Zpět na » Premier League » Chelsea porazila v Carling Cupu Everton, Arsenal smírně s Tottenhamem

Premier League - Chelsea porazila v Carling Cupu Everton, Arsenal smírně s Tottenhamem

Chelsea porazila v Carling Cupu Everton, Arsenal smírně s Tottenhamem © -

0

09.01. - Do odvety semifinále Carling Cupu budou vstupovat lépe hráči Chelsea, kteří dokázali na domácí půdě zvítězit nad Evertonem 2:1. V druhém semifinále Tottenhamu těsně uniklo vítězství na půdě Arsenalu a londýnské derby tak skončilo 1:1.

Chelsea - Everton 2:1 (1:0)

Branky: Wright-Phillips 26, Lescott 90. vl. - Yakubu 64.

Chelsea byla v první půli aktivnější a nebezpečnější, ujala se však jen technická střela Wrighta-Phillipse, který míč bočním obloukem poslal od levé Howardovy tyče do branky. Další šance domácích v první půli už do černého nemířily. Everton nepůsobil příliš nebezpečně a proto domácí po poločase zaslouženě vedli.

Druhá půle začala opět tlakem domácích, jenže opět to byl tlak spíše bezzubý. Deset minut po zahájení druhé půle ale přišel další ze zkratů Johna Obi Mikela, který si na cestu na Africký pohár národů přibalil i červenou kartu za nesmyslný nebezpečný faul na Nevilla. Od té chvíle začal mít Everton i útočné chutě a také se mu podařilo srovnat po kiksu golmana Hilaria, který špatně vyběhl na centrovaný míč po McFaddenově přímém kopu, míč Yobo vrátil zpět a Yakubu už si věděl rady. 1:1.

Následovaly další možnosti hostů, jenže další branku už vstřelit nedokázali. Respektive jednu branku ještě hosté dali. Střelcem byl Lescott, který v nastaveném čase poslal míč za záda vlastního brankáře a daroval tak Chelsea cenné vítězství. Obzvláště, když v poslední minutě zápasu zahodil velkou šanci na srovnání.

Odveta se hraje na Goodison Parku ve středu, 23.1. 2008.

Chelsea: Hilario, Belletti, Alex, Carvalho, Bridge, Wright-Phillips, Obi Mikel (ČK 55.), Ballack, Malouda (Ben-Haim 90), Joe Cole (Sidwell 61), Pizarro (Ferreira 83).

Everton: Howard, Hibbert, Yobo, Jagielka, Lescott, Cahill, Neville, Carsley, McFadden, Johnson, Yakubu (Anichebe 89)

Návštěva: 41178 diváků

Rozhodčí: Peter Walton

Arsenal - Tottenham 1:1 (0:1)

Branky: 79. Walcott - 37. Jenas

Spurs se ujali vedení zásluhou Jermaina Jenase, který se prosadil po spolupráci s Robbiem Keanem. Hosté byli i nadále lepším týmem a Arsenal držely nad vodou dobré zásahy brankře Fabianskiho. Gunners vyrovnali velice šťastnou brankou Walcotta, od jehož těla se míč odrazil do branky Radka Černého, který dostal příležitost místo Robinsona. Spurs přesto mohli zápas vyhrát, ale střídající Defoe v poslední šanci utkání neuspěl.

Arsenal: Fabianski, Justin Hoyte, Djourou (Sagna 46), Senderos, Traore, Walcott (Randall 90), Denilson, Silva, Diaby, Van Persie (Eduardo 46), Bendtner.

Tottenham: Cerny, Chimbonda, Dawson, King, Lee, Lennon, Jenas, O´Hara, Malbranque (Boateng 77), Berbatov, Keane (Defoe 83).

Návštěva: 53 136 diváků

Rozhodčí: Mike Dean

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.