Zpět na » Premier League » Agent Donnyho van de Beeka kritizuje Manchester United za to, že je jeho klient jen střídajícím hráčem

Premier League - Agent Donnyho van de Beeka kritizuje Manchester United za to, že je jeho klient jen střídajícím hráčem

Agent Donnyho van de Beeka kritizuje Manchester United za to, že je jeho klient jen střídajícím hráčem © skysports.com, fotbalportal.cz - Donny van de Beek

2

30.09. - Je dosud jedinou letní posilou Manchesteru United. Ole Gunnar Solskjaer jej označil za hráče světové extratřídy. Jistě, že potřebuje čas na aklimatizaci. V úvodních dvou ligových utkáních ale odehrál dohromady jen 24 minut. To se hrubě nelíbí Sjaaku Swartovi, agentovi Donnyho van de Beeka. Dojde brzy k nějaké změně?

Debut si Donny van de Beek v dresu Manchesteru United odbyl v zápase proti Crystal Palace. Hned se mu podařilo skórovat, ale Red Devils prohráli 1:3. Nizozemský záložník strávil na trávníku 23 minut. Poté nastoupil v základní sestavě proti Lutonu v Carabao Cupu. Odehrál 78 minut.

V utkání proti Brightonu naskočil do hry až v první minutě nastavení, kdy vystřídal Anthonyho Martiala. United vyhráli 2:3, když Bruno Fernandes proměnil pokutový kop nařízený až po konečném hvizdu.

Za Donnyho van de Beeka zaplatil Manchester United 39 miliónů liber. Rozhodnutí Ole Gunnara Solskjaera ohledně zařazení nového hráče jen na lavičku náhradníků kritizoval Sjaak Swart. Ten strávil takřka 20 let v Ajaxu Amsterdam, se kterým vyhrál 7 ligových titulů a třikrát v řadě PMEZ (předchůdce Ligy mistrů). Momentálně je agentem Donnyho van de Beeka.

„Náhradník...vůbec se mi to nelíbí. Nezkousl bych to. Do konce zbývaly 4 minuty. Museli byste mě nechat na lavičce.“

„Ale musím říct, že Donny i tak udělal tři dobré věci. A tu penaltu, která znamenala vítězný gól, také zařídil on. Za těch pár minut si vedl dobře.“

„Ale normálně měl Manchester United prohrát tak 7:1. Brighton pětkrát nastřelil brankovou konstrukci. Takové věci by se United neměly stávat.“

Dnes večer hraje Manchester United na půdě Brightonu znovu. Tentokrát v rámci Carabao Cupu. Dostane Donny van de Beek šanci od úvodní minuty? A co o víkendu v lize proti Tottenhamu?

Více informací o Manchester United naleznete zde.