Zpět na » Premier League » Liverpool je mašina, kterou bude velmi těžké zastavit

Premier League - Liverpool je mašina, kterou bude velmi těžké zastavit

Liverpool je mašina, kterou bude velmi těžké zastavit © thisisanfield.com, fotbalportal.cz - Liverpool

3

29.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE V pondělí večer přivítali Reds na Anfieldu Arsenal, který taktéž vyhrál obě úvodní utkání nové sezóny Premier League. Navíc Gunners přetlačili Liverpool i v posledních dvou vzájemných duelech. Věřili si na domácí. Dokonce vedli 0:1 po zásahu Alexandera Lacazetta. Pak ale Reds otočili a zvítězili 3:1. Znovu ukázali velkou sílu. Svěřenci Jürgena Klopp vykročili za obhajobou správnou nohou.

Nejprve velmi chaotická výhra 4:3 nad nováčkem z Leedsu. Ten ale nebude pro nikoho snadným soupeřem. Povzbudilo to soupeře. Vypadalo to, že Liverpool nebude tak sebejistý, jako byl v minulé sezóně. Pak přišly dvě velké prověrky.

Nejprve mířil Liverpool na Stamford Bridge, kde jej prověřila „nová“ Chelsea. Po dvou gólech Sadia Maného vyhráli 0:2. A včera pak přijel na Anfield Arsenal. Nažhavený, pod Artetou se mu daří. Dokonce se dostal do vedení.

Jenomže se ukázala obrovská síla Liverpoolu. Ta byla nicméně očividná od samotného úvodu utkání. Reds byli jasně lepší a měli zápas ve své moci. I když domácí zažili nepříjemné chvíle.

Za celý zápas měli Reds na kontě 21 střel. To Arsenal pouhé 4. Velmi podobně na tom byli i předchozí dva soupeři Liverpoolu. Po třech kolech má Kloppův celek plný počet devíti bodů, zaznamenal nejvíce střel ze všech a čelil nejmenšímu počtu střeleckých pokusů.

Je to samozřejmě je malý vzorek z úvodních tří kol, ale čísla jasně ukazují jejich dominanci. „Jsou jako stroj,“ řekl Roy Keane během pondělního duelu. Pak ale Keane uvedl, že výkon Liverpoolu v defenzivě byl nedbalý, lajdácký. To mu Jürgen Klopp vyvracel. Odmítl s ním souhlasit. Řekl, že jeho svěřenci podali naprosto výjimečný výkon.

Nikdo jiný nepochyboval o opaku. Jejich vystoupení v prvním poločase mělo všechno. Divoce toužili získat každý ztracený míč. Vysoko napadali...byl to přesně takový projev, který každý protivník nesnáší.

„Presink, vzájemné propojení, anticipace, kam poletí míč...všechno bylo naprosto brilantní,“ uvedl po první půli Gary Neville.

Artetovo mužstvo sice vedlo po zásahu Alexandra Lacazetta, ale jeho vedení trvalo pouhých 147 sekund. Pak srovnal Sadio Mané. O šest minut později skóre otočil Andrew Robertson. Gunners do svého gólu zaznamenali pouhých 24 přihrávek na útočné polovině hřiště, pět z nich na útoční třetině.

Sestava Liverpoolu se nijak nelišila od minulé sezóny. Diogo Jota začal pouze na lavičce náhradníků a Thiago Alcántara tentokrát scházel úplně. Ale hráči, kteří získali titul, vypadají nyní stejně hladově, odhodlaně a nebezpečně. To je pro jejich soupeře špatná zpráva.

Všechny rysy předchozích úspěchů tohoto kádru byly znovu vidět. Arsenal nabídl větší útočnou hrozbu ve druhém poločase, ale to zase umožnilo Liverpoolu připomenout jejich sílu v protiútocích. Zápas „nezabili“ dříve jen kvůli pokaženému zakončení.

Arsenal dokázal překonat obranu Liverpoolu jen výjimečně. Velkou šanci Alexandera Lacazetta z 63. minuty zlikvidoval brankář Alisson. Vyplynulo to i z toho, že Reds hráli opravdu vysoko. „Pokud hrajete tak vysoko, samozřejmě, že existuje riziko. Museli jsme být odvážní, abychom jim způsobili problémy,“ uvedl německý kouč.

Málokterý tým si s nimi poradí, pokud budou v následujících týdnech pokračovat stejným způsobem. Jejich rychlý start může být pro ostatní týmy o to zlověstnější. I vzhledem k dalším okolnostem.

Chelsea i Arsenal zůstávají v přechodném období pod Frankem Lampardem, resp. Pod Mikelem Artetou. To ukázaly i poslední zápasy. Manchester United má své problémy. Pep Guardiola s Manchesterem City už také ztratil a má plnou hlavu starostí s defenzivou. Všechny čtyři celky budou mít složitou práci.

„Podle mě má Liverpool výhodu v tom, že Manchester City a Manchester United hrály evropské poháry. Vždy jsem cítil, že to bude pro Liverpool výhoda. Věděli, kdy jim skončí sezóna. Týmy v Evropě mohly jeden skončit, nebo také pokračovat dál a hrát semifinále, finále...,“ uvedl Jamie Carragher.

Obhajoba titulu v Premier League rozhodně není snadná. Liverpool na tom ale hned od úvodu pracuje na plné obrátky. Je na zbytku, aby našel způsob, jak s ním držet krok. Jinak se bude opakovat minulý dominantní ročník...

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.