Zpět na » Premier League » Liverpool porazil Sunderland

Premier League - Liverpool porazil Sunderland

Liverpool porazil Sunderland © -

0

02.02. - V posledním dnešním zápase porazil díky zlepšenému výkonu v druhé půli Liverpool Sunderland 3:0 a oživil šance v boji o pohárovou Evropu.

Liverpool - Sunderland 3:0 (0:0)

Branky: Crouch 57’, Torres 69’, Gerrard 89’ (pen.)

Domácí od začátku drželi míč na svých kopačkách, do šestnáctky a k ohrožení branky Sunderlandu se ale dostávali sporadicky. Hosté byli nuceni střídat už v sedmé minutě zápasu, kdy se znovu zranil čerstvě se navrátivší Richardson. Na hřišti ho vyměnil Prica.

Stejný obraz hry viděli diváci téměř celý první poločas. Liverpool hrál zakřiknutě, bez nápadu a bojovně hrající hosté dělali svým napadáním problémy při rozehrávce, z čehož pramenily chyby.

Dnešní výkon z první půle by se dal vyjádřit také slovy klasika: "Je něco shnilého v týmu liverpoolském."

Z letargie diváky vyvedla asi jen hlavička Torrese po centru Pennanta, vše ale vyřešil Gordon. To bylo ale vše, co dokázali domácí vymyslet a čím dokázali přímo ohrozit Gordona. Po poločasovém hvizdu pak vyprovázelo hráče bučení.

V druhé půli vše pokračovalo až do 57. minuty. Carragher se zbavil svého strážce, odcentroval a dlouhán Crouch už věděl, kam má svou hlavičku poslat. Míč zapadl přesně k tyči Gordonovy branky a Liverpool vedl.

Říká se, že gól většinou znamená probuzení. No, v případě Liverpoolu to znamenalo hlavně probuzení diváků ze zimního spánku. Faktem je, že po obdržení branky hosté museli trochu otevřit hru a Reds se tak dostávali častěji do zakončení. To se jim povedlo v 64. minutě, kdy zase dostal trochu prostoru napravo Pennant a znovu našel ve "vápně" Crouche. Anglického útočníka ale tentokrát Gordon vychytal.

O pět minut později ale už dopadla útočná akce domácích pro hosty hůře. Fernando Torres dostal míč do běhu a španěl se v této sezoně v takových situacích většinou nemýlí. A ani tentokrát nedal soupeřově brankáři šanci a zvýšil vedení Reds na 2:0.

Chyběla čtvrthodina do konce a střelu hostujícího Murphyho Carragher odvrátil jednoznačně rukou. Všichni hostující hráči včetně trenéra se dožadovali pokutového kopu, rozhodčí byl ale proti. Z následného rohu zakončoval Evans, jeho hlavičku zastavil Reina, míč se však dostal zpět na kopačky hostí. O´Donovan se tak ocitl v jasné šanci, jeho pokus ale nad odvrátil tečí Crouch. Rozhodčí Styles to ale zřejmě neviděl a nařídil odkop.

Dvě minuty před koncem došlo ke skluzu Nosworthyho na Pennanta, pronikajícího do pokutového území a Styles tentokrát penaltu odpískal. Gerrardovu střelu sice Gordon vystihl a vyrazil, bohužel pro hosty ale střela byla příliš prudká a zapadla za Gordonova záda.

Liverpool si tak připisuje důležité tři body. I tak ale zůstávají svěřenci Rafy Beniteze plných 17 bodů za vedoucím Arsenalem. V boji o pohárovou Evropu ale je to důležitý bodový zisk. Pro hosty je to rozhodně výsledek hodně krutý. Díky ztrátě Birminghamu a Readingu ale zůstávají nad hranicí sestupu.

Liverpool: Reina - Skrtel, Carragher, Hyypia, Aurelio, Pennant, Gerrard, Mascherano, Lucas, Crouch, Torres
Sunderland: Gordon - Bardsley, Nosworthy, Evans, Collins, Whitehead, Miller, Richardson (7&prime,,,, Prica) , Murphy, Chopra, Jones

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.