Zpět na » Premier League » Oslabený Portsmouth na Sunderland nestačil, Blackburn otočil zápas v Boltonu

Premier League - Oslabený Portsmouth na Sunderland nestačil, Blackburn otočil zápas v Boltonu

Oslabený Portsmouth na Sunderland nestačil, Blackburn otočil zápas v Boltonu © eurosport.com -

0

13.01. - Harrymu Redknappovi přibyly zřejmě další vrásky a opět se objeví další spekulace o jeho odchodu poté, co jeho Portsmouth podlehl Sunderlandu 2:0. V druhém dnešním zápase dokázali hráči Blackburnu otočit zápas v Boltonu a zvítězili 2:1.

Sunderland - Portsmouth 2:0 (2:0)

Detailní info o utkání naleznete zde!

Domácí bohužel stále nemohli využít služeb Michaela Chopry, který laboruje s kotníkem, v jejich dresu se ale objevil jiný útočník - Kenwyne Jones, který před zápasem úspěšně absolvoval zdravotní testy, do záložní řady se vrátil po trestu také Dwight Yorke.

A byl to právě on, který dělal hostujícím hráčům zřejmě největší problémy.

Hosté nezačali vůbec zle, vždyť už v osmé minutě mohli jít do vedení po nádherném vysunutí Benjaniho, ten ale zaváhal a ve velké šanci mířil vedle Gordonovy branky. Podobně si vedl o několik minut později Kranjcar, tomu ale střelu Gordon vyrazil na roh. Nepříliš atraktivní první poločas diváky příliš ze sedadel nezvedal, v třiatřicáté minutě už bylo ale vše jinak. Míč, centrovaný směrem k šestnáctce, podcenil Campbell, Kenwyne Jones ale zasprintoval míč stihl udržet ve hře, uvolnil se přes vracejícího se Campbella, přihrál pod sebe na nabíhajícího Richardsona a ten střelou po zemi ke vzdálenější tyči poprvé překonal Jamese a rozjásal diváky na Stadium of Light. O jedenáct minut později už to bylo o dva góly, když hosté vyrobili další hrubku. Benjaniho obral na vlastní polovině Murphy, poslal míč do uličky Richardsonovi, ten obešel Hreidarssona a opět ke vzdálenější tyči z hranice šestnáctky překonal Jamese.

Hvězda zápasu, Kieran Richardson, si mohl připsat dokonce i hattrick, jenže střelu ze 49. minuty zamířil jen těsně nad, další jeho pokus skončil na břevně a další příležitost lapil James.

Hosté příliš velkých šancí neměli, největší z toho mála, co si dokázali vypracovat, spálil Benjani, který po rychlém brejku, založeném Jamesovým výkopem a Krajncarově úniku po levé straně, volil další přihrávku místo pokusu přímo překonat Gordona. Obrana domácích míč poté sebrala a odkopla do bezpečí.

Hra hostí v druhé půli postrádala myšlenku, mimo pokusů o rychlé brejky se nezmohli téměř na nic a bylo jasně vidět, že absence tří chybějících afrických fotbalistů, kteří stabilně v týmu hrávají, bude působit Harrymu Redknappovi minimálně zpočátku větší problémy, než by si byl možná ochotný připustit. Portsmouth totiž dnes rozhodně nepřipomínal tým, který má nejlepší statistiky na cizím hřišti z celé Premier League.

Otázka je, jak se s dlouhodobou absencí čtveřice Muntari, Utaka, Kanu a Bouba Diop dokáže tým Portsmouthu vyrovnat v dalších zápasech. Dnes se jim to tedy rozhodně nepovedlo ani zdaleka.

Sunderland se vítězstvím bodově dotáhl na Wigan, Birmingham a Bolton (ten má ale ještě dnešní zápas k dobru) a stále i udržuje šanci na záchranu.

Branky: Richardson 33’, 44’

Sunderland: Gordon - Whitehead, Evans (77&prime,,,, McShane), Nosworthy, Collins, Stokes (73&prime,,,, Leadbitter), Yorke, Miller, Richardson, Jones (83&prime,,,, O´Donovan), Murphy

Portsmouth: James - Pamarot, Campbell, Distin (90&prime,,,, Traoré), Hreidarsson, Mendes, Mvuemba (65&prime,,,, Songo´o), Hughes, Kranjcar, Nugent, Benjani

Bolton - Blackburn 1:2 (1:0)

Střídající Jason Roberts zajistil svým průnikem zakončeným střelou, lehce tečovanou do protipohybu brankáře Jaaskelainena, tři body pro hostující celek. Bolton se sice ujal vedení po nádherném Nolanově voleji, své vedení ale nedokázal udržet a v samém závěru přišel i o bod. Blackburn po obrátce přidal na rychlosti a byl nebezpečnějším týmem. Bolton tak přišel o možnost vzdálit se svým soupeřům ze záchranářského pásma, hosté se díky výhře posunuli před Portsmouth, 3 body za týmy, bojující o evropské poháry.

Branky: Nolan 42’ - Samba 53’, Roberts 90’

Bolton Wanderers: Jaaskelainen - O´Brien, O´Brien, Michalik, Gardner, Campo (57&prime,,,, McCann), Nolan, Guthrie, Cohen (63&prime,,,, Wilhelmsson), Giannakopoulos, Davies

Blackburn Rovers: Friedel - Ooijer (73&prime,,,, Khizanishvili), Samba, Nelsen, Warnock, Bentley, Reid, Dunn, Pedersen, McCarthy (77&prime,,,, Roberts), Santa Cruz (90&prime,,,, Derbyshire)