Zpět na » Premier League » Review Boxing Day

Premier League - Review Boxing Day

Review Boxing Day © bbc.co.uk - Fanoušci si na Boxing Day vzali "santovské" čepice.

0

26.12. - AKTUALIZOVÁNO: Osm gólů a tři červené karty mohli dnes vidět fanoušci na Stamford Bridge, kam přijela Aston Villa a do Birminghamu si veze bod za remízu 4:4. V londýnském souboji urpěl výprask Fulham od Tottenhanahu a v třetím úvodním duelu West Ham doma pouze remizoval s Readingem.

Chelsea FC - Aston Villa 4:4 - detail utkání

Cestu Aston Villy za bodem odstartoval už gól Shauna Maloneyho z 14. minuty. Skotský hráč navíc přidal o půlhodinu později další trefu, i když po velké chybě Petra Čecha, který neudržel jeho lehkou střelu. V nastaveném čase první půle dal Chelsea naději na zvrácení zápasu Andriy Shevchenko, který po faulu Knighta na Ballacka proměnil pokutový kop, který navíc rozhodčí ocenil červenou kartou.

Druhý poločas domácí rozehráli skvěle a po gólech Shevchenka a Alexe průběh zápasu zvrátili. Jenže Aston Villa se nevzdala ani v 10 lidech a v 72. minutě vyrovnával Martin Laursen. Posledních deset minut utkání muselo být pro fanoušky hororových. V 80. minutě se poměr sil na hřišti vyrovnal, po brutálním zákroku na Agonlahora byl vyloučen Ricardo Carvalho. Chelsea se však se ztrátou portugalského stopera vyrovnala a v 88. minutě jí opět do vedení poslal Michael Ballack. Jenže v nastaveném čase ve vápně nejspíše rukou zahrál Ashley Cole, viděl červenou kartu a následnou penaltu proměnil Gareth Barry, čímž zařídil remízu 4:4.

Tottenham Hotspur - Fulham FC 5:1 - detail utkání

Fulham ve svém druhém zápase bez manažera Lawrieho Sancheze dostal od Tottenhamu debakl 5:1. Do vedení poslal Spurs Robbie Keane, kterého ještě do poločasu napodobil Tom Huddlestone. První branka v druhém poločase sice patřila hostujícímu Dempseymu, ale pak si za Tottenhamu gól zopakovali Keane s Huddlestonem. Cottagers v závěru přišli i o vyloučeného Volze a početní převahu v závěru využil Jermaine Defoe.

West Ham United - Reading FC 1:1 - detail utkání

West Ham doma překvapivě pouze remizoval s Readingem, a to i přes vyloučení Brynjara Gunnarsona po půlhodině hry. Hammers sice do vedení poslal Nolberto Solano, ale záslouhu vyrovnání Dave Kitsona si Royals z Upton Parku odvezli bod.

Birmingham City - Middlesbrough FC 3:0 - detail utkání

Birmingham se dokázal bleskově oklepat z prohry 0:3 v Boltonu a stejným výsledkem dnes porazil Middlesbrough. Do vedení poslal Blues vlastním gólem Stewart Downing a na konci poločasu zvyšoval na 2:0 Mikael Forssell. Druhý poločas už přinesl o gól méně, v závěru se z penalty trefil Gary McSheffrey.

Derby County - Liverpool FC 1:2 - detail utkání

Liverpool se měl podle předzápasových preview v Pride Parku pouze roztrénovat na důležitý zápas proti Manchesteru City, jenže skutečnost byla jiná. Do vedení Reds sice poslal Fernando Torres v 12. minutě, ale hosté se pak s výsledkem uspokojili a přestali hrát. Druhý poločas byl plně v režii Derby, které v 67. minutě zařídil vyrovnání James McEveley. Liverpool si teprve poté uvědomil vážnost situace a začal Rams tlačit. A hosté se nakonec dočkali v 90. minutě. Střelu Torrese z malého vápna Price vyrazil, ale nedomluvil se s McEveleyem, který mu míč ukopl z rukavic a to přímo před Gerrarda, který se už nemýlil.

Everton FC - Bolton Wanderers 2:0 - detail utkání

Everton v sobotu jen těsně prohrál s Manchesterem United a doma na Goodison Parku chtěl porazit Bolton. Ovšem v první půli domácí Toffes gól i přes převahu nevstřelili. Druhá část ovšem už radost domácím fanouškům přinesla, i když dost šťastným způsobem. Centr Phila Nevilla z přímého kopu totiž nikdo z obránců ani útočníků netrefil a míč zapadl rovnou do brány. Na konečných 2:0 zvyšoval Tim Cahill po příhrávce Lescotta.

Sunderland AFC - Manchester United 0:4 - detail utkání

Sir Alex Ferguson podruhé v kariéře narazil na svého bývalého svěřence Roye Keanea, a tentokrát nenechal manažera Sunderlandu v naději na remízu. Red Devils totiž do vedení dostal Wayne Rooney už v 20. minutě a o deset minut později ho potvrdil Louis Saha. Do poločasu ještě přidal třetí gól Cristiano Ronaldo a o výsledku utkání bylo definitivně rozhodnuto. V druhé půli už Manchester jen odpočíval, ale svůj náskok ještě dokázal zvýšit, na 4:0 zvyšoval z penalty opět Saha.

Wigan Athletic - Newcastle United 1:0 - detail utkání

Wigan se díky výhře nad Newcastlem v poměru 1:0 posunul mimo sestupové pásmo, kdežto Newcastlu se stále více vzdaluje vidina evropských pohárů. Utkání na JJB Stadium rozhodl jediným gólem Ryan Taylor z 65. minuty.

Portsmouth FC - Arsenal FC 0:0 - detail utkání

Arsenal v utkání s Portsmouth ztratil první příčku v tabulce, kde ho vystřídal po dlouhé době Manchester United. Pro Arsenal měl tento zápas velmi hořkou příchuť také v tom, že hosté poprvé v letošní sezoně nedokázali v zápase Premier League vstřilit ani jednu branku. Paradoxem je, že Arsenal své poslední utkání, kdy nevstřelil nedokázal vstřelit branku, odehrál minulou sezonu také na Fratton Park.