Zpět na » Premier League » Hicks: na Anfieldu zůstaneme

Premier League - Hicks: na Anfieldu zůstaneme

Hicks: na Anfieldu zůstaneme © -

0

Líbilo se

28.01. - Spoluvlastník Liverpoolského FC, Tom Hicks, odhalil plány ohledně svého setrvání v klubu. V rozhovoru pro BBC 5 live prozradil několik důležitých informací ohledně plánů do budoucna.

"Na otázku, zda zůstanu spoluvlastníkem klubu existuje jediná odpověď. Ano. Minimálně v následujících pěti letech rozhodně Anfield nehodlám opustit," prozradil v úvodu rozhovoru.

Liverpool se totiž stal objektem spekulací, že klub by mohla převzít Dubajská společnost Dubai International Capital (dále jen DIC).

Hicks prohlásil, že nikdy neexistovala "reálná možnost", BBC ale zjistila, že se se zástupci DIC sešel minulý pátek. Není ale známo, co bylo předmětem rozhovoru.
Komunikaci s DIC sice uznal, ohledně této věci ale mluvil ve smyslu jednání "před několika měsíci" a deseti-patnáctiprocentním podílu v klubu. Cena se ale prý DIC zdála příliš vysoká.
"Mohli se stát minoritním investorem a my bychom jejich financí využili pro stavbu nového stadionu. Najdeme ale jiný způsob, jak financovat jeho stavbu." dodal.

Hicks, který spolu s Georgem Gillettem převzal Reds v březnu 2007, potvrdil finanční injekci klubu ve výši 350 milionů liber, jenž byla z části (105 mil.) použita na urovnání pohledávek svázaných s klubem.
Z celkové částky pak bude dalších 45 milionů využito na nákupy hráčů v budoucnu a na finanční rezervu nutnou pro zajištění chodu klubu a 60 milionů bude poskytnuto pro zahajovací práce na novém stadionu.

"Refinancování poskytne dostatečný kapitál nutný pro zahájení nutných prací v následujícím roce a půl a stavba se konečně pohne kupředu," objasnil situaci Hicks.

Další téma rozhovoru byla také jasná s ohledem na výsledky klubu. Hicks každopádně podpořil současného manažera, Rafaela Beniteze, ačkoli připustil listopadové jednání s Němcem Klinsmannem. Vše ale bylo děláno podle Hicksových slov pro případ, že by Rafa Benitez z klubu odešel.

"Máme skvělého manažera, který má naši plnou podporu," doplnil.
"Po našem posledním setkání v polovině prosince ukázal velký zájem pracovat v klubu dál a posunout jej tím správným směrem. Rafa má kontrakt ještě na další dva roky a my doufáme, že v klubu zůstane i poté," zakončil rozhovor Hicks.


Zvukový záznam rozhovoru naleznete zde.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Stanislav Horák / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ManCity - 28.01. Odpovědět

Liverpool bude za pět let ještě na Anfield Road? No budu jenom rád... Smajlík 1

Holt Liverpool ovládli modří, kteří narozdíl o Liverpoolu trochu uvažují. Ani milionové posily nestačí Reds k tomu, aby bojovali o titul a budou rádi, když jim čtvrtý flek nevyfouknout Toffes.

Cottager
Vosky - 28.01. Odpovědět

Pokud vykopnou Beniteze tak Reds budou rádi, že jim čtvrtý flek vyfouknou Toffees.

Vosky

Dělat HOGO FOGO z cizích peněz dokáže i bezdomovec z Hlavního nádraží v Praze..

buldozer
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články