Zpět na » Premier League » Tomáš Souček: Dejme mu šanci, vždyť je tu zdarma

Premier League - Tomáš Souček: Dejme mu šanci, vždyť je tu zdarma

Tomáš Souček: Dejme mu šanci, vždyť je tu zdarma © whufc.com - Tomáš Souček ve West Hamu

4

Líbilo se

27.01. - BULVÁRNÍK Aktuálně je Tomáš Souček jeden z nejlepších hráčů ve West Hamu. Ovšem k tomu, aby se dostal, tam kde teď je, tak si musel projít dlouhou cestou, která v sobě skrývala řadu překážek. Jeho nevětší trápení probíhalo na začátku kariéry v mužském fotbale a na toto období jsem se zaměřil a podrobněji popsal, jak si vedl a poprve se setkal s Jindřichem Trpišovským ve Viktorii Žižkov.

Psala se zima roku 2015 a do Viktorie Žižkov přišel na hostování nezkušený hráč, začínající v dospělém fotbale. Jmenoval se Tomáš Souček a měl za sebou několik neúspěšných hostování ve Vlašimi a Frýdku Místku. Po prvním týdnu působením pod Trpišovským a Houšteckým to vypadalo pro Součka bledě, ale tehdejší boss Viktorie pan Horník řekl: „Dejme mu šanci, vždyť je tu zdarma!“ Trenéři poslechli a Tomáš šanci dostal a vzniklo dlouholeté spojení mezi Součkem a Trpišovským, které se táhlo až do společného působení v pražské Slavii.

Samotný přestup do West Hamu taky probíhal dost složitě a na poslední chvíli málem spadl. Původně kolem Součka bylo více zájemců, a to Monaco a Brighton, s jimiž jednání nevadla ke zdárnému konci. S West Hamem to byla už jiná úroveň. Vzal si Tomáše na půlroční hostování s opcí, kdy si ho vyzkoušel a poté Slavii oznámil, že si ho chce koupit natrvalo. Slavia chtěla mít přestupní rekord a nasadila cenu, která převyšovala přestup Tomáše Rosického do Borussie Dortmund. Tento tah se, ale málem nevyplatil. Když manažeři West Hamu viděli finanční požadavek, který byl o pár milionu výší než původní nabídka, tak začala doslova bitva o každé euro a nebýt Tomášova agenta pana Pasky, tak dneska Souček na Britských ostrovech nehraje. Ve finále West Ham zaplatil Slavii 540 milionu korun a na své si přišel i oddíl, kde Tomáš začínal, protože dle právních norem připadlo Havlíčkovu Brodu cca 45 milionů korun.

Souček poprvé za West Ham, jeho tým neudržel slibné vedení - iDNES.cz

Všechno dopadlo šťastně a nyní hraje Souček pravidelně v základní sestavě a bojuje s „Kladiváři“ o účast v Evropských pohárech. Po krátké době se k němu přidal Vladimír Coufal a probíhají i další jednání mezi oběma kluby o dalších přestupech z Prahy do Anglie. Konkrétně se jedná o brankáře Koláře a také slavistického Honzu Bořila, který by rád ve své kariéře okusil zahraniční angažmá. My můžeme pouze spekulovat, jak to všechno nakonec dopadne, ale jedno je jisté, bude to ještě hodně zajímavé.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Borilovy bych tohle angazma moc pral, zaslouzil by si to. Navic tomu nahrava zraneni Masuaky. A myslim ze i Kolar by se tam typologicky hodil. Sima je otazka, ten by dle mel jeste alespon rok zustat, potvrdit sve dosavadni kvality a navic nabrat jeste trochu zkusenosti (v evropskych poharech) a i fyzicku samozrejme

HyperioN

Všechno je to Horníkova zásluha asi Smajlík 2 Smajlík 3

Tomguncz27
Reklama
Reklama
Nejnovější články