Zpět na » Premier League » Everton udolal Reading a drží čtvrtou příčku

Premier League - Everton udolal Reading a drží čtvrtou příčku

Everton udolal Reading a drží čtvrtou příčku © bbc.co.uk - Gólová radost hráčů Evertonu.

0

09.02. - Fotbalisté Evertonu uhájí díky výhře 1:0 nad Readingem i po 26. kole čtvrtou příčku, znamenající postup do Ligy mistrů. Hrály se také další zápasy 26. kola, West Ham opět potvrdil nevyrovnané výkony a nedokázal porazit Birmingham.

Everton - Reading 1:0 (0:0)

Branky: 62’ Jagielka
Podrobnosti

Everton se také díky problémům Tima Cahilla s koncovkou musel strachovat o vítězství až do poslední minuty zápasu. Domácím se ale nakonec podařilo skórovat a Goodison Park se po závěrečném hvizdu mohl začít radovat z důležitých tří bodů, znamenajících udržení čtvrtého místa.

S Markem Matějovským v základní sestavě nastoupivším hostům patřil úvod poločasu. Už ve druhé minutě se mohl prosadit Hunt, Howard jeho přízemní střelu z přímého kopu dokázal vytěsnit. O dvě minuty později se do šance prosazoval Kitson po centru Shoreyho, mířil ale nad.

S přibývajícím časem se hra vyrovnala a byli to spíše domácí, kteří diktovali tempo. Po celý první poločas ale nedokázali vymyslet nic, čím by překonali Hahnemana v brance hostí. Byli to domácí, kteří také ovládli konec poločasu, jenže Cahillovi dnes gól asi nebyl přán. Cahill se totiž v první půli dostal do několika brankových příležitostí, ani jednu ale nedokázal využít.

Jak Everton skončil půli první, tak začal tu druhou. Neville centroval z pravé strany, ve vzduchu byl odvrácen, míč se ale dostal ke Carsleymu, jehož volej ale také skončil mimo Hahnemanovu branku.

Everton se ale přece jen dočkal. V 62. minutě si Jagielka z hraniční ofsajdové pozice naběhl na Osmanův centr a hlavička na zadní tyč našla přesně svůj cíl.

Od té chvíle se hosté snažili vyrovnat a čím blíže konci zápasu, tím riskantnější byly pokusy Readingu.

A největší šanci na vyrovnání měl Harper, který orazítkoval pouze tyč Howardovy branky. Okamžitě však přišel protiútok, Johnson obešel i Hahnemanna, jenže z úhlu prázdnou branku netrefil.

Everton si branku vstřelit nenechal ani v závěru, kdy na rohový kop nabíhal i Hahnemann a tři body tak zůstaly doma.

Bolton Wanderers - Portsmouth FC 0:1

81´ Diarra
Podrobnosti

Utkání v Boltonu rozhodl v závěru jediným gólem Lassana Diarra. Přitom Trotters byli dnes o něco lepší než jejich soupeř, ale nepodařilo se jim to vyjádřit výsledkově. V první půli se bývalý hráč Pompeys, Matthew Taylor, dostal k míči na malém vápně, ale trestuhodně zahodil. Rozhodnutí přišlo v 81. minutě, kdy Diarra překonal Jaaskelaainena střelou z vápna. Po gólu se domácí k vyrovanání přiblížili v nastaveném čase, ale v David James zkazil gólovou radost Cohenovi.

Derby County - Tottenham Hotspur 0:3

68´ Keane, 81´ Kaboul, 90´ Berbatov z pen.
Podrobnosti

Na Pride Parku se zrodil očekávaný výsledek, tedy výhra Tottenhamu, kterému se tak vydařila generálka na utkání 3. kola Poháru UEFA se Slávií. Po poločase to však na jednozačný výsledek nevypadlo, Derby držel skvělými zákroky Roy Carroll. V druhé půli ho však postupně překonali Keane, Kaboul a z penalty i Berbatov.

Middlesbrough FC - Fulham FC 1:0

11´ Aladiere
Podrobnosti

Middlesbrough potvrdilo vzestup formy po výhře 1:0 nad Fulhamem uteklo sestupovému pásmu na 7 bodů a dokonce předhonilo svého rivala z Newcastlu. Utkání proti Cottagers rozhodl rychlý gól Jeremie Aladiereho. V dresu Boro se představila i nová posila z Heerenveenu, Alfonso Alves, který na hřiště přišel v 57. minutě.

Sunderland AFC - Wigan Athletic 2:0

42´ Etuhu, 75´ Murphy
Podrobnosti

Sunderland na domácí půdě potvrdil trend z posledních zápasů a doma vyhrál počtvrté za sebou, tentokráte proti Wiganu. Black Cats mohou za vítěsztví děkovat především Craigu Gordonu, který za svá záda nepustil ani jeden míč a vychytal několik nadějných šancí Kinga nebo Heskeyho. Latics zůstavají po prohře pouze bod nad sestupovým pásmem.

West Ham United - Birmingham City 1:1

7´ Ljunberg - 16. McFadden z pen.
Podrobnosti

Zápas hraný pod dozorem trenéra anglické reprezentace, Fabia Capella měl velmi rychlý průběh. Hammers dostal do vedení už v 7. minutě Freddie Ljunberg, který na zadní tyči dorážel centr prodloužený Carltonem Colem.

Vedení však svěřencům Alana Curbishleyho vydrželo pouhých 9 minut. Faul Lucase Neilla na Larssona totiž z penalty potrestal James McFadden. Hammers se snažili vedení vrátit na svojí stranu, ale kromě několika náznaků si nevytvořili gólovou příležitost až do 29. minuty. Po závaru před bránou přihrával Etherington prudce Bowyerovi, ten však měl míč na dlouhou nohu a na Taylora vyslal jen slabou střelu.

West Ham pokračoval ve svém tlaku a největší šance na druhý gól přišla v 38. minutě. Domácí si krásně rozložili obranu Birminghamu, ale střelu Matthew Etheringtona vyrazil Maik Taylor na roh. A jen o čtyři minuty později musel severoirský brankář zasahovat znova, tentokrát po střele Mullinse z 25 metrů. Domácí se však do poločasu podruhé neprosadili a s Birminghamem hráli 1:1.

Druhý poločas začal tak, jako druhý skončil - tlakem Kladivářům, ale opět bez gólových šancí. Nejblíže ke gólu byl Dean Ashton, ale sám na vápně nedokázal přesně ani důrazně zakončit. Neproměňování šancí se West Hamu málem nevyplatilo dvojnásob, Mickael Forssell totiž unikl obraně domácích, ale křížem střílel jen těsně vedle branky Roberta Greena.

Naděje Wset Hamu na vítězství pak definitivně pohřbila červená karta Lee Bowyera, který nejspíše nezaviněně šlápl na nohy Damiena Johnsona a viděl za to od Marka Clattenburga červenou kartu.