Zpět na » Premier League » Arséne Wenger: Nová Evropská Superliga by zničila Premier League

Premier League - Arséne Wenger: Nová Evropská Superliga by zničila Premier League

Arséne Wenger: Nová Evropská Superliga by zničila Premier League © metro.co.uk - Arséne Wenger

1

Líbilo se

29.10. - Bývalý manažer Arsenalu a současný šéf globálního rozvoje fotbalu ve FIFA Arséne Wenger je proti návrhu na založení nové Evropské Superligy. Wenger má za to, že hlavním důvodem zájmu klubů napříč Evropou o založení Superligy je fakt, nemohou finančně konkurovat soupeřům z Premier League.

Manchester United a Liverpool údajně jednají o vytvoření nového turnaje v hodnotě 6 miliard dolarů, kterého by se účastnilo až 18 klubů z pěti nejlepších evropských lig.

Zakládající členové usilují o to, aby se turnaj uskutečnil už v roce 2022 a jejich návrh podpořil třeba Josep Maria Bartomeu, který v úterý rezignoval na post prezidenta Barcelony.

Šéf globálního rozvoje fotbalu FIFA a někdejší manažer Arsenalu Arséne Wenger si ale myslí, že plány na nový celoevropský turnaj jsou zaměřeny výhradně na narušení “nadřazenosti“ Premier League.

„Premier League má převahu a ostatní ligy se snaží zničit výhody, které má,“ prohlásil Wenger.

„Pro ně by bylo nejlepší udělat ligu, která by v podstatě zničila Premier League. Pokud by dostali souhlas od velkých anglických klubů, stalo by se to.“

Superliga by vedla k tomu, že by se častěji potkávaly nejlepší evropský kluby, ale podle Wengera by z toho těžili pouze vlastníci klubů.

„Jsme v období, kdy vlastníci jsou zároveň investory,“ dodal Wenger. „Jejich hlavním cílem je vydělat více peněz. A Evropská Superliga je možná jedním z nejlepších způsobů, jak více peněz vydělat.“

Uniklé plány na lukrativní Evropskou Superligu naznačují, že domácí ligy by se staly pouhou druhořadou soutěží. Nejlepší evropské kluby by totiž bojovaly v až 18členném turnaji s názvem Evropská Superliga.

Jednání o zrealizování turnaje, který by byl zastřešován FIFA, se mimo jiných evropských klubů zúčastnili i zástupci Liverpoolu a Manchesteru United. Turnaj by byl financován částkou 6 miliard dolarů od banky z Wall Street JP Morgan.

Kromě Liverpoolu a Manchesteru United už měli být do rodící se Superligy přizváni z Premier League také Arsenal, Chelsea, Manchester City a Tottenham Hotspur.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

naopak líbí se mi koncept bez podpůměrných paklubů typu arsenal a chelsea... Smajlík 1

prasident
Tscar - 29.10. Odpovědět

Pro nezaujateho fanouška fotbalu je podle mě nejhezčí moment za poslední roky vítězství Leicesteru v PL. Prostě outsider vyhrál proti všem předpokladům. O tohle by nás superliga okradla.

Tscar

Záleží jak se na to lidi dívají já bych nebyl proti, ale za určitých podmínek pro zvýšení konkurence v každé lize, když by udělali formát superligy tak, že nejlepší čtyři týmy ze superligy by postoupily do LM a ostatní týmy ze superligy by postupovali za současných podmínek ze zavedených lig, časem by to vedlo k větší konkurenci a zvednutí úrovně fotbalu jako celku.

MESSIFCB

Oni chtějí LM nahradit Superligou pokud to dobře chápu, LM jako taková by se už nikdy nehrála a místo ní by se hrála Superliga, která by měla ligový formát a byla by jen pro vyvolené týmy z top 5 lig, takhle jsem to pochopil já a pokud jsem to pochopil správně, tak je to totální blbost, která by okradla menší týmy o možnost hrát v pohárové Evropě s těmi nejlepšími a ubylo by na atraktivitě, kvůli absenci vyřazovacích bojů

Tomguncz1

Je to blbost.Ani LM není pořádně dokonalá.

Rudejdablik

Věřím že nenažraní Glejzrovci to rádi podpoří. Smajlík 11

CantonaErik
DeviI - 29.10. Odpovědět

To by byla zhovadilost....

DeviI
F4BRE - 29.10. Odpovědět

Evropská superliga je největší nesmysl a pokud se bude hrát, tak největší průser, kterej se fotbalu může stát.

F4BRE
Reklama
Reklama
Nejnovější články