Zpět na » Premier League » Derby posílí Villa, Mills, možná i Savage

Premier League - Derby posílí Villa, Mills, možná i Savage

Derby posílí Villa, Mills, možná i Savage © -

0

Líbilo se

04.01. - Poslední celek tabulky Premier League Derby County dotáhl do konce avizované příchody útočníka Emanuela Villy a obránce Dannyho Millse. Manažer Paul Jewell se snaží získat také zkušeného Robbieho Savage z Blackburnu.

Argentinský útočník Emanuel Villa stál Berany dva miliony liber. Pětadvacetiletý forvard podepsal na Pride Parku kontrakt na tři a půl sezóny a stal se první posilou nového manažera Paula Jewella.

"Je to hráč, kterého už nějakou dobu znám a chtěl jsem ho získat. V Jižní Americe má dobré jméno, je rychlý, dobrý ve vzduchu, silný v pokutovém území. Fanoušci Derby ho určitě přijmou, má dobré vlastnosti k tomu, aby se přizpůsobil anglické kopané," pochvaluje si nákup Jewell. Villa bude sice fanouškům představen už v neděli, ale proti Sheffieldu Wednesday ještě nenastoupí, jelikož čeká na vyřízení pracovního povolení.

Děravou obranu Derby by měl k lepším výkonům pozvednout zkušený bek Danny Mills, který na podzim oblékal dres druholigového Charltonu. Bývalý anglický reprezentant přichází na hostování do konce sezóny. V Premier League sice nehrál od srpna 2006, Jewell však vyzdvihl jeho kvality, které jsou v boji o záchranu potřeba:

"Je to bojovník a zkušený hráč. Jsem moc rád, že jsme ho získali. Má dobrou reputaci, dlouho hrával na mezinárodní úrovni. Bude to dobrá posila."

Jewell se poměrně nečekaně vložil také do hry o záložníka Robbieho Savage z Blackburnu, kterého do svých řad lákal především Sunderland. Black Cats však se svojí nabídkou u Blackburnu neuspěli. Třiatřicetiletý Savage nemá jisté místo v sestavě Rovers, přednost zpravidla dostávají Reid, Mokoena či Tugay.

"Robbieho bych rád přivedl. S Blackburnem už jsem mluvil, ale ještě jsme se na odstupném nedohodli. Bude záležet na prezidenovi klubu. Ale Robbie je hráč dle mého gusta. Chtěl bych do týmu získat takovou osbnost, jakou je on," potvrzuje svůj zájem o zkušeného Velšana Jewell.

Posilování Derby by ještě končit nemuselo, v klubu je už několik dní na zkoušce bývalý záložník Newcastlu United Laurent Robert.

Kam dál?

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk/teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Derby - 05.01. Odpovědět

po nástupu Jewella se hra Derby zlepšila i když nemají šanci na záchranu a asi sestoupí myslím si, že na jaře budou sbírat mnohem víc bodů hlavně doma a venku to už nebudou takový debakly jak na podzim

Hmmm,zajímaví hráči,Paul Jewell očividně ví co dělá,otázka je,jestli je to vůbec k něčemu,protože Derby jsou podle mého jasným sestupujícím letos,řekl bych,že je pozdě s jejich mankem.

The Toffees
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články