Zpět na » Premier League » Situace na Anfield: Rafa s vlastníky spokojen

Premier League - Situace na Anfield: Rafa s vlastníky spokojen

Situace na Anfield: Rafa s vlastníky spokojen © skysports.com - Benitez tvrdí, že se stav věcí po týdnu zlepšil.

0

Líbilo se

01.12. - Ve fotbalových kuloárech se o tom šušká už dlouho. Noví majitelé Liverpoolu George Gillett a Tom Hicks podle trenéra Rafaela Beniteze nedokázali pochopit princip evropského přestupního termínu. Tato slova měla pro bývalého kouče Valencie trochu metaforicky znamenat utažení smyčky kolem vlastního krku. Nyní je však všechno jinak! Smyčka začíná povolovat...

Benitez se po vítězném utkání v Newcastlu pustil bez servítek do svých nadřízených a vyčinil jim za nechápavost pro evropský přestupní termín. „Evropskému přestupovému oknu nerozumí. Musí pochopit, jak je těžké podepsat nové hráče. Jestliže porozumí tomu, co trh s fotbalisty znamená, pochopí i to, že se pro klub pokoušíme udělat to nejlepší. Když chápete důležitost přestupového trhu, chápete i to, co znamená podepsat volné hráče už nyní. Nežádal jsem peníze. Chtěl jsem jen, abychom se pokusili získat hráče, kteří jsou momentálně volně k mání,“ opřel se do Hickse s Gillettem lodivod Liverpoolu.

Ovšem vlastníci si nenechali od Beniteze věšet bulíky na nos a jeho přístup mu opětovali stejnou mincí. Rafa by si podle nich měl spíše, než vyhledávaní nových hráčů hledět současného kádru a začal s ním konečně vyhrávat. Oba Američané by se asi přece jen měli více zainteresovat do evropského systému. V zámoří se používá metoda draftování, kdežto na Starém kontinentu zůstávají u starého dobrého přestupového okna. I tak Hicks a Gillett stanovili někdy na období v polovině prosince schůzku, kde by se mělo rozhodnout především o tom, zda Benitez nepřepustí svou funkci někomu jinému a nedá klubu z Merseyside sbohem. Španěl ale věci s týdenním odstupem vidí trochu jinak.

„Moje současná pozice je dobrá a po posledním utkání si ji velice užívám. Ano. Je jasné, že si potřebujeme promluvit o některých nedorozuměních, odlišných názorech a tak. Jisté je však to, že zde chci zůstat i nadále. Jsem tady opravdu šťastný. Naši fanoušci jsou skvělí. Hráči, personál a vůbec všichni také. Moje idea je pracovat tak tvrdě jako předtím a pokusit se vyhrávat a získávat trofeje pro klub,“ rozplýval se nad svým působením v Liverpoolu sedmačtyřicetiletý španělský manažer.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Petr Dušek / fotbalportal.cz / football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ble - 01.12. Odpovědět

Smajlík 11

cahyn - 01.12. Odpovědět

vy lamli RAFA je nejlepsi trener !!!!! Smajlík 17

cahyn
- 01.12. Odpovědět

Jen at tam zustane benitez Smajlík 7 Kdyby tam prisel Mourinho tak bych se zacal liverpool ubat ale takhle sou neskodni Smajlík 7

SmokeR - 06.12. Odpovědět

Tythle tvoje keci nejsou nic jinyho, nez ze si nasranej, ze Vam ten arogantni bezpaterni hulvat odesel. Jsem zvedavej, jak to s vama bude dal... Cas ukaze!

Škoda Smajlík 14 , já už se tak těšil, že Benitéz odejde

Jan Vrba
Eto´o - 01.12. Odpovědět

Troubo...

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články