Zpět na » Premier League » Newcastle doma potrápil Arsenal a získal bod

Premier League - Newcastle doma potrápil Arsenal a získal bod

Newcastle doma potrápil Arsenal a získal bod © espn.co.uk - Steven Taylor střílí gól proti Arsenalu.

0

06.12. - Newcastle ve středeční dohrávce dokázal překvapivě obrat o dva body lídra tabulky, londýnský Arsenal. O remízu 1:1 se góly zasloužili hostující Adebayor a domácí Steven Taylor.

Arsenal zápas začal skvěle, už ve 4. minutě se totiž trefil Emmanuel Adebayor. Eboue využil nedůrazného odkopu beků Arsenalu a našel Adebayora, který si míč zpracoval na prsou a z voleje zavěsil. Jenže ve zbytku první půle už kralovali domácí, kteří chtěli bojovností urvat nějaké body a vynahradit fanouškům poslední zápasy. Geremiho přímý kop z 28. minuty chytil Almunia a hlavičku Stevena Taylora na brankové čáře zastavil Lassana Diarra. Po první půli tak i přes převahu Newcastlu vedli hosté.

I do druhé půle vlétli aktivněji domácí a hned po minutě a půl musel Almunia zasahovat proti střele N´Zogbii z 22 metrů. Poté se sice aktivita převážila nepatrně na stranu Arsenalu, ale šanci Clichyho zlikvidoval Given. Domácí se nakonec dočkali po hodině hry. Opět gólu předcházela špatná rozehrávka a centr z pravé strany. Tentokrát však s pomocí tyče zakončoval Steven Taylor a vyrovnal. Hra se poté uklidnila a vzruch zaznamenala až hlavička Smithe z 88. minuty. Po této šanci se už nic zásadního nestalo a zápas tak skončil dělbou bodů.

Arsenal si v čele tabulky zvýšil náskok na čtyři body před druhým Manchesterem United. Newcastle zase pro změnu protrhl dvou zápasové čekání na vítězství na domácím hřišti a bodově se dotáhl na desátý West Ham United.