěstí pro Liverpool našel přesně náruč svého brankáře. V probíhající 90. minutě se málem hosté prosadili na té správné straně. Mascherano skvěle přihrál nabíhajícímu Kuytovi, Čech ale včasným vyběhnutím šanci zastavil.

Bezbranková remíza neřeší nic ani pro jeden tým. Liverpool ztratil další dva body v boji o 4. místo, Chelsea pak sice získala bod na United, Arsenalu ale dala příležitost na další zvýšení náskoku.

Chelsea: Cech - Belletti, Alex, Carvalho, Cole, Makelele, Ballack, Lampard, Wright-Phillips (Malouda 64&prime,,,), Cole (Pizzaro 64&prime,,,) , Anelka
Liverpool: Reina - Finnan, Carragher, Skrtel, Riise, Gerrard, Mascherano, Lucas, Babel, Crouch, Kuyt

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.