Zpět na » Premier League » Víkend v Premier League: ve znamení FA poháru

Premier League - Víkend v Premier League: ve znamení FA poháru

Víkend v Premier League: ve znamení FA poháru © -

0

26.01. - Po třech dohrávaných středečních zápasech, kdy o postupujícím vždy rozhodla střelba ze značky pokutového kopu, se dnes hrály zápasy dalšího kola FA poháru.

Už ve středu se proti účastníkovi Premier League, Fulhamu, vytáhli hráči Bristolu Rovers, kteří vyhráli na penalty 5:3. Totéž se nepovedlo Sheffieldu Wed., jenž na penalty prohrál s Derby a v posledním utkání hraném ve středu se rovněž na penalty dostali do dalšího kola fotbalisté Barnetu, jenž porazili Swindon.

Včera dokázalo postoupit Barnsley, když porazilo Southend na jeho hřišti 1:0.

Dnes se odehrálo plných 12 zápasů, v nichž se objevilo hned 8 týmů z nejvyšší soutěže. Se soutěží se z nich musí rozloučit Newcastle, který nestačil na Arsenal a Derby, jenž vypadlo po domácí prohře s Prestonem.

Nečekané problémy měl zpočátku Liverpool, který nastoupil proti týmu Havant &,, Waterlooville. Hosté, kteří nehrají žádnou z nejvyšších ligových soutěží v Anglii se dokonce dvakrát na Anfieldu ujali vedení. Nejprve se trefil po standardní situaci hráč hostí, povoláním taxikář, Pacquette, po vyrovnání poslal Havant do vedení vlastním gólem slovák Škrtel. Domácí blamáž ale odvrátil hattrickem Yossi Benayoun.

Liverpool - Havant &,,, Waterlooville 5:2 (2:2)

Branky: 27´ Lucas, 44´,56´,59´ Benayoun, 90´ Crouch - 8´ Pacquette, 31´ Škrtel vl.

Mansfield T. - Middlesbrough 0:2 (0:1)

Branky: 17´ Lee, 88´ Buxton vl.

Arsenal - Newcastle U. 3:0 (0:0)

Branky: 51´,83´ Adebayor, 88´ Butt vl.

Souboj týmů z Premier League vyzněl nakonec jednoznačně pro Arsenal, ačkoli v první půli si hosté dokázali vypracovat několik nadějných příležitostí. Druhou půli ale domácí ovládli a nakonec mohli vyhrát i vyšším rozdílem.

Barnet - Bristol R. 0:1 (0:0)

Branky: 49´ Lambert

Coventry C. - Millwall 2:1 (1:1)

Branky: 16´ Hughes, 52´ Misfud - 43´ Simpson

Derby County - Preston North End 1:4 (0:3)

Branky: 55´ Earnshaw - 14´ a 45´ Hawley, 33´ Whaley, 90´ N. Mellor

Oldham Athletic - Huddersfield T. 0:1 (0:1)

Branky: 9´ Beckett

Peterborough U. - West Bromwich A. 0:3 (0:2)

Branky: Sibierski 86’ - Anelka 54’, Wright-Phillips 82’

Další tři zápasy jsou pak na pořadu zítra. Hereford hostí Cardiff (13:30), Manchester United hostí Tottenham ( 15:00) a Sheffield United zase Manchester City (17:00).