Zpět na » Premier League » Arsenal vykázal ztrátu 47,8 milionu liber. Na kolik jej vyšel vyhazov Unaie Emeryho?

Premier League - Arsenal vykázal ztrátu 47,8 milionu liber. Na kolik jej vyšel vyhazov Unaie Emeryho?

Arsenal vykázal ztrátu 47,8 milionu liber. Na kolik jej vyšel vyhazov Unaie Emeryho? © yrtnews.com - Emirates Stadium

2

Líbilo se

06.03. - Arsenal vykázal za poslední finanční rok ztrátu 47,8 milionu liber, přičemž jako hlavní důvod významných ztrát označil pandemii koronaviru. Kvůli opatřením proti šíření pandemie koronaviru se uzavřely stadiony a na celé tři měsíce byla přerušena loňská sezóna, což se výrazným způsobem projevilo na účtech fotbalových klubů.

Klub ve výroční zprávě uvedl, že ztratil celých 14 milionů liber ve výnosech z utkání, 6 milionů liber z vysílání a dalších 34 milionů liber v důsledku odložení příjmů z vysílání do příštího roku.

Tyto ztráty se klub snažil vyrovnat úsporami v hodnotě 19 milionů liber, které zahrnovaly snížení platů o 12,5 %, na které přistoupila většina prvního týmu a vyšší komerční příjmy, které stouply ze 110 milionů liber na 142 milionů liber.

Velice drahý byl pro Arsenal také vyhazov bývalého trenéra Unaie Emeryho s jeho trenérským personálem v listopadu 2019, který klub vyšel na celých 10 milionů liber.

Velký nepoměr měl klub také v případě nákupů a prodejů hráčů. Zatímco za nové posily v podobě Nicolase Pepeho, Kierana Tierneyho nebo Williama Saliby klub utratil 182,2 milionu liber, v prodejích utržil jen 60,1 milionu liber, z nichž velká část pramenila pouze z odchodu Alexe Iwobyho do Evertonu.

„Od konce roku skupina refinancovala svoje finanční dluhopisy a přijala řadu opatření ke snížení nákladů,“ stojí v prohlášení klubu.

„Tyto kroky zajistí, že klub bude mít nadále dobrou finanční pozici, aby mohl rychle reagovat, jakmile se situace začne zlepšovat. Klub má i nadále neochvějnou podporu svého konečného vlastníka Stana Kroenkeho.“

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Forte02 - 08.03. Odpovědět

Všichni budou ve státě

Forte02
pivo888 - 07.03. Odpovědět

arsenal dopadne ako machackala...

pivo888
Kuzma - 06.03. Odpovědět

A co teprve, když nevybojují účast v evropských pohárech ?

Kuzma
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články