Zpět na » Premier League » Yakubu hattrickem pokořil Fulham

Premier League - Yakubu hattrickem pokořil Fulham

Yakubu hattrickem pokořil Fulham © empics -

0

08.12. - Everton zvítězil doma s Fulhamem hlavně díky hattricku, který dokázal vstítit Yakubu během jediného poločasu. Hrály se pochopitelně i další zápasy 16. kola.

Domácí i hosté z Fulhamu pokračovali ve stávající formě:zatímco u Evertonu je ale forma vynikající:vždyť domácí neprohráli od 20.října žádný zápas, hosté příliš důvodů k radosti nemají. Jediná výhra (už ale měsíc stará) od 28.srpna srazila klub na pouhé 2 body od sestupového pásma.

Ani dnes nedokázali více potrápit a to hlavně díky nemohoucnosti v koncovce v první půli. Hned v úvodu promarnili hosté svůj tlak, když Kamara ani Davies svoje šance neproměnili, nedokázali využít ani své rohové kopy. Byl k vidění fotbal nahoru-dolů a tlak jedné strany střídal tlak protivníka. Everton byl na řadě o chvíli později. Niemi ale skvěle reflexivně zastavil Lescottovu střelu po Artetově centru.

V desáté minutě možná Pienaar v obranném zákroku po rohu hostí zastavil míč rukou, ale rozhodčí Bennett ukázal pouze na rohový praporek. A byl to opět Pienaar, který zachraňoval domácí, když se Stafanovic opřel z voleje do míče po Daviesově průniku. A znovu hosté a znovu ztroskotali v koncovce. Davies ani Murphy branku trefit nedokázali. V samém závěru první půle ještě zavařil střídající Jagielka, který poslal špatnou malou domů, situaci ale dokázal zachránit Yobo.

Zatímco v první půli měli více šancí hosté, druhá půle patřila domácím. O první zápis do střelecké listiny se postaral Yakubu, který dorazil míč poté, co Niemi dokázal pouze vyrazil střelu Cahilla z voleje. I tentokrát mohli hosté kontrovat, ale Murphyho střelu skvěle vyrazil Howard. I v druhé půli byl k vidění bojovný fotbal z obou stran a množství šancí. Další z nich neproměnili na straně hostů Dempsey, domácím se nepodařilo skórovat Cahilem a Osmanovu střelu zlikvidoval výborný Niemi. V 62. minutě ale už gólu zabránit nedokázal, když centr Artety z rohu přizvedl Jagielka přímo na nakrytého Yakubu a ten hlavou zvýšil vedení Evertonu.

Hosté po druhé brance upadli do menší letargie a bylo vidět, že psychicky s nimi ta branka trochu otřásla. A deset minut před koncem bylo dílo zkázy dokonáno. Yakubu totiž zkompletoval čistý hattrick. Po akci Pienaara se obtočil kolem Stafanovice a obstřelil Niemiho. Ten zachraňoval Fulham v závěru ještě několikrát od většího výprasku, domácím se ale už skórovat nepodařilo.

Branky: Yakubu 51, 61, 79.

Everton: Howard, Neville, Lescott, Yobo, Baines (Jagielka 23), Osman, Arteta, Cahill (Johnson 82), Carsley, Pienaar, Yakubu (McFadden 82).
Fulham: Niemi, Omozusi, Hughes, Stefanovic, Konchesky, Davies, Davis, Murphy (Ki-Hyeon 74), Kamara, Kuqi, Dempsey (Healy 64).

Další výsledky dnešních zápasů Premier League:

Aston Villa - Portsmouth 1:3 (0:2)

Branky: 72´ G. Barry (pen.) - 10´ C. Gardner (vl.) 40´ S.A. Muntari, 61´ S.A. Muntari

Aston Villa nedokázala využít domácího prostředí a svěřencům H. Redknappa podlehla 1:3, když čestný úspěch domácích vstřelil z penalty Barry.

Chelsea - Sunderland 2:0 (1:0)

Branky: 23´ A. Shevchenko, 75´ F. Lampard (pen.)

Chelsea si vcelku bez větších problémů poradila s trápícím se Sunderlandem a opět se přiblížila ke špici Premier League.

Manchester U. - Derby County 4:1 (2:0)

Branky: 40´ R. Giggs, 45´, 60´ C.A. Tevez, 90´ C. Ronaldo (pen.) - 76´ S. Howard

United se zase o něco přiblížili k vedoucímu Arsenalu, bezproblémovému zápasu ze strany United možná neslušely až příliš časté hereceké vložky střelce poslední branky Manchesteru.

Newcastle U. - Birmingham C. 2:1 (1:1)

Branky: 36´ O. Martins (pen.), 90´ H. Beye - 9´ C. Jerome

Newcastle se dokázal vybičovat a v bojovném utkání až v samém závěru sebral díky trefě Beyeho všechny body.

Reading - Liverpool 3:1 (1:1)

Branky: 17´ S. Hunt (pen.), 60´ K. Doyle, 67´ J. Harper - 28´ S. Gerrard

Překvapení se zrodilo v Readingu, kde si domácí poradili s Reds 3:1 a zase možná přidali nějaké ty vrásky na tvář trenéra Beniteze, jehož pozice byla v poslední době přetřásána v některých médiích hlavně kvůli dřívějším neshodám s majiteli Liverpoolu.