Zpět na » Premier League » Newcastle znovu nevyhrál, remizoval s Middlesbrough

Premier League - Newcastle znovu nevyhrál, remizoval s Middlesbrough

Newcastle znovu nevyhrál, remizoval s Middlesbrough © eurosport.com -

0

03.02. - Kevin Keegan se sice dnes dočkal první branky v síti soupeře pod svým vedením, na plný bodový zisk to však nestačilo.

Newcastle - Middlesbrough 1:1 (0:0)

Branky: Owen 59’ - Huth 86’

Souboj týmů, které před sezonou určitě měly vyšší ambice, než hrát pouhých šest bodů nad pásmem sestupu, začali určitě lépe domácí. Ti vstřelili už po pěti minutách gól poté, co Schwarzer neudržel míč po centru z rohového kopu a Owen této situace využil. Jenže rozhodčí odpískal neexistující faul na Schwarzera a upřel domácím oprávněnou radost.

Hosté se dopředu v úvodu příliš nedostávali, a když už, bylo to většinou po dlouhém pase. Jeden takový si zpracovával Aliadiere, Given s Cacapou trochu zabrnkali na nervy fanouškům, nedorozumění ale Cacapa vyřešil a k ohrožení domácí svatyně nedošlo. Po dvaceti minutách vstřelil Owen svůj druhý gól. Podobně, jako v prvním případě šlo ale o gól neuznaný, protože míč se z rohového kopu ucitl už za brankovou čarou. Dvě minuty před uplynutím půl hodiny hry nastartoval Owena z obrany dlouhým centrem Carr, anglický reprezentant ale nedokázal míč zpracovat a ten skončil v zámezí.

Ve 30. minutě se do velké šance dostal hostující Aliadiere, v dobré pozici ale nedokázal vyprodukovat nic víc, než slabou střelu přímo do míst, kde stál připravený Given. O osm minut později pak mohli jít hosté do vedení díky domácímu Carrovi, který obranným skluzem poslal míč do branky, Given ale naštěstí pro domácí stál na správném místě a míč včas zachytil. O chvíli předtím opět ovlivnil hru hlavní arbitr, který neodpískal ruku hostujícího Pogatetze v pokutovém území. Hráči Newcastlu se marně dožadovali pokutového kopu.

Newcastle byl v první půli lepší, vstřelil i branku, jenže ta nebyla uznána a po prvním poločase byl stav na St. James Parku 0:0.

Druhý poločas zahájili lépe hosté z Middlesbrough a už po třech minutách střílel O´Neil, do střely se ale položil Taylor. O chvíli později střílel Downing, Given byl ale připraven a míč vyrazil. Odražený míč sebral O´Neil, Given ale dokázal zastavit i jeho střelu z úhlu. Domácí museli řešit další nebezpečnou situaci o další minutu později. To nařídil rozhodčí proti domácím přímý kop k němuž se postavil Huth. Hostující obránce s ním moc dobře nenaložil, když poslal míč vysoko nad. Na rozhodčího se pak mohl v 58. minutě zlobit také hostující tým. Downing potáhl míč a vyslal do uličky Aliadiera, který se snažil zakončit z první. Akci ale zastavil pomezní rozhodčí, signalizující ofsajd. Ten ale v žádném případě nebyl. Malá náplast pro hosty může být jen to, že Given francouzovu střelu chytil.

Přišla ale šedesátá minuta a na přímý kop z levé strany si vyskočil Michael Owen a tentokrát bylo vše v pořádku a Kevin Keegan mohl oslavit první gól coby staronový manažer Newcastlu. Studená sprcha pro hostující celek. Newcastlu bylo najednou plné hřiště a po pěti minutách se mohl prosadit Barton po Huthově odražení Owenovy střely. Míč z jeho kopačky našel pouze Schwarzerovu náruč. Z následující akce s míčem až do pokutového území pronikl Duff po pasu z obrany, rozhodčí branku opět neuznal kvůli ofsajdu.

Vynikající fotbal v druhé půli pokračoval a tentokráte to byli hosté, kteří se mohli prosadit, Cacapa ale obětavým zákrokem poslal míč do bezpečí.

Závěrečná čtvrthodina přinesla svižný fotbal, míč se neustále přesouval z jedné poloviny na druhou a šance střídala šanci. Žádnému z týmů se ale nedařilo vstřelit branku, ačkoli k tomu měli blízko na jedné straně Owen, Viduka, na druhé straně pak O´Neil či Rochemback.

Hostům se ale přece jen podařilo srovnat. Huth si vyskočil na centr z přímého kopu a poslal ho obloučkem na zadní tyč a míč zapadl přesně tam, kam měl. 1:1. V nastaveném čase mohl obrat dokonat Downing, jeho přímý kop však jen orazítkoval tyč. Aliadiere sice pohotově dorazil míč za Givenova záda, využil ale ofsajdového postavení a branka nebyla uznána.

Keegan se tedy znovu nedočkal vítězství, ačkoli k němu dnes neměl daleko. na jednu stranu je to pro domácí smolný zápas také díky výkonu rozhodčího, na tu druhou ale mohl také prohrát.

Newcastle: Given - Carr, Taylor, Caç,,,,,apa, N´Zogbia, Barton, Emre, Butt, Duff, Owen, Smith
Middlesbrough: Schwarzer - Young, Huth, Wheater, Pogatetz, O´Neil, Rochemback, Arca, Downing, Cattermole, Aliadiè,,,,,re