Zpět na » Premier League » McLeish: Cílem je záchrana

Premier League - McLeish: Cílem je záchrana

McLeish: Cílem je záchrana © football.co.uk -

0

Líbilo se

30.11. - Nový manažer fotbalistů Birminghamu City postavil před své nové svěřence jasný cíl - záchranu v Premier League. V dalších letech by však rád tabulkou stoupal výše.

Bývalý trenér skotské reprezentace převzal mužstvo Blues začátkem týdne a stal se tak nástupcem Stevea Bruce, který přijal nabídku vést Wigan. Birmingham je momentálně pouhý bod nad sestupovou zónou a McLeish vytyčil jasný cíl - záchranu.

"Věřím, že máme dostatečně dobrý tým na to, abychom se v Premier League udrželi. A určitě je to náš hlavní cíl. Až poté můžeme zvyšovat ambice. Samozřejmě nemůžeme chtít hned vyhrát Premier League, ale budeme se chtít postupně zlepšovat. Celý proces musí být pozvolný, protože nemáme tolik milionů, co chlapíci v Manchesteru United a ostatních týmech ze špičky. A nelze to změnit mávnutím kouzelného proutku. Ale pokud budeme kontinuálně budovat tým, nejenže se udržíme, ale budeme moci začít myslet výš. Ale teď to není náš hlaní záměr. Vím, že výsledky nejsou příliš dobré a je potřeba je ihned změnit. Víme, že máme schopnosti na to, abychom hráče udrželi v pohodě, ale potřebujeme, aby i oni ze sebe vydali to nejlepší," říká McLeish, který už vzhlíží i k lednovému přestupovému termínu.

"Pokud budeme v lednu moci něco změnit k lepšímu, určitě to uděláme. Musíme však získat takové hráče, kteří budou schopni hrát v Premier League a takoví se v lednu hledají dost těžko. V tomto je to docela nešikovný termín, pokud chcete nejlepší, potřebujete spoustu peněz," dodává McLeish.

Kdo je Alex McLeish?

Osmačtyřicetiletý McLeish hrával jako profesionální hráč na postu středního obránce. Prakticky celou kariéru strávil v Aberdeenu, za který odehrál téměř 500 utkání a stal se klubovou legendou. V 77 zápasech oblékl i dres skotské reprezentace.

Jeho manažerská kariéra začala v Motherwellu, pokračovala v Hibernianu, až se v roce 2001 dočkal angažmá v Glasgow Rangers. I zde byl poměrně úspěšný, během pěti let získal s klubem pět různých trofejí. Ve své druhé sezóně se dokonce radoval ze zisku ceněného "treble". Začátkem roku 2006 však byl po sérii špatných výsledků odvolán.

Necelý rok poté převzal skotskou reprezentaci, se kterou málem dosáhl senzačního postupu na EURO 2008 v konkurenci velikánů Francie a Itálie. Rozhodující duel s Itálií však Skotové prohráli a zůstali těsně před branami šampionátu. Skotská federace chtěla nabídnout McLeishovi prodloužení smlouvy, avšak ten sám svoji funkci složil a přijal nabídku Birminghamu City.

Kam dál?

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ManCity - 01.12. Odpovědět

To Aaron: Tak Gers jsou ve správných rukách, Walter Smith tam dělá snad ještě lepší práci, než McLeish. Ale tím nechci shazovat ten velký kus práce a pokroku, který za ním zůstal. Oba patří mezi ty pravé managery Rangers...

ManCity
Aaron - 01.12. Odpovědět

jj, Smith je dobrý a nic proti němu nemám, protože dost zvedl tým potom Frantíkovi. Ale za McLeishe to byl ještě lepší tým. Aspoň pro mě Smajlík 1

Aaron

Teď bez Bruceho ztratili Brums kouzlo toho, že mu přeju záchranu, no hodně by chyběly derby zápasy s Villou, takže ať se McLeish činí ;).

ronaldo!
Aaron - 30.11. Odpovědět

Birmingham jsem nikdy neměl moc rád, ale teď jim budu trochu přát, tedy spíš McLeishovi. To co předváděl s Tartan Army bylo velmi dobré. Ale pořád mě mrzí, že není manažerem Gers. Tam udělal hodně dobré práce

Aaron

myslím, že McLeish je dovede k pohodlný záchraně... sice ho moc neznám, ale co dokázal se Skotskem v kvalifikaci je obdivuhodný..

C. Fabregas

Myslím že Birmingham by se měl zachránit, s managerem jako je McLeish určitě, kdoví třeba je na pár sezon uvidíme v PL nastálo.

Meňa.EFC
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články