Zpět na » Premier League » Chelsea čeká obhajoba Carling Cupu

Premier League - Chelsea čeká obhajoba Carling Cupu

0

23.01. - Včerejší finalista, Tottenham, vyzve obhájce poháru Chelsea. Rozhodlo o tom dnešní vítězství londýnského klubu v Goodison Parku. Jedním z hrdinů zápasu byl český golman Petr Čech, který několika vynikajícími zákroky podržel svůj tým.

Everton - Chelsea 0:1 (0:0)

Branky: 69´ Joe Cole

Chelsea nastoupila k zápasu opět s Nicolasem Anelkou na hrotu a čerstvým otcem dcerky Adélky, Petrem Čechem v brance. Avram Grant nemusel řešit složení záložní řady, protože kvůli velké marodce, kterou rozšířil čerstvě zraněný Michael Ballack, moc variant neměl. Na lavičce náhradníků hostí se tak ocitli mimo brankáře Cudiciniho už jen útočník Pizzaro a 3 obránci (Ben Haim, Ferreira a A.Cole).

Domácí vstoupili do zápasu ve velkém tempu a Chelsea se musela vzadu hodně činit, aby udržela čisté konto. V desáté minutě míč z hlavy Lescotta míč musel vytahovat výborným zákrokem Čech. Chelsea měla ale při této situaci velkou porci štěstí, když se na míč vrhal Johnson, naštěstí pro hostující tým na něj ale nedosáhl.

Po čtvrthodině hry sice tempo hry trochu opadlo, když domácí zvolnili, stále ale drželi hosty na jejich polovině a snažili se ztéci jejich obrannou hráz. Svěřenci Avrama Granta se dostávali na polovinu Evertonu spíše sporadicky a k ohrožení Howardovy branky se v prvních pětadvaceti minutách prakticky nedostali.

Až poté se hosté dostali do výraznějšího tlaku a drželi míč delší dobu na polovině domácích, šancí se ale rodilo poskrovnu. Anelkovu střelu v tísni Howard bez větších problémů pokryl. Chelsea se po půl hodině dostala zpět do hry a byli to jejich hráči, kteří od té doby častěji zakládali akce a drželi míč na svých kopačkách, ačkoli do šancí se stejně nedostávali. Sami se totiž zbavovali možnosti ohrozit Everton chybami v rozehrávce a nepřesnými centry. Přesto dostali možnost se prosadit, Maloudova střela ale mezi tři tyče nezamířila.

Everton po mírném útlumu zaskočil Chelsea v 38. minutě, kdy po rychlé kombinaci mohl zakončovat Johnson, míč z jeho kopačky našel pouze boční síť také díky bloku obránce Alexe.

Konec poločasu odehráli domácí na polovině Chelsea, kromě rohového kopu si ale nic jiného nevytvořili a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu, který samozřejmě vyhovoval hostům.

Chelsea vlétla do druhé půle jako uragán, Anelkovi ale prostě není přáno dát branku za nový klub. První akce Chelsea po obrátce, Joe Cole naznačil střelu, místo toho přihrál, Anelkova střela se ale pouze odrazila od břevna Howardovy branky. To je snad třetí břevno od přestupu z Boltonu. A byl to znovu francouzský útočník, který se dostal do pokutového území, míč ale nedokázal zkrotit a domácí jej poté odzbrojili.

Podobně jako domácí v první půli, nepůjčovali hosté v první čtvrthodině domácím příliš míč, kromě zblokované Coleovy střely a několika průniků Wrighta-Phillipse ale z územní převahy nic nevytěžili. Naopak to byli domácí, kteří mohli skórovat nejprve z rohového kopu, poté ze signálu po přímém kopu, Čech byl ale pokaždé připraven a uchránil pro hosty čisté konto.

Dvě šance ze standardních situací jakoby probudily strnulé domácí hráče. Ti se vrhli do útoku a opět zatlačili Chelsea na jejich polovinu. Zapomněli ale na zadní vrátka. Odražený míč Malouda okamžitě poslal dlouhým pasem na Colea, ten si míč zpracoval a tvrdou střelou z hranice šestnáctky prostřelil Howarda a zvýšil vedení Chelsea v součtu obou zápasů na 3:1.

Everton se, podobně jako raněné zvíře, vrhnul do útoku a pokoušel se stále ohrožovat branku hostí, míče ale zachytávala obrana nebo dnes vynikající Petr Čech.

Chelsea si pak už zkušeně pohlídala vedení i postup, branku mohl přidat ještě Wright Phillips, jeho ránu ale Howard vyrazil na roh a podobně si domácí golman vedl při dvou pokusech střídajícího Pizarra.

Chelsea si tak zahraje znovu ve Wembley finále Carling Cupu. Obhájce tentokráte vyzve Tottenham. Zápas se odehraje v neděli, 24. února.

Everton: Howard - Neville, Jagielka, Lescott, Valente, Arteta, Carsley (Anichebe 72´), Fernandes (Vaughan 79´), Osman, Cahill, Johnson

Chelsea: Cech - Belletti, Carvalho, Alex, Bridge, Sidwell, Makelele, Cole (Pizarro 82´), Wright-Phillips, Malouda (A. Cole 89´), Anelka (Ben Haim 91´)

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.