Zpět na » Premier League » Arsenal znovu do čela, opět přestřílel Newcastle

Premier League - Arsenal znovu do čela, opět přestřílel Newcastle

Arsenal znovu do čela, opět přestřílel Newcastle © eur.news1 -

0

29.01. - Arsenal udělal další krok a hodil tak znovu pomyslnou rukavici Manchesteru. Gunners si dnes doslova pohráli s Newcastlem a po středečním vítězství 3:0 v poháru se radoval ze stejného výsledku i dnes. Také v ostatních zápasech se radovali hlavně domácí. Pouze v duelu Boltonu s Fulhamem branka nepadla a týmy se rozešly smírně.

Arsenal - Newcastle 3:0 (1:0)

Branky: Adebayor 40’, Flamini 72’, Fabregas 80’

Úvod patřil spíše do kategorie klidnějších a první šanci zápasu si připsali domácí až ve dvanácté minutě, když se díky skvělému uvolnění po kombinaci dostali do pokutového území Newcastlu, Eduardo ale volil přihrávku, kterou obrana hostí vystihla a nebezpečí odvrátila.

Arsenal i nadále držel míč na svých kopačkách a pořádal rejdy okolo šestnáctky Newcastlu, větší brankovou příležitost si ale dlouho nedokázal vypracovat. Vždycky chyběl pověstný poslední krůček, štěstí nebo přesnost v koncovce jako při střele Adebayora z voleje v 38. minutě.

Ve 40. minutě ale unikl po pravé straně Flamini a předložil Adebayorovi centr, který domácí útočník díky nedůslednému bránění, k radosti většiny diváků na Emirates, proměnil.

Hosté toho v prvním poločase příliš nepřevedli. Snažili se o rychlé brejky, v této činnosti se jim příliš nevedlo a žádná z jejich akcí neznamenala výraznější nebezpečí pro Almuniovu branku. Až za stavu 1:0 pro domácí se začali trochu vysouvat a po slibně vypadající akci vybojovali alespoň roh, jehož exekuce ale všechny jen utvrdila v tom, že hosté nehrají v úplné pohodě.

Druhá půle byla jen logickým pokračováním té první. Arsenal pokračoval ve své hře a kombinačně se dostával na dostřel, hosté se s přibývajícím časem snažili více ohrožovat domácí branku. Nutno ale dodat, že se jim to příliš nedařilo a spanilá jízda domácích za třemi body byla málem korunována brankou. Flaminiho střelu po přihrávce Adebayora ale Given zastavil.

Co ale zastavit nedokázal, byl projektil vyslaný Flaminim v 72. minutě. Domácí záložník napřáhl a plachtící střelu zakroutil k levé tyči bezmocného Givena.

Deset minut před koncem bylo pro hosty ještě hůř. Hráči Newcastlu podcenili ofsajdovou situaci, Bendtner zpracoval míč a předložil tutovku pro Fabregase, jehož střela znamenala vyrovnání výsledku se stejným soupeřem ze středečního pohárového zápasu.

Alespoň snížení nepříjemného stavu v závěru mohl přinést přímý kop, nařízený na hranici pokutového území Arsenalu, hosté ale dokázali trefit pouze břevno a Ameobiho pokus po chybě Gallase zneškodnil Almunia.

Arsenal šel cílevědomě a trpělivě za vítězstvím a zaslouženě si připisuje 3 body a posouvá se zpět na špici Premier League. Newcastle podruhé za sebou prohrál s Arsenalem o 3 branky a ani hrou nepřesvědčil o výraznější změně a stále se hledá.

Arsenal: Almunia - Sagna, Senderos, Gallas, Clichy, Diaby (77&prime, Gilberto), Fabregas, Flamini, Hleb, Adebayor (82&prime, Walcott), Eduardo (71&prime, Bendtner)

Newcastle United: Given - Carr, Cacapa, Taylor, N´Zogbia, Milner (73&prime, Ameobi), Butt, Rozehnal (57&prime, Barton), Duff, Smith, Owen

Výsledky ostatních dnešních zápasů:

Middlesbrough - Wigan Athletic 1:0 (1:0)

Branky: Aliadiè,,re 19’

Sunderland - Birmingham City 2:0 (1:0)

Branky: Murphy 15’, Prica 65’

Důležité body pro Sunderland ve veledůležitém zápase. Body, znamenající opuštění sestupových pozic, do nichž se po dnešní prohře v Middlesborough sesunul Wigan. Sunderland 3 body přímo katapultovaly z 18. pozice na místo 14. před dvojici Reading, Bolton. Domácí tak udělali krok k záchraně.

Bolton Wanderers - Fulham 0:0

Remízový král z Fulhamu získal další nerozhodný výsledek do své sbírky. Bohužel sbírat sem-tam po jednom bodu zřejmě londýnskému klubu k záchraně stačit nebude. Zvlášť, když konkurenti v boji o záchranu bodují více.