Zpět na » Premier League » To nejlepší z 15. kola Premier League

Premier League - To nejlepší z 15. kola Premier League

To nejlepší z 15. kola Premier League © skysports.com - David Bentley, záložník Blackburnu Rovers.

0

03.12. - K dovršení patnáctého kola anglické Premier League sice chybí odehrát ještě dnešní utkání Manchesteru United a Fulhamu, které začíná ve 21:00, přesto v uplynulých zápasech nebyla nouze o vzrušující fotbalové zážitky. Pojďme si nyní některé z nich připomenout.

Hráč kola: David Bentley (Blackburn Rovers)
Těžko byste v končinách na severu od kanálu La Manche hledali někoho, kdo v tomto kole vyniknul více. Druhý poločas střetnutí Blackburnu s Newcastlem patřil k opravdovým fotbalovým lahůdkám a několikanásobně vynahradil příšernou první půli. Martins sice hned po přestávce poslal hosty do vedení, ale poté si vzal do rukou dirigentskou taktovku David Bentley a nádherným gólem z přímého kopu vyrovnal. Netrvalo dlouho a po chybě obrany Magpies utkání otočil střelou k tyči stejný hráč. Branka Tugaye ze závěru už jen vítězství domácích dotvrdila. Největší podíl na třech bodech pro Rovers však Bentleymu nikdo neodpáře.

Gól kola: Sebastian Larsson (Birmingham City)
Kdyby hlavní rozhodčí Phil Dowd v utkání Tottenham - Birmingham City nenastavoval, Bentley by nejspíš obsadil první místo i v této podrubrice. Svou šanci však dokonale využil Sebastian Larsson a v 92. minutě překrásnou ranou z bezmála 25 metrů přímo do šibenice Robinsonovy brány rozhodl o výhře Blues 2:3.

Minela kola (možná i celé sezóny): Nicolas Anelka (Bolton)
Neuvěřitelné se stalo skutkem. I hvězdy se totiž mohou mýlit. Liverpool v sobotu převálcoval doma Bolton 4:0. Kdo ví, jak by to však dopadlo, pokud by Nicolas Anelka proměnil ne stoprocentní, ale dvěstěprocentní brankovou příležitost. Za stavu 1:0 pro Reds se obránce Carragher srazil s brankářem Reinou, balon poté doputoval až k volnému Anelkovi a ten v zakončení trestuhodně selhal.

Propadák kola: Titus Bramble (Wigan)
Obránce, který svým fotbalovým uměním v minulosti zrovna neoslnil. Ještě v dobách působení na St. James Parku vytvořil památnou stoperskou dvojici Newcastlu s Jeanem - Alainem Boumsongem, jejichž spolupráce byla přezdívaná jako „Chuckle Brothers live show“, lépe řečeno díky chybám byla všem pro smích. Bramble asi chtěl při zápase Wiganu s Manchesterem City dát vzpomenout starým časům a již po 30 vteřinách předložil po školáckém kiksu míč Geovannimu, jenž podobné nabídky ke skórování neodmítá.

Výkon kola: Sunderland
Duel o šest bodů, takové bylo klání dvou o záchranu bojujících týmu - Sunderlandu a Derby County. Svěřenci Roye Keanea po celý zápas marně dobývali hostující svatyni, nakonec ale přece jen brankáře Bywatera po tvrdé dřině pokořili, když se v 90. minutě trefil Anthony Stokes a značně tak znepříjemnil premiéru Paula Jewella při prvním zápase na lavičce Rams.

Střídání kola: Tuncay Sanli (Middlesbrough)
Skvělý taktický tah vyšel v sobotu odpoledne trenéru Middlesbrough Garethu Southgateovi na hřišti Readingu. Jeho tým od 54. minuty prohrával 1:0. Za čtvrthodiny se bývalý anglický reprezentant rozhodl poslat do hry Sanli Tuncaye, který ofenzívu Boro rozproudil a v 83. minutě vyrovnal na konečných 1:1.

Zápas kola: Tottenham - Birmingham 2:3
Pořádné drama bylo včera k vidění na White Hart Lane. V utkání se naskytly hned dva penaltové momenty, které nejdříve v prvním poločase proměnil McSheffrey a v 50. minutě i Robbie Keane. Druhý jmenovaný pak zanedlouho přidal i druhý gól, aby se dvacet minut před koncem nechal vyloučit po faulu na Muambu. Během toho stačil srovnat stav skóre Jerome, ale poslední slovo měla krásná rána Larssona ze samého závěru, o níž už šla řeč.

Ideální jedenáctka 15. kola Premier League (kromě zápasu Man. Utd - Fulham)