Zpět na » Premier League » Anglie porazila Estonsko 3:0

Premier League - Anglie porazila Estonsko 3:0

0

13.10. - Anglická reprezentace si v pohodě dokráčela pro povinné tři body ze zápasu s Estonskem. Vítězství 3:0 se zrodilo už v první půli, když se postupně trefili Shaun Wright-Phillips, Wayne Rooney a do třetice vlastním gólem Rähn.

Svěřenci Steva McClarena udělali velmi důležitý krok k postupu na závěrečný turnaj EURO 2008. Pokud ve středu porazí Rusko, mohou si již vyhlížet hotel pod Alpami.

Manažer McClaren odolal tlaku médií a do základní sestavy postavil místo uzdraveného Lamparda opět Garetha Barryho, jenž se opět odvděčil solidním výkonem. Lampard se dostal na hřiště až ve druhé půli. Po šestnácti měsících se do sestavy národního týmu dostal i bek Sol Campbell.

Zápas začal určitě tak, jak si domácí představovali - rychlým gólem v síti soupeře. Už po jedenácti minutách se totiž trefil Shaun Wright-Phillips. Estonská obrana i nadále odrážela útoky domácích, zlobili zejména Rooney a Joe Cole. Byl to právě Rooney, který po akci Colea s Owenem skóroval podruhé. Ani ne o minutu později už byl rozdíl ve skóre tříbrankový, jelikož hostující Rähn ve snaze odvrátit přihávku Ashleyho Colea poslal míč za záda vlastního brankáře.

Angličané poté zvolnili a Estonsko mělo zhruba deset minut více ze hry, ale k vážnějšímu ohrožení branky se nedostalo. Do druhé půle nahradil Ria Ferdinanda, nad kterým visela hrozba karetního trestu, Joleon Lescott. Ĺ patná zpráva pro domácí však přišla krátce po zahájení druhého dějství, když se zranil Ashley Cole. Bek Chelsea pravděpodobně nebude k dispozici pro duel s Ruskem. Právě středeční důležitý zápas už měli ve druhé půli hráči v hlavách, proto zůstalo skóre stejné. Zaujal jen přímý kop Stevena Gerrarda nebo brejk dva na jednoho, který nedokázali zakončit Cole s Gerrardem.

Steve McClaren: "Splnili jsme úkol. Ve druhém poločase už jsme mysleli na středu. Zápas jsme zvládli a můžeme se soustředit na Rusko. Byl to profesionální výkon, rozhodli jsme za dvacet minut. S některými individuálními výkony jsem velmi spokojen. S Ruskem by bylo výborné vyhrát, ale i remíza by byla výhodná. Uvidíme, v kabině je dobrý přístup, víra a sebevědomí."

Anglie - Estonsko 3:0

Anglie: Robinson, Richards, Campbell, Ferdinand (Lescott 46), Ashley Cole (Neville 49), Wright-Phillips, Gerrard, Barry, Joe Cole, Rooney, Owen (Lampard 70).

Estonsko: Poom, Kruglov, Stepanov, Piiroja, Jaager, Rähn, Klavan, Dmitrijev, Lindpere, Kink (Viikmae 62), Saag.

Góly: Wright-Phillips 11, Rooney 32, Rähn 33 vlastní

Žluté karty: Rähn, Lindpere.

Diváci: 86,655.

Rozhodčí: Nicolai Vollquartz (Dánsko).