Zpět na » Premier League » Místo konečné remízy rozhodující penalta pro United, Chelsea smazala tříbrankové manko

Premier League - Místo konečné remízy rozhodující penalta pro United, Chelsea smazala tříbrankové manko

Místo konečné remízy rozhodující penalta pro United, Chelsea smazala tříbrankové manko © goal.com - Fernandes v desáté nastavené minutě rozhodl o vítězství United

3

26.09. - REVIEW Brighton se po konečném hvizdu radoval z remízy 2:2 proti Manchesteru United, když v tom šel rozhodčí přezkoumat situaci z nastaveného času. Maupay ve vápně skutečně zahrál rukou, a tak zrušil konec utkání a nařídil penaltu pro United, kterou Bruno Fernandes ve 100. minutě proměnil. Bláznivé střetnutí se odehrálo i ve West Bromwichi. Nováček po poločase vedl 3:0 nad Chelsea, Blues však v průběhu druhé půle ztrátu vymazali a vyválčili bod.

Brighton - Manchester United 2:3

Branky: 40. Maupay (pen.), 90+5. March - 43. Dunk (vl.), 55. Rashford, 90+10. B. Fernandes (pen.)

Brighton & Hove Albion FC: Ryan - White, Dunk (C), Webster - Lamptey, Lallana (74. Groß), Alzate, March - Trossard, Connolly (74. Džahánbachš), Maupay.

Manchester United: de Gea - Wan-Bissaka, Maguire (C), Lindelöf, Shaw - N. Matić, P. Pogba (65. Fred) - Greenwood (83. Bailly), B. Fernandes, Rashford - Martial (90+1. van de Beek).

Racci se nezalekli favorizovaného soupeře, vlétli na něj ve velkém stylu. V 10. minutě byl blízko vstřelené brance Leandro Trossard, jehož rána orazítkovala pravou část brankové konstrukce.

Belgický fotbalista měl i druhou příležitost domácího týmu. Tentokráte si navedl balón na levou stranu a křižnou střelou orazítkoval pro změnu levou tyčku hostující svatyně. Domácí se dočkali branky ve 40. minutě. Fernándes ve vápně fauloval Lampteyho a nařízenou penaltu proměnil Neal Maupay.

Brighton poslal z penalty do vedení Maupay (zdroj: skysports.com)

Avšak do kabin celky odcházely za vyrovnaného stavu. O pouhé tři minuty totiž přetažený centr vracel do ohně Matić a byl to smolař Lewis Dunk, kdo poslal kulatý nesmysl do vlastní brány.

Svěřenci kouče Pottera zažili krušný start do druhé půle. Nejprve arbitr podruhé nařídil penaltu v jejich prospěch, ale po konzultaci s videorozhodčím ji odvolal. O pár minut později naopak úřadovali hosté. Obrat dokonal Marcus Rashford, který o ležícího Dunka poslal míč mimo dosah gólmana.

Brighton bojoval, favorita přehrával a minimálně bod si zasloužil. Jenže nebylo mu přáno. March trefil křižným zakončením pravou tyč a stejné místo orazítkoval i Trossard, jenž měl obzláště velkou smůlu, konstrukci napálil během utkání třikrát.

Po ruce Maupaye rozhodčí zrušil konec zápasu a nařídil penaltu pro United (zdroj: skysports.com)

Bláznivý zápas měl neuvěřitelné vyvrcholení. V páté nastavené minutě propadl centr z pravé strany k volnému Marchovi, a ten v jasné pozici zamířil hlavou přesně.

Hlavní rozhodčí nastavil nad rámec základní hrací doby pět minut, proto se po vyrovnávacím gólu očekával závěrečný hvizd. Ale nebylo tomu tak, přišel až v 98. minutě, v níž došlo k momentu, kdy Maguire zasáhl v šestnáctce Brightonu do ruky Maupaye.

Ačkoli sudí odpískal konec zápasu, tak se šel podívat na inkriminovaný okamžik na video, kde zřetelně spatřil, že Maupaye trefil míč do horní končetiny. Proto zrušil konec zápasu a nařídil penaltu. Tu Bruno Fernandes proměnil s velkým přehledem a druhý závěrečný hvizd, ve 111. minutě, za stavu 3:2 pro Manchester United, byl již definitivní.

West Brom - Chelsea 3:3

Branky: 4. Robinson, 25. Robinson, 28. Bartley - 55. Mount, 70. Hudson-Odoi, 90+3. T. Abraham

West Bromwich Albion: Johnstone - Furlong, Ajayi, Bartley, O´Shea, C. Townsend - Matheus Pereira (90+1. Field), Livermore (C), Sawyers, Diangana (74. Phillips) - Robinson (66. Robson-Kanu).

Chelsea FC: Caballero - R. James, Christensen, Silva (C) (73. Giroud), M. Alonso (46. Azpilicueta) - Kanté, Kovačić (46. Hudson-Odoi) - Havertz, Mount - Werner, T. Abraham.

Zápasem Brightonu s Manchesterem United bláznivá sobota ještě zdaleka nekončila. Na programu byl totiž ještě zápas nováčka West Bromwiche proti londýnské Chelsea, kde se očekávaly tři body hostujícího celku, ale od prvních minut se zápas vyvíjel úplně jiným směrem.

Vše odstartoval ve 4. minutě Marcos Alonso, jenž obrannou hlavičkou na střed přihrál do nohy protihráči Pereirovi, jenž uvolnil Calluma Robinsona, a ten křižnou střelou k pravé tyči otevřel skóre střetnutí.

Blues měli hned dvakrát na noze vyrovnání. Nejprve Abraham špatně trefil balón, posléze Werner chytrým zakončením do protipohybu gólmana mířil pouze do břevna.

A tak znovu udeřilo na druhé straně. Velezkušenému stoperovi Thiagu Silvovi podjel míč pod nohou, do samostatného úniku se dostal opět Robinson, který s přehledem zabijáka vsítil svůj druhý gól.

Chelsea v průběhu druhého poločasu smazala tříbrankové manko (zdroj: skysports.com)

Alonso nechtěl mít rovnoměrný počet chyb jako Silva, proto přidal druhou, vedoucí ke třetímu gólu. Po rohovém kopu nepochopitelně odběhl od Bartleyho, jemuž balón hlavou přiťukl Furlong, obránce tutovku proměnil střelou do protipohybu Caballera.

Do druhé půle udělal Frank Lampard dvě změny, které měly pozitivní vliv na hru Blues od prvních minut. Střídající Azpilicueta v 55. minutě přihrál na střed Masonu Mountovi a anglický reprezentant skrytou ránou poslal míč nechytatelně k levé tyči.

Na dostřel dostal Chelsea další žolík Callum Hudson-Odoi. Nejprve převzal pas od Wernera, načež si narazil s Havertzem a technickou střelou na zadní tyč nedal Johnstoneovi šanci.

Kýžené vyrovnání přišlo v nastaveném čase. Mountovu střelu brankář vyrazil pouze před sebe přímo ke kopačkám Tammyho Abrahama, forward bez větších potíží poslal balón do prázdné brány a stanovil konečný výsledek na 3:3.

Další zápasy:

Crystal Palace - Everton 1:2 (26. Kouyaté - 10. Calvert-Lewin, 40. Richarlison (pen.))