Zpět na » Premier League » Každý chvilku tahá pilku - Arsenal znovu v čele

Premier League - Každý chvilku tahá pilku - Arsenal znovu v čele

Každý chvilku tahá pilku - Arsenal znovu v čele © empics -

0

02.02. - Jako tahání pily může působit střídání Arsenalu a Manchesteru United na špici tabulky Premier League. Tentokráte to byl opět Arsenal, jehož zápas se hrál dříve a který dokázal díky plnému bodovému zisku opět poodskočit United na čele. A odskočení to bylo bodové, jelikož United dokázali pouze remizovat v Tottenhamu. AKTUALIZOVÁNO

Manchester City - Arsenal 1:3 (1:2)

Branky: Gelson Fernandez 28’ - Adebayor 9’,88’, Eduardo 26’

Úvodní tlak překvapivě nepatřil domácím, kteří dosud drželi domácí neporazitelnost, byli to hosté, kteří od začátku diktovali zápasu tempo. Citizens si sice vytvořili několik příležitostí po akcích Elana, byli to hosté, kteří ze své úvodní převahy vytěžili nejen šanci, ale také gól.

Stalo se tak v 9. minutě zápasu, kdy Sagna prošel po pravé straně až do malého vápna, odkud byl schopen přihrát Adebayorovi. Jeho střelu sice zblokoval jeden z obránců domácích, míč ale nedokázal vytěsnit a ten zapadl za přihlížejícího bezmocného Harta.

Arsenal i nadále pokračoval v územní převaze a téměř nepůjčoval domácím míč. Vždyť v první dvacetiminutovce měli hosté 75% času míč ve své moci. Presink, který Wengerovi svěřenci aplikovali, dělal Citizens velké problémy.

Na světelné tabuli svítila 26. minuta a domácí dostali šanci na vyrovnání. Petrov prošel přes Hleba, provezl míč až do šestnáctky, tam ale narazil na Diabyho. Nedáš? Dostaneš. Z následného protiútoku se míč z kopačky Clichyho dostal k Adebayorovi, jehož centr si Eduardo zpracoval na hrudi a z voleje nekompromistě poslal míč do domácí svatyně. 2:0.

A byl to opět Clichy, který se zasloužil o další změnu skóre. Tentokrát se ale měnilo ve prospěch domácích. Clichy se nechal obrat o míč na vlastní šestnáctce Corlukou, který naservíroval míč do stoprocentní šance Fernandezovi. Ten nezaváhal a snížil na rozdíl jednoho gólu.

Na hřišti ale fotbal hrálo stále jedno mužstvo. Arsenal si vytvořilo několik dalších šancí a byl to opět útočník Toga, který mohl zakončovat. První hlavičku ale zamířil nad a druhou velkou šanci zastavil Hart a šest minut před koncem poločasu odražený míč Gallas poslal jen těsně mimo hartovu branku i hlavu Fabregase, který na míč nabíhal.

Poprvé v zápase na chvíli dostali domácí Arsenal k jeho šestnáctce až ve 40. minutě, "tlak" ale neměl dlouhého trvání a kanonýři se celkem rychle dostali ze sevření. Přesto mohli domácí vyrovnat. Elano i Petrov ale své šance zahodili a do šaten se šlo za stavu 1:2.

Druhý poločas už tolik šancí a vzrušení nepřinesl. Hosté se stále snažili o aktivní presink, domácí zkoušeli vymyslet něco, čím by dokázali zdolat velmi dobře organizovanou hru Arsenalu. Ten měl navíc stále míč mnohem častěji v držení.

Vzrušení na obou stranách přinesla až šance Vassella, jemuž sebral míč těsně před kopačkou vyběhnuvší Lehmann. Míč se dostal k Elanovi, jeho lob ale, naštěstí pro Arsenal, do branky nezamířil. V závěrečné desetiminutovce pak nebezpečně střílel Fabregas, ani on ale nemířil přesně.

Kdo jiný by měl zařídit pojistku pro Arsenal, než nejlepší střelec Emanuel Adebayor. Ten byl při zakládání protiútoku faulován Elanem, rozhodčí ale ponechal výhodu. Hleb spolu s Fabregasem jí využili k tomu, aby rozebrali obranu hostí a připravili pozici Adebayorovi. Pro něj už tato situace neznamenala sebemenší problém a jeho branka definitivně sebrala domácím naději na body v tomto zápase.

Arsenal tedy zvítězil, přerušil domácí neporazitelnost jednoho Manchesteru(City) a opět zvýšil tlak na Manchester druhý(United), jehož zápas na White Hart Lane bude zahájen v 16 hodin.

Manchester City: Hart - Corluka, Dunne, Richards, Ball, Ireland(83´ Mpenza), Hamann(75´ Geovanni), Gelson, Petrov, Elano, Sturridge(56´ Vassell)
Arsenal: Lehmann - Sagna, Gallas, Senderos, Clichy, Hleb, Fabregas, Flamini, Diaby, Adebayor, Eduardo

Další dnešní zápasy:

Tottenham Hotspur - Manchester United 1:1 (1:0)

Branky: Berbatov 21’ - Tevez 90+3’

Domácí šli do vedení po akci Aarona Lennona a brance Dimitara Berbatova, hra hostů nebyla tak nebezpečná a až v posledních dvaceti minutách se dostal k většímu ohrožení Černého branky.
Tottenham však nedokázal udržet vedení a Manchester gólem z čtvrté minuty nastaveného času zachránil alespoň bod. I tak ale ztratil vedení v lize a na Arsenal ztrácí 2 body.

Detaily o utkání najdete ZDE.

Portsmouth - Chelsea 1:1
(0:0)

Branky: Defoe 64’ - Anelka 55’

Chelsea sice šla do vedení po brankce Anelky, nakonec mohla být ráda za bod, když hlavně Defoe měl na kopačkách minimálně 2-3 další branky. V koncovce ale selhal a body se dnes rozdělují.