Zpět na » Premier League » Spurs za tři, Bolton pouze za bod

Premier League - Spurs za tři, Bolton pouze za bod

Spurs za tři, Bolton pouze za bod © uefa.com - Darren Bent se raduje z rozhodujícího gólu proti Soluni.

0

30.11. - Včera byly na programu třetí zápasy v základních skupinách Poháru UEFA a svou troškou do mlýna přispěly i anglické týmy. Tottenham na White Hart Lane s odřenýma ušima vybojoval vítězství nad Aalborgem, zatímco Bolton se doma natrápil na remízu s Arisem Soluň.

Severní Londýn už pamatuje na lepší formu Tottenhamu. V lize se nedaří a i první poločas s dánským Aalborgem vypadal na závdavek pro další neúspěch. Již druhá minuta utkání nabídla první branku, hostující Enevoldsen se prezentoval střelou z dvaceti metrů a důležitou poznámkou pro čtenáře je fakt, že skončila v síti Robinsonovy svatyně. Šokující začátek utkání napověděl, že soupeř nedá svou kůži lacino a Kohouti si budou muset výhru zasloužit. Zvlášť když ve 37. minutě přidal druhou trefu Dánů Risgard a nad White Hart Lane se začala stahovat mračna nejistoty.

O přestávce však asi proběhl v kabině domácích pořádný průvan a trenér Juande Ramos naordinoval pokyny, jak vývoj zápasu zvrátit. Tento plán plnili jeho svěřenci na 120 %, protože sotva se rozběhla druhá půle, Berbatov snižoval na 1:2. Neuběhlo ani pět minut a ukazatele skóre byly v rovnovážném stavu. Spolupráce Robbieho Keanea a Steeda Malbranquea vyšla na výbornou a výsledkem toho byla povedená rána druhého jmenovaného - 2:2. Rozhodnutí přinesla 66. minuta potom, co Gareth Bale rozehrál přímý kop na Lennona, balon si následně našel střídajícího Darrena Benta a Spurs si už vítězství vzít nenechali.

„Je to oblast, na které potřebuje zapracovat. Nejdůležitější věcí v týmu je rovnováha. Naše obrana nepodala příliš povedený výkon a musíme najít nějaké řešení, protože nechceme v každém zápase střílet 3 góly. Máme zraněných mnoho defenzivních hráčů,“ nejásal nad výsledkem kouč Ramos.

Tottenham - Aalborg 3:2 (0:2)
Branky: 46. Berbatov, 51. Malbranque, 66. Bent - 2. Enevoldsen, 37. Risgard
Sestava Tottenhamu: Robinson, Lee (45. Bent), Chimbonda, Dawson, Bale, Lennon, Jenas (45. Huddlestone), Zokora, Malbranque, Keane, Berbatov (74. Boateng)

5 Aalborg 2 zápasy 1 bod

Jestliže situace ohledně Tottenhamu dopadla ještě jakžtakž, Bolton se proti Arisu Soluň se zlou potázal a bod za plichtu 1:1 vydoloval doslova v minutě dvanácté, lépe v dvaadevadesáté. Doplním, že i branka Řeků padla na konci poločasu, konkrétně toho prvního. Pěkným volejem se o ni postaral Toni. Obě mužstva si byla rovnocennými soupeři, přesto prakticky po celý zápas Trotters tahali za delší konec. Tuláci se však nakonec přece jen protoulali alespoň k bodu. V závěrečném nastavení se míč po velké skrumáži před brankářem Chalkiasem dostal až ke Steliosovi Giannakopoulosi, který dorážkou zblízka zhatil svým krajanům ambice na výhru.

„Herní projev byl celkově slabý. Nedokázali jsme přeřadit na vyšší stupeň. Začali jsme hrát nečistě a doufali, že se k nám balony nějakým způsobem odrazí sami, ale bod je nakonec opravdu dobrý bez ohledu na to, jak jsme hráli. Náš útok působil stereotypním dojmem a obrana byla průchodná. Umožnili jsme jim dostatek brankových příležitostí,“ rozpovídal se o svém pohledu na remízový duel se Soluní kouč Wanderers Gary Megson.

Bolton - Aris Soluň 1:1 (0:1)
Branky: 44. Toni - 92. Giannakopoulos
Sestava Boltonu: Jaaskelainen, Hunt, Andrew O´Brien, Meite, Cid, Giannakopoulos, Guthrie, Nolan, McCann (13. Alonso), Wilhelmsson (65. Diouf), Davies (65. Anelka)
Návštěva: 10 229 diváků
Rozhodčí: Eduardo Iturralde Gonzalez (Španělsko)