Zpět na » Premier League » Berbatov zničil Reading

Premier League - Berbatov zničil Reading

Berbatov zničil Reading © fotbolti.net - Dimitar Berbatov

0

30.12. - Bulharský reprezentant ve službách Tottenhamu Hotspur Dimitar Berbatov se proti Readingu blýskl nevádaným kouskem - soupeři nasázel hned čtyři branky. Vedoucí United prohráli na Upton Parku a přepustili první příčku Arsenalu.

Tottenham - Reading 6:4 (7., 63., 73. a 83. Berbatov, 76. Malbranque, 79. Defoe - 69. a 74. Kitson, 16. Cissé, 53. Ingimarsson)

Neuvěřitelnou přestřelku jako na starém dobrém divokém západě viděli diváci na White Hart Lane. V mstitele a zachránce se proměnil Dimitar Berbatov, který Readingu sám nasázel 4 branky a také díky němu nakonec 3 body zůstaly doma.

Vše ale začalo zpočátku docela nevinně. Tottenham se ujal vedení po šesti minutách, když se trefil Berbatov z jednoduché pozice, kterou mu připravili Malbranque s Keanem. O deset minut později ale dokázal srovnat Cisse, když využil nedorozumění mezi Kaboulem a vybíhajícím Robinsonem. Pak se hra zklidnila a do poločasu už se diváci dočkali jen po jedné neproměněné slibné šanci na obou stranách.

Druhá půle ale byla na akce bohatá až příliš. Už po čtyřech minutách se ke střele dostal Keane, byl ale zablokován. Trest za nepoměněnou šanci přišel o pár minut později. To Ingimarsson vyskočil nejvýše na rohový kop a poslal hosty do vedení. Hůře mohlo Spurs být v 59. minutě, Kitsona ale dokázal zastavit Robinson. Srovnání přišlo v minutě šedesáté třetí. Dlouhý míč, směřující do pokutového území nedokázal odvrátit Shorey a Berbatov měl na pažbě své pušky další zářez.
Hosté se nevzdali a opět se ujali vedení. A opět po chybě Kaboula, který neuhlídal Kitsona na přední tyči po Shoreyho centru. 2:3. V tu chvíli se ale začaly dít věci. Dvě minuty na to se totiž dokázal potřetí trefit Berbatov, když uklidil míč do sítě střelou z voleje. Další dvě minuty stačily hostům k tomu, aby znovu vedli. Kitson přehlavičkoval Kaboula, vyměnil si míč s Huntem a Reading vedl potřetí. Jakoby to už bylo pravidlem, další branka přišla za další dvě minuty. Malbranque vyslal tvrdou střelu do horního růžku Hahnemanovy branky a srovnal na 4:4. Co se stalo za další dvě minuty se není nutné ptát. Sonko fauloval Keana a kopala se penalta. Postavil se k ní sám Keane a neproměnil ji, jenže domácí dostali možnost k dorážce a Defoe se už nemýlil. Brankostroj se zastavil v minutě osumdesáté druhé poté, co se Berbatov probil přes Ingimarssona a prostřelil Hahnemanna počtvrté. Zápas tedy skončil dosti neobvyklým skóre 6:4 a přinesl hodně vzrušení a nervů pro oba tábory fanoušků.

Chelsea - Newcastle 2:1 (28. Essien, 87. Kalou - 55. Butt)

Chelsea se ujala vedení po šťastné brance Michaela Essiena, který se vrátil do sestavy domácích. vyrovnat ale dokázal hostující Butt po předchozí akci N´Zogbii a Martinse a obranném zákroku Bridge.
Zápas ale v závěru přerostl v emocionální bouři a hostující kouč Sam Allardyce horko těžko zvládal kontrolu sám nad sebou. A nikdo se mu asi nemůže nedivit - vždyť gól Chelsea na 2:1 v 87. minutě padl po evidentním ofsajdu, v němž byl Salomon Kalou a možná také Claudio Pizzaro.

West Ham - Manchester United 2:1 (77. Ferdinand, 82. Upson - 14. Ronaldo)

Kladiváři v dnešním zápase pozičně přehrávali United téměř po celý zápas, po poločase však prohrávali 0:1 po brance Ronalda. Hosté často vyráželi k nebezpečným kontrům, které jim umožňovala domácí obrana. Na šance byl tedy zápas víceméně vyrovnaný.

Domácí postrádali kvůli různým důvodům (zejména zraněním) asi 10 hráčů (další zranění si v zápase přivodili další dva domácí hráči), ani to jim ale nezabránilo v otočení zápasu. Své šance ze hry proměnit nedokázali, United si ale dvakrát počínali nedůsledně při bránění standardních situací a West Ham toto tvrdě potrestal, když se hlavou trefili nejprve Ferdinand a poté Upson. Manchester tak dal šanci nejen Arsenalu, ale i ostatním pronásledovatelům.

Sunderland - Bolton 3:1 (13. Richardson, 32. Jones, 90. Murphy - 41. Diouf)

Černé kočky si téměř po měsíci vychutnaly radost z výhry, což se jim povedlo teprve podruhé z posledních čtvrnácti zápasů. Hlavní zásluhu na tomto vítězství má Kenwyne Jones, který jeden gól připravil a další vsítil sám. Skóre pak v poslední minutě zápasu uzavřel Murphy. Domácí se díky výhře dostali ze sestupového pásma, i když mají jen jediný bod náskok na osumnáctý Wigan.

Birmingham - Fulham 1:1 (55. Larsson - 8. Bocanegra)

Jak jinak mohl zkončit zápas, v němž nastoupil Fulham? No přece tradiční remízou. Remízoví králové opět neudrželi vedení a připisují si opět jen bod.

Portsmouth - Middlesbrough 0:1 (20. Tuncay Sanli)

Teprve druhou porážku na domácím hřišti dnes utrpěli hráči Portsmouthu, kteří také prodloužili nelichotivou bilanci šesti domácích zápasů bez vstřelené branky.

Wigan - Aston Villa 1:2 (28. Bramble - 55. Davies, 70. Agbonlahor)

Wigan se sice ujal vedení po brance Brambla, hosté ale po poločase postupně přebrali utěže zápasu a dokázali také otočit skóre, což jim přineslo historicky vůbec první výhru nad Wiganem.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.