Zpět na » Premier League » Wigan přestřílel Blackburn, Tottenham ukončil sérii Portsmouthu

Premier League - Wigan přestřílel Blackburn, Tottenham ukončil sérii Portsmouthu

Wigan přestřílel Blackburn, Tottenham ukončil sérii Portsmouthu © skysports.com - Marcus Bent

0

15.12. - Hned osmi gólů včetně dvou hattricků se dočkali diváci při přestřelce na JJB Stadium, kde Wigan dokázal zdolat Blackburn. Hráči Tottenhamu Hotspur dokázali poprvé v sezóně naplno bodovat na hřišti soupeře.

Dvě dlouhé série dnes ukončil zápas mezi Portsmouthem a Tottenhamem na Fratton Parku. Hosté si díky vítězství 1:0 připsali vůbec první tříbodový zisk na hřišti soupeře v této sezóně, domácí Pompey naopak přišli o jedenáctizápasovou sérii bez porážky. Zápas dlouho spěl k remíze, domácí mohl poslat do vedení po rohovém kopu Kranjčara Dave Nugent, ale velkou šanci neproměnil. Udeřilo proto na druhé straně - po přihrávce Lennona utkání rozhodl Dimitar Berbatov. Vedení hostů mohl ještě pojistit Defoe, ale trefil jen tyč. Hráči Pompey nedokázali vstřelit před vlastními fanoušky gól ve čtyřech z posledních šesti zápasů a prováhali šanci posunout se do první čtyřky.

Sunderland bojoval o důležité body v boji o záchranu proti Aston Ville. Domácí udeřili prakticky hned z první šance - na rohový kop Wallace si naskočil zcela nehlídaný Danny Higginbotham a nedal brankáři Carsonovi šanci. Black Cats hubený náskok drželi zuby nehty, hostům pomohla k vyrovanání až standardní situace. Střídající Shaun Maloney se z přímého kopu trefil jen pár okamžiků poté, co přišel na hřiště. Snaha svěřenců Roye Keana o vstřelení rozhodující branky už byla marná, soupeři se rozešli smírně.

Velká přestřelka se strhla ve Wiganu, který hokejovým skóre 5:3 porazil Blackburn. Diváci na JJB Stadium se nenudili, k vidění byly například dva hattricky, neproměněná penalta i vyloučení. Zápas se mohl zdát rozhodnutý už po prvním poločase, kdy domácí díky brankám Landzaata, Benta a Scharnera šli do vedení 3:0. Hostující Benni McCarthy navíc neproměnil penaltu. Jestliže však nejlepší střelec Blackburnu v této sezóně neměl svůj den, pak jeho útočný kolega Roque Santa Cruz ho rozhodně měl. Těsně před přestávkou snížil a pak během prvních patnácti minut druhého poločasu zkompletoval hattrick a velký náskok domácích byl rázem pryč. Domácí střelci se však nenechali zahanbit a hattricku dosáhl také Marcus Bent. Nejprve se trefil hlavou po přihrávce Valencii, poté pohodlně poslal míč do prázdné branky po akci Aghahowy s Valenciou. Wigan ukončil třináctizápasovou sérii bez výhry, jednalo se také o první výhru nového manažera Stevea Bruce. Rovers naopak neprochází dobrým obdobím, z posledních sedmi zápasů vyhráli jen jednou.

Stoprocentní domácí bilanci si i po dnešku udržují hráči Manchesteru City. Jejich vítězství se však nerodilo lehce. Jako první se sice trefil probuzený Rolando Bianchi, ale Bolton dokázal skóre díky brankám Dioufa a Nolana otočit. O vyrovanání se "postaral" slovenský obránce Michalík, který srazil střelu Hamanna do vlastní sítě. Rozhodující moment přišel v 77. minutě, kdy se po přihrávce Petrova chytře trefil Darius Vassell. Definitivní pojistku přidal v nastaveném čase Kelvin Etuhu.

Turek Tuncay si udržuje skvělou střeleckou formu z posledních zápasů - skóroval v posledních třech utkáních v řadě. Jeho dnešní branka zajstila Middlesbrough důležité vítězství na půdě posledního Derby County. Ve skvělé formě se nachází také celý tým Evertonu, který si odvezl tři body z Upton Parku. Góly Yakubua a Johnsona prodloužily neporazitelnost Toffees už na dvanáct utkání v řadě. Joey Barton zajitil svým prvním gólem v dresu Newcastlu vítězství Magpies na půdě Fulhamu, když v nastaveném čase proměnil penaltu za faul mladíka Omozusiho na Alana Smitha.

Výsledky 17. kola Premier League:

Birmingham - Reading 1:1 (5. Forssell - 51. Hunt z pen.)
Derby County - Middlesbrough 0:1 (38. Tuncay Sanli)
Manchester City - Bolton 4:2 (7. Bianchi, 48. Michalík vlastní, 77. Vassell, 90. Etuhu - 31. Diouf, 40. Nolan)
Portsmouth - Tottenham 0:1 (81. Berbatov)
Sunderland - Aston Villa 1:1 (10. Higginbotham - 73. Maloney)
West Ham - Everton 0:2 (45. Yakubu, 90. Johnson)
Wigan - Blackburn 5:3 (12., 66. a 81. Bent, 8. Landzaat, 37. Scharner - 45., 50. a 61. Santa Cruz)
Fulham - Newcastle 0:1 (90. Barton z pen.)