Zpět na » Premier League » Gordon potřeboval odpočinek, říká Keane

Premier League - Gordon potřeboval odpočinek, říká Keane

Gordon potřeboval odpočinek, říká Keane © skysports.com - Craig Gordon - nejdražší gólman v historii Premier League.

0

Líbilo se

06.12. - Ptáte se, proč nechytal Craig Gordon za Sunderland ve víkendovém utkání proti Derby County? Jeho trenér Roy Keane to zdůvodnil slovy, že mu bylo nutné dodat trochu času na odpočinek, aby se držel dál v dobré formě.

Jednička skotské reprezentace přišla na Stadium of Light před sezónou za neuvěřitelných 9 miliónů liber z Hearts of Midlothian. Díky této sumě se stal nejdražším gólmanem na ostrovech. Před ním držel primát Fabien Barthez, jenž přestupoval do Manchesteru United za 7,8 miliónů liber. Přesto se v sobotním střetnutí s nejhorším týmem tabulky postavil mezi tři tyče Darren Ward a Gordon tak chyběl v bráně poprvé od začátku právě probíhajícího ročníku.

Existuje však pro to odůvodnění. Roy Keane věří, že sunderlandský brankář číslo jedna potřebuje po vyčerpávajícím měsíci, kdy se Černým kočkám moc nedařilo a Skotsko nepostoupilo do hlavní fáze mistrovství Evropy chvíle klidu. Určitě se na tomto faktu podepsala i vysoká prohra 7:1 z Evertonu, která gólmanovi na jistotě také nepřidá. Bývalý záložník Manchesteru United chce nechat Gordona na lavičce náhradníků i pro zápas s Chelsea.

„Mladí chlapci jsou často pod tlakem a mohou v některých utkáních chybovat. Rozhoduje psychická stránka před fyzickou. Jsem s ním velice spokojen a vím, co je pro něho z dlouhodobého hlediska nejlepší. Bez pochyby z toho bude mít užitek, když si dá v několika zápasech pauzu.“

„Tahle situace přímo volala po tom, abych ji využil. Pokouším se atmosféru v mužstvu poněkud osvěžit, protože mám několik mladíků, kteří čekají na svou šanci. Od doby, co sem přišel, byl pod velkým tlakem klubu a hodně ho vzalo vyřazení Skotska. Nerad bych ho vinil za góly z minulého týdne proti Evertonu - tam by nám pravděpodobně nestačilo v brance ani 5 brankářů. Obránci za tento gólový průvan přebírají všechnu odpovědnost. Každý hráč pokud je zklamaný, si nemůže utkání naplno užít,“ prohlásil Roy Keane.

Kam dál?

Petr Dušek / fotbalportal.cz / premierleague.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Smajlík 2 Smajlík 2 Gordon má hold smůlu Smajlík 7

M@tes.NUFC
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články