Zpět na » Premier League » Naše sezóna začala teprve teď, řekl po vítězství v Newcastlu Ole Gunnar Solskjaer

Premier League - Naše sezóna začala teprve teď, řekl po vítězství v Newcastlu Ole Gunnar Solskjaer

Naše sezóna začala teprve teď, řekl po vítězství v Newcastlu Ole Gunnar Solskjaer © express.co.uk, fotbalportal.cz - Ole Gunnar Solskjaer

5

18.10. - Manchester United začal duel proti Newcastlu hodně smolně. Už ve druhé minutě si vlastní gól vstřelil Luke Shaw. Jenomže Red Devils následně zvládli duel otočit. Nejprve srovnal kritizovaný Harry Maguire. Poté v samotném závěru skórovali Fernandes, Wan-Bissaka a Rashford. Manchester vyhrál 1:4 a Ole Gunnar Solskjaer věří, že tohle ten pravý začátek sezóny pro jeho tým.

Po vlastní brance Luka Shawa byl Manchester United daleko aktivnější než jeho soupeř. Jeho aktivita vyústila krásným gólem Bruna Fernandese ve 20. minutě. Ten ale nebyl kvůli ofsajdu Juana Maty uznán. O tři minuty později už ale srovnal po rohu Harry Maguire.

Dlouho to vypadalo na remízu. David de Gea se také musel vytáhnout parádním zákrokem. V 58. minutě Bruno Fernandes k údivu všech neproměnil pokutový kop. Chuť si spravil 4 minuty před koncem, kdy vstřelil vítězný gól. Na něj mu přihrával Marcus Rashford. Ten o 4 minuty později zaznamenal další asistenci u gólu Aarona Wan-Bissaky. A v 6. minutě nastavení se mladý Angličan prosadil sám. Manchester United tak v Newcastlu vyhrál 1:4. V celém zápase zaznamenal 28 střel. Nejvíce v této sezóně.

Ole Gunnar Solskjaer po utkání uvedl, že tohle je ten pravý start sezóny Manchesteru United.

„Po posledním výsledku byl tento zápas pro nás ještě mnohem důležitější. Pak jsme už po dvou minutách prohráli 1:0. To bylo ještě složitější.“

„Ale ukázali jsme velkou odolnost, velký charakter. Vrátili jsme se zpátky do hry. Zvládli jsme se z toho nezdaru oklepat. A k tomu nás vedl náš inspirativní kapitán.“

„Nechceme to používat jako nějakou výmluvu, ale potřebovali jsme určitou předsezónní přípravu. Chtěli jsme do reprezentační přestávky získat více bodů, ale víme, že naše sezóna začíná právě teď. Mohli jste to dnes vidět.“

„Čeká nás teď těžký měsíc, ale my se moc těšíme na každý zápas.“

Pro Manchester United bude následujícím duelem úvodní zápas v základní skupině Ligy mistrů proti minulému finalistovi celé soutěže - proti Paris Saint-Germain.

Více informací o Manchester United naleznete zde.