Zpět na » Premier League » Redknapp a Robson: Shearer je tím pravým

Premier League - Redknapp a Robson: Shearer je tím pravým

Redknapp a Robson: Shearer je tím pravým © -

0

Líbilo se

13.01. - Alan Shearer by se měl ujmout manažerského křesla Newcastlu. Alespoň to si myslí bývalý manažer Magpies sir Bobby Robson a Harry Redknapp, který byl jedním z kandidátů, ale možnost trénovat Newcastle odmítl.

Pod Bobby Robsonem zažil Newcastle asi svoje nejslavnější léta a několikrát dokonce sahal po titulu, ale na ten stále čeká už neuvěřitelných 81 let. Naposledy se totiž Magpies z primátu nejlepšího klubu v Anglii radovali roku 1927.

"Podle mě by měl dát Mike Ahsley důvěru legendě Newcastlu, Shearerovi. I když osobně nepředpokládám, že se to stane, protože bude chtít na lavičku někoho zkušenějšího," myslí si Robson.

"Newcastle je sice příliš velký klub na to, aby v něm někdo začínal svojí trenérskou kariéru, ale Shearer je jediným ze sta manažeřů, kteří to dokážou a to díky obrovské osobnosti a oblíbenosti, kterou ve městě má."

S Robsonem souhlasí i Harry Redknapp, který post manažera Newcastlu odmítli s tím, že chce zůstat v Portsmouthu. Obě dvě fotbalové osobnosti se shodují obzvláště v tom, že Shearer by trénovat Newcastle dokázal díky své popularitě v celém Newcastlu.

"Já bych dal příležitost Shearerovi. Sice není vůbec zkušený, ale u něj to vadit nebude, protože fotbalem dýchá a ohromně mu rozumí," chválil legendu anglického fotbalu Redknapp.

"Podívejte se například na Roye Keane, který přišel do Sunderlandu také bez zkušeností a dokázal tým neuvěřitelně zvednout. Myslím, že Shearer je toho také schopný."

"Na post manažera Newcastlu je vhodný především proto, že ho lidé ve městě milují a hráči by před ním měli obrovský respekt."

Redknapp vysvětlil i důvod proč na St. Andrews Stadium z Portsmouthu neodešel.
"Mohl jsem trénovat skvělý klub, ale chci zůstat tady, v Portsmouthu. Práce mě tu neuvěřitelně baví a miluji i tohle fantastické město. Nehodlám se odtud teď stěhovat."

Kam dál?

Ondřej Voska / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Falken - 16.01. Odpovědět

To že by Shearer nebyl dobrý trenér to je totální blbost on na tu práci má ty nejlepší předpoklady.Mimochodem Newcastle nebyl po jeho odchodu jako aktivního hráče lepší a to ani před jeho příchodem.A v této situaci by nikdo ze dna Newkastle nezvedl než on.Shearer,když byl malý kluk a začínal z fotbalem.Neměl jiné přání než hrát za Newcastle Tak proč by ho nemohl trénovat. Navíc spoustu hráčů co v Newcastlu jsou ho pamatují ví že byl vždycky profík.Novému managerovi by to trvalo než by se stím vším popral byt by byl sebeskušenějsí .

Magpie - 15.01. Odpovědět

Dostali sme se do dost těžké situace..teď se ukáže zda máme ten pravý kádr kde chtějí všichni hrát za jaké zkoli situace, zda sme ten správný tým s velkým bojovným srdcem a jestli máme jedny z nejlepších fandů v Anglii. Pevně věřím že hráči to nevzdají Carr,Taylor, Smith, Duff a spouta další těm věřím že vyhecují ostatní NUFC go!

Magpie
Chuck Norris - 14.01. Odpovědět

Shearer není Keane ... No uvidíme.

Bery - 14.01. Odpovědět

NWM NWM, ale určitě své kvality má a asi bych to zkusil.

Bery
Devlin - 14.01. Odpovědět

Alan má všechno co potřebuje kvalitní trenér.Respekt hráčů,sudích i ostatních managerů.Znalosti fotbalu na té top hráčské úrovni mu pomůžou s tím mankem které jako nováček v managerské funkci bude mít.krom toho je spousta trenérů kteří zkušenosti maj a je jim to na prd Smajlík 3 To nejdůležitější čím Shearer disponuje a za co bych ho jako hráč miloval je vlastní hospoda Smajlík 2 Teda zdrbat hráče kteří se flakali po place uměl už jako kapitán.Moc se těším pro mě po tom co předvedl Sam jediná volba hodna St.James parku

dEst - 13.01. Odpovědět

Myslím,že pokud straky Alana osloví a on přijme, bude něco jako Ferguson ve fuckchesteru a vydrží tam sakra dlouho Smajlík 1

dEst
Herbage - 13.01. Odpovědět

No, zkusil bych i když možná by mu nejdřív prospěla práce asitenta. Vzhledem k tomu, že kvalitních trenérů vyznávající ostrovní styl je pomálu, navíc tu hurá taktiku zvládne skoro každý. Uvažoval bych nad Jolem, kterýmu by právě Shearer dělal asistenta. Mám ale pocit, že jse mjiž někde četl, že tu nabídku shearer už odmít. Když už se tu vzpomíná Roy Keane, tak by se nemělo zapomínat i na Garetha Southgata, který úspěšně zvádl přechod z hráče na trenéra. No a nedá mi to, ale musím si do Roye Keana rýpnout. V létě utratil 56 milionů Eur za posily. Nadáváte Arsenalu, že kupuje cizince, ale nedivte se, když za míň peněz více muziky. Ostrovní hráči jsou desně předražení. Keanovy se povedlo za ty "prachy" snad jen ten Jones a Richardson, i když ten kvůli zranění neměl možnost ukázat co v něm vězí. Zajímavý je případ Grega Halforda, který přišel za relativně velký prachy a už je na listině odepsaných. Celkově když v létě vyházíte desítky hráčů, nakoupíte jinou desítku hráčů, tu zas v zimě vyházíte, to nikam nevede, takže to vidím na sestup, bude záležet, jak moc budou mít s hurá fotbalem štestí. Ono s tak nesehraným kádrem nic jiného hrát nejde. Přesto je mi Sundeland sympatický, protož se hráči alespoň hodně snaží a dávaj do toho srdce, i když moc velký pokoukáníčko to není.

Herbage
Aaron Norris - 13.01. Odpovědět

Souhlasim mel by to byt Shearer protoze presne vi do ceho jde a navic by mel Obrovskou podporu fanousku a uz jenom jeho pritomnost na lavicce by byla prinosna a navic nema co zkazit Newcastl je pro me zaklety klub protoze kvalitni hraci tady nechybi a vysledky ano a proto Shearer jasna volba

Aaron - 13.01. Odpovědět

Já jsem tady spíš toho názoru, že by to měl zkusit. Sice zkušenosti nemá, ale to neznamená, že to nemůže být dobrý trenér. Stačí se podívat na Keana. Ten má kádr pomalu na druhou ligu a dělá zázraky. Hlavně jak dostal vůbec Sunderland do PL....Shearer by navíc nebyl v tlaku jako jeho předchůdci, protože ten tlak hlavně vytvářejí vlastní fanoušci a Shearer je ikona.

Aaron

Naopak si myslím že Shearer by byl pod velkým tlakem, hlavně médií. Všichni budou zvědaví jak si povede zrovna taková ikona a to nebude mít na Shearera příznivý vliv. Taky je to jenom člověk.

Meňa.EFC
Aaron - 14.01. Odpovědět

Bude pod tlakem, ale ne takovým jako manažeři po Robsonovi, protože ty skončili hlavně kvůli fanouškům. Už se vyzkoušelo dost manažerů, kteří byli zkušení a nezvládli to, tak proč nezkusit ikonu klubu:)

Aaron

To je hloupost. Přece nemůže trénovat klub jako Newcastle bez žádných trenérských zkušeností. Fanouškům by se to sice líbilo ale Shearer Newcastle z toho bahna nevytáhne. Když už by měl v Newcastlu působit tak možná jako asistent trenéra ale podle mě by bylo nejlepší kdyby začal s tenérskou kariérou v nějákem menším klubu třeba z Championship.

Meňa.EFC
JT 26 - 13.01. Odpovědět

Myslím si,že by uspěl.Určitě na to má.Pokud to přijme,tak mu to snad vyjde.

JT 26
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články