Zpět na » Premier League » Do semifinále Carling Cupu jdou Arsenal a Tottenham

Premier League - Do semifinále Carling Cupu jdou Arsenal a Tottenham

Do semifinále Carling Cupu jdou Arsenal a Tottenham © bbc.co.uk - Steed Malbranque

0

19.12. - Mladíci Arsenalu opět ukázali, že zápasy anglického poháru jim svědčí. V prodloužení dokázali zvítězit na půdě Blackburnu 3:2 a mohou se těšit na semifinále. Tam postupuje i Tottenham, který ukončil vítěznou sérii Manchesteru City na domácím stadionu a vyhrál 2:0, přestože už od dvacáté minuty hrál bez vyloučeného Zokory.

Blackburn - Arsenal 2:3 po prodloužení

Branky: Santa Cruz 42, 60 - Diaby 6, Eduardo 29, 104
Vyloučení: Denilson 90
Blackburn: Friedel, Reid, Samba, Nelsen, Warnock (Khizanishvili 120), Bentley, Savage, Dunn (Mokoena 105), Pedersen, Santa Cruz, Derbyshire (McCarthy 90).
Arsenal: Fabianski, Justin Hoyte, Senderos, Song Billong, Traore, Randall (Barazite 80), Diaby, Denilson, Diarra, Eduardo (Gibbs 115), Bendtner, Barazite (Perez 100).

Mark Hughes (Blackburn): "Jsem zklamaný z naší obrany. Je to stejné jako o víkendu, dostáváme příliš mnoho hloupých gólů, ale pak vždycky ukážeme odhodlání vrátit se do zápasu. Soupeř však z naší snahy o vstřelení vítězného gólu těžil."

Arsene Wenger (Arsenal): "Za stavu 2:0 jsme to měli ve svých rukách. Blackburn však svým zápalem pro hru dokázal srovnat. Po našem vyloučení jsme v sobě dokázali najít síly ke vstřelení třetí branky - to je pro mladé hráče velmi povzbudivé. Hráči to nevzdali, bojovali a nakonec vyhráli. Chceme vyhrát celý pohár a jsme toho schopni."

Manchester City - Tottenham 0:2

Branky: Defoe 5, Malbranque 82
Vyloučení: Zokora 20
Man City: Hart, Corluka, Richards, Dunne, Garrido (Ball 77), Vassell (Mpenza 69), Johnson, Hamann (Geovanni 59), Petrov, Elano, Bianchi.
Tottenham: Robinson, Chimbonda, Zokora, Kaboul, Lee, Lennon (O´Hara 72), Jenas, Boateng, Malbranque (Huddlestone 88), Berbatov, Defoe (Tainio 23).

Sven Göran Eriksson (Man City): Hráči, fanoušci i já jsme velmi zklamaní. Mysleli jsme, že doma máme velkou šanci postoupit do semifinále, ale Tottenham začal zápas velmi dobře. My jsme ve druhé půli kontrolovali hru, ale nedokázali jsme skórovat."

Juande Ramos (Tottenham): "Hráli jsme proti týmu, který je mnohem výše v tabulce a má mnohem lepší formu. Navíc jsme od dvacáté minuty hráli v deseti. Podle mě to ale na červenou nebylo. Pohárový zápas se hraje vždy ve vypjaté atmosféře a rozhodčí se tomu musí přizpůsobit. Tohle bylo nefér. Jermain pochopil, že jeho střídání bylo taktické. Ví, že jsme museli na hřiště poslat dalšího obránce."

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.