Zpět na » Premier League » Aston Villa v závěru zdolala Tottenham

Premier League - Aston Villa v závěru zdolala Tottenham

Aston Villa v závěru zdolala Tottenham © icnetwork.co.uk - Martin Laursen

0

01.01. - Až gól dánského obránce Martina Laursena z 84. minuty zajistil hráčům Aston Villy vítězství nad Tottenhamem Hotspur v poměru 2:1. Domácí se díky dalším třem bodům posunuli už na šesté místo v tabulce Premier League.

Oba týmy nastoupily do utkání s několika změnami oproti obvyklým sestavám. V domácím útoku nastoupil vedle Agbonlahora místo Johna Carewa Luke Moore, na straně Spurs překvapivě zůstal pouze na lavičce kanonýr Robbie Keane, místo kterého dostal od začátku šanci Jermaine Defoe. Do základní sestavy se protlačil také mladík Kevin Prince Boateng, který letos nastoupil teprve potřetí.

První šanci měli domácí, když po faulu Dawsona na Agbonlahora kopal přímý kop Ashley Young, ale Robinson jeho pokus kryl. Za malou chvíli měl obrovskou příležitost obránce Laursen, kterého našla přihrávka Petrova, ale dánský stoper napálil míč z malého vápna pouze nad břevno hostující branky. Villans se však v prvním poločase zaslouženého vedení přeci jen dočkali. Z levé strany zahrával přímý kop Young a míč poslal do sítě nehlídaný Olof Mellberg, na kterého zcela zapomněl Michael Dawson. Jedinou výraznější šanci Spurs v prvním poločase měl Berbatov, ale krátce před poločasovým hvizdem brankáře Carsona nepřekonal.

Hostující manažerské duo Juande Ramos - Gustavo Poyet po právu nebylo spokojeno s útočným projevem mužstva a během prvních 12 minut druhé půle přišly všechny tři možné změny - na hřiště se dostali O´Hara, Keane a Lennon. Další gól však mohli přidat domácí, ale Moore po přihrávce Petrova svoji šanci nevyužil. Spurs se přeci jen dočkali vyrovnání. Berbatov přiťuknul hlavou míč Defoeovi, který u voleje napálil míč do sítě a zaznamenal svůj čtvrtý gól v sezóně. Villans se však s remízou nehodlali spokojit a v 84. minutě se po rohovém kopu Barryho prosadil také druhý střední obránce Martin Laursen.

Ohlasy aktérů:

Martin Laursen (střelec vítězné branky): "Myslím, že jsme hráli opravdu dobře, věřili jsme, že gól vstřelíme a jsem rád, že se ho podařilo dát mě. Potřebujeme využívat standardní situace, góly se při nich čekají i od nás obránců, dnes se trefil i Olof Mellberg. Celkově nemůžu být s naší vánoční formou spokojenější."

Gustavo Poyet (Tottenham, asistent): "Měli jsme šanci na vítězství, protože jsme v druhé půli změnili systém a zápas kontrolovali. Ale dvakrát jsme inkasovali ze standardní situace, to je bolest celého týmu, protože každý týden chybuje někdo jiný. Musíme to změnit, možná bude potřeba větších změn."

Aston Villa - Tottenham Hotspur 2:1
Góly: 41. Mellberg, 84. Laursen - 79. Defoe
Aston Villa: Carson, Mellberg, Laursen, Davies, Bouma (Maloney 84), Petrov, Reo-Coker, Barry, Young, Agbonlahor, Moore (Gardner 74).
Tottenham: Robinson, Zokora, Kaboul (O´Hara 57), Dawson, Lee, Jenas, Malbranque, Boateng (Huddlestone 46), Lennon (Keane 54), Berbatov, Defoe.