Zpět na » Premier League » Campbell vzhlíží k lednovým příchodům

Premier League - Campbell vzhlíží k lednovým příchodům

Campbell vzhlíží k lednovým příchodům © -

0

Líbilo se

06.12. - Africký pohár se kvapem blíží a v jeho průběhu bude většina mužstev oslabena o fotbalisty, kteří se ho účastní. Velká kolonie Afričanů je také v Portsmouthu a jeho obránce Sol Campbell doufá, že vedení Pompey v zimním přestupním termínu přivede na Fratton Park nové tváře, aby tyto „potížisty“ zastoupilo.

Kanu, John Utaka, Sully Muntari and Papa Bouba Diop takový je výčet hráčů, kteří se na začátku příštího roku zúčastní Afrického poháru národů, který bude pořádat Ghana a program potrvá od 20. ledna až do 10. února 2008. Campbell věří, že klub by se měl pokusit tento kvartet nahradit a v žádném případě nechce, aby se opakovala situace z minulého roku, kdy v zimě Pompey získali pouze Djimi Traoreho, Laurena a Arnolda Mvuembu na hostování.

K tomu je nutno připočítat další možnou ztrátu v podobě odchodu záložníka Matthew Taylora, který dostal od svého manažera Harryho Redknappa zelenou k přestupu jinam. V silné konkurenci Diopa, Muntariho a Kranjčara neobstál a transfer se tak dá očekávat. V minulosti se o jeho služby vážně ucházel londýnský Fulham, ale zda přestoupí na Craven Cottage je prozatím ještě ve hvězdách.

„Africký pohár národů nás na měsíc nebo šest týdnů připraví o několik kvalitních hráčů, ale na soupisce máme další chlapce, kteří by měli tuto mezeru zacelit, takže nás to zase tolik neochromí. Lekce z minulého ročníku je poučná. Pokud nejsou v lednu do nákupů posil vloženy finance, může se to na výsledcích týmu nepěkně odrazit.“

„Bylo by špatně, kdybychom pustili naše fotbalisty na reprezentační sraz a poté nepřivedli jako náhradu nové hráče - ačkoliv nemohu vědět, jak to dopadne. Ovšem určitě budeme potřebovat pár nových tváří, protože si nemůžeme dovolit ztratit někoho z těch, jenž nám tady zbudou,“ objasnil své stanovisko zadák Portsmouthu Sol Campbell.

Jedním z často skloňovaných jmen v souvislosti s příchodem na Fratton Park je křídelník španělské Mallorcy Jonas Gutierrez. Argentinec byl s přestupem do Anglie spojován už v létě. Ke změně klubu ale nakonec nedošlo. Sám hráč by se stěhování na ostrovy nebránil: „Vím, že situace a moje pozice se nezměnila. Jestliže přijde dobrá nabídka, potom bych si Premier League rád zahrál.“

Kam dál?

Petr Dušek / fotbalportal.cz / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
daewa - 06.12. Odpovědět

Tak ja myslim, ze presne tato strategie vynesla Pompey tam kde ted jsou. A nezapomen, ze hlavni osu tymu porad tvori ostrovni hraci: James, Campbell, Distain, Primus, Johnson, Taylor a na lavicce je Nugent, kterej se neprosazuje a asi odejde. Ale to je uz jedno, Arsenalu se to v necem podoba, to jo, ale se slovnim spojenim ,,druhy Arsenal" bych byl opatrnejsi.

Tak ta stategie je nepochybně úspěšná, to je pravda, vzpomínám si jak před 2, 3 lety Portsmouth všichni odepisovali a tipovali na sestup a kde jsou dnes ale za jakou cenu. Redknappovi se rozpadne v podstatě polovina týmu v nejklíčovější časti sezony.

Meňa.EFC
Bouba - 06.12. Odpovědět

Pompey mají momentální hodně dobrej kádr,viz. 10 "neproher v řadě" ale v době Af. Cupu určitě nějaký prohry přijdou.Odjedou 2 třetiny základního středu zálohy(Diop,Muntari) a půlky útoku(Utaka) což je výrazné oslabení.Proto by bylo dobré za každou cenu udržet nyní Taylora a Nugenta a přivédst minimálně 1 útočníka,třeba takovýho Litu ... Smajlík 1

Bouba
daewa - 06.12. Odpovědět

To je pravda, maj hodne velky stesti, ze Benjani je ze Zimbabwe a to se na Pohar Africkych zemi nekvalifikuje ani jednou za jeho karieru. Problemy urcite budou mit, to nerikam, ja jenom odporoval, ze s Arsenalem maj spolecny maximalne stejnou soutez a uspesnej utok. A sestava: James - Cranie/Lauren, Campbell, Hreidarsson, Johnsson - Kranjcar, Mendes, Hughes, Taylor - Benjani, Nugent nebude nijak oslabena. Samozrejme ze posily jsou nutnosti

Kdyby se vedení Portsmouthu zaměřilo taky na jiné hráče než jenom afričany, nemuseli by teď řešit kde kupovat nové hráče. Portsmouth se mi dřív líbil ale teď už to je takový druhý Arsenal. Jediné co je mi na tom klubu sympatické jsou fans a trenér.

Meňa.EFC
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články