Zpět na » Premier League » Mesut Özil za Arsenal už půl roku nehrál. Přesto od klubu dostal bonus ve výši 8 milionů liber

Premier League - Mesut Özil za Arsenal už půl roku nehrál. Přesto od klubu dostal bonus ve výši 8 milionů liber

Mesut Özil za Arsenal už půl roku nehrál. Přesto od klubu dostal bonus ve výši 8 milionů liber © np-coburg.de - Mesut Ozil

0

Líbilo se

13.10. - Mesut Özil neodehrál za Arsenal od jarního restartu Premier League ani minutu a letos se dokonce ani nevešel do nominace manažera Mikela Artety pro zápasy Evropské ligy. To však nic nezměnilo na tom, že německému záložníkovi přišel v září na účet od Arsenalu bonus ve výši 8 milionů liber za loajalitu.

Přestože je s 350 tisíci liber týdně zdaleka nejlépe placeným hráčem Arsenalu, nepatří Mesut Özil mezi oblíbence manažera Mikela Artety a od jarního přerušení soutěže kvůli pandemii koronaviru neodehrál za tým ani minutu.

Arsenal proto v létě dovolil hráči hledat si nový klub, vítěz mistrovství světa s Německem ale odchod z Emirates Stadium odmítl s tím, že se chystá dodržet svoji smlouvu, která mu vyprší až po letošní sezóně.

Podle deníku The Athletic si navíc díky tomu přišel v září na obří bonus ve výši 8 milionů liber za loajalitu, který byl součástí jeho astronomické smlouvy, kterou podepsal s klubem v roce 2018.

Přestože je Özil jedním z nejlépe placených hráčů v celé Premier League, za Arsenal v nové sezóně ještě nenastoupil. Podle stejného zdroje je zřejmě jedním z důvodů to, že má ve smlouvě zakotvené i nemalé bonusy za počet odehraných zápasů.

Navíc se zdá, že Arsenal bude muset platit tučnou mzdu bývalému německému reprezentantovi až do konce letošní sezóny. Klub sice měl před pár dny dostat nabídku ze saudskoarabského Al-Nassru za 31letého hráče, Özil ale nabídku dvouletého kontraktu na Blízkém východě odmítl.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / express.co.uk, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články