Zpět na » Premier League » Citizens v derby šokovali Old Trafford

Premier League - Citizens v derby šokovali Old Trafford

Citizens v derby šokovali Old Trafford © -

0

10.02. - Manchester City dokázal své městské rivaly porazit jak doma, tak i na Old Trafford. První domácí ligovou porážkou tak také dali United Arsenalu možnost zvýšit vedení v lize. O vítězství se už v první půli zasloužil Vassell a Benjani.

Manchester United - Manchester City 1:2 (0:2)

Branky: Carrick 90’ - Vassell 24’, Benjani 45’

Oba týmy nastoupily bez svých velkých opor. Domácím chyběl mimo zraněného Nevilla, Sahy a Silvestreho hlavně distancovaný Rooney a Evra, hosté nemohli kvůli stejnému problému využít služeb Elana s Corlukou.

United vstoupili do utkání aktivně, usadili se na polovině svého městského rivala a už v 8. minutě po Tevezově centru střílel Giggs, z úhlu ale pouze vystrašil Harta a obranu hostí. I nadále více drželi míč, s přibývajícím časem ale jejich tlak otupoval a hosté se osmělovali se svými protiútoky.

První takový předvedli Benjani a Petrov ve 13. minutě, druhý jmenovaný ale střílel těsně nad van der Saarovu branku. Obrana United chvíli poté dovolila Irlandovi hlavičkovat, van der Saarovi ale příliš problémů nenadělala.

V 18. minutě se do pokutového území probíjel Ronaldo, předvedl další z "ochotných" pádů, píšťalka sudího ale zůstala němá.

Další protiútok Citizens se udál v 24. minutě zápasu. Ball poslal vynikající přihrávkou dopředu Irelanda. Van der Saar dokázal jeho pokus vyrazit, míč se ale dostal k volnému Vasselovi, který tvrdou střelou nad ležícím van der Saarem otevřel skóre.

Domácí mohli vyrovnat Tevezem, jeho nebezpečnou střelu odvrátil Hart na roh. Tlak domácích pokračoval, United se tlačili do pokutového území a snažili se srovnat, jenže obětavost hráčů City a nepřesnosti nedovolovaly domácím srovnat. Další obrovská šance na vyrovnání přišla v 36. minutě, kdy se v závaru před Hartem mohli prosadit Ronaldo ani dorážející Ferdinand. Branka hostí, jako by byla zakletá.

Hosté se v závěru zatáhli a bránili hlavně na vlastní polovině. Toho využili United a uzavřeli svého soupeře před šestnáctkou a jako louskáček se snažili rozlousknout ořech v podobě obrany Citizens.

To se ale nedařilo a navíc přišla 45. minuta, kdy se hosté dokázali dostat ze sevření, vybojovali rohový kop, z něhož se dokázal hlavou prosadit Benjani, který tak vstřelil svou první branku v bleděmodrém dresu a zvýšil vedení hostů na 0:2. Šokující závěr poločasu pro domácí hráče i fanoušky.

Po změně stran se možná čekal tlak domácích, jenže byli to hosté, kteří první ohrozili van der Saara. Hamann ale vyslal svou střelu přímo na holandského brankáře. Domácí se do nebezpečných situací nedostávali příliš lehce a když už se jim podařilo proniknout do pokutového území, dokázali si s tím hosté poradit. Richards zachraňoval při průniku Teveze, Hart pak sebral několikrát míč na zemi při průnicích domácích hráčů.

V 57. minutě se dokázal Tevez dostat i přes Harta a bez potíží zakončil, jenže radost mu překazil pomezní zdviženým praporkem.

Když to nešlo kombinací, zkoušeli to domácí i z dálky, jako Ronaldo v 62. minutě, jeho tvrdá přízemní střelu ale Hart kontroloval a jeho branku nakonec ani neohrozila. Podobně si vedl i střídající Carrick. Blíže a nebezpečněji střílel o několik minut později Giggs, ani jeho střela ale mezi tři tyče nezamířila.

Hosté i v závěru velmi dobře napadali rozehrávku domácích a nepouštěli je do bezprostřední blízkosti Hartovy branky. Sbírali také všechny míče, směřující do pokutového území domácích. Domácím nepomohly ani standardní situace, ať už se jednalo o rohové nebo přímé kopy. Defenzíva Citizens byla dnes prostě k nepřekonání a i přes štěstí, které měla v několika situacích, nepovolila toho United mnoho.

Jednu chybu ale hosté udělali. Bylo to v 92. minutě zápasu, kdy nechali příliš prostoru Carrickovi na hranici šestnáctky a ten přízemní střelou dokázal snížit a zdramatizovat tak zápas. United ale už nezbyl čas na to, aby dokázali vyrovnat.

Manchester City dokázal jako jediný porazit United v lize doma i venku a nutno říct, že dnes to bylo zasloužené vítězství. United tak přišli také o třináctizápasovou domácí neporazitelnost.

Bez zajímavosti také není, že Manchester prohrál celkově popáté v této sezoně a vždy to bylo v případě, že nehrál Wayne Rooney.

Manchester United: van der Sar - Brown, Vidic, Ferdinand, O´Shea (73´ Hargreaves), Nani (64´ Park), Anderson (73´ Carrick), Scholes, Giggs, Ronaldo, Tevez
Manchester City: Hart - Onuoha, Richards, Dunne, Ball, Hamann, Gelson, Vassell, Ireland, Petrov (88´ Garrido), Benjani (76´ Felipe Caicedo)

Více informací o Manchester United naleznete zde.