Zpět na » Premier League » Arséne Wenger k chystanému projektu Big Picture: Pokud se nic nestane, menší kluby zaniknou

Premier League - Arséne Wenger k chystanému projektu Big Picture: Pokud se nic nestane, menší kluby zaniknou

Arséne Wenger k chystanému projektu Big Picture: Pokud se nic nestane, menší kluby zaniknou © skysports.com, fotbalportal.cz - Arséne Wenger

1

Líbilo se

13.10. - V anglickém fotbale se momentálně řeší jedno obrovské téma. Může dojít k největším změnám od té doby, co se nejvyšší soutěž přeměnila na Premier League. Vše mají na svědomí zástupci největších klubů Liverpoolu a Manchesteru United. Chtějí snížit počet klubů v Premier League, finanční pomoc pro týmy z nižších lig a zvýraznit práva silnějších. Co na to Arséne Wenger?

I vzhledem k situaci, jaké nyní prakticky na celém světě panuje, se chystají velmi radikální změny v anglickém fotbale. Zástupci Liverpoolu a Manchesteru United, největších klubů na Ostrovech, mají velké plány, tzv. Project Big Picture.

Současný počet dvaceti klubů v Premier League by se měl zúžit na 18. Ve druhé, třetí a čtvrté lize by mělo být 24 týmů. Z Premier League by sestupovaly poslední dva celky. Šestnáctý tým konečné tabulky by pak hrál se třetím, čtvrtým a pátým týmem Championship klasické play-off.

Měl by se zrušit Ligový pohár (Carabao Cup) a také Community Shield.

Zásadní je to, že už by přestal existovat „zlatý padák“. Sestupující tým z Premier League už by nedostával tučné „bolestné“.

Liverpool a Manchester United dále navrhují záchranný balíček ve výši 250 miliónů liber pro kluby ze druhé, třetí a čtvrté ligy. Až 25 % z příjmů klubů Premier League, například z tv práv, by mělo směřovat ke klubům z nižších soutěží.

Důležitou součástí je také návrh většího slova pro velké kluby. Ty by měly speciální volební právo v zásadních otázkách.

K těmto návrhům se nyní vyjádřil i Arséne Wenger, bývalý dlouholetý manažer Arsenalu.

„Je to dlouhodobě neudržitelné. Pokud se nic nestane, tak menší kluby „zemřou“. Prostě zaniknou. Nemyslím si, že jedna platba může vyřešit celý problém. Ten problém je mnohem hlubší.“

„Peníze musí být určitě sdíleny. Příjem těch nejlepších klubů musí být sdílen s menšími kluby.“

„Celkově musí přijít řešení od federace, od vlády, od Premier League. Musí se najít kompromis k vyřešení problémů, které existovaly již před koronavirem.“

Názor bývalého francouzského kouče je jedním z mnoha. Tato diskuze bude mít ještě dlouhé pokračování.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Uvidíme ale jenom aby v tom nakonec nebyl takový chaos že když si usmyslí týmy z "top 6" že je pod jejich úroveň sdílet Premiér League i se zbytkem Anglie, aby si neudělali vlastní ligu a neztráceli iluze o jejich výjimečnosti a jedinečnosti samozřejmě kvůli lidem kteří to vedou

MESSIFCB
Reklama
Reklama
Nejnovější články