Zpět na » Premier League » Pep Guardiola: Rád bych v Manchesteru City zůstal déle, ale musím si to zasloužit. Co se mu nelíbí?

Premier League - Pep Guardiola: Rád bych v Manchesteru City zůstal déle, ale musím si to zasloužit. Co se mu nelíbí?

Pep Guardiola: Rád bych v Manchesteru City zůstal déle, ale musím si to zasloužit. Co se mu nelíbí? © manchestereveningnews.com, fotbalportal.cz - Pep Guardiola

1

Líbilo se

21.09. - Na Etihad Stadium působí od roku 2016. Hned v první sezóně poznal, že to v Anglii nebude žádná selanka. Nezískal jedinou trofej, což se mu stalo poprvé v kariéře. Pak ale Pep Guardiola sestavil tým ještě více podle svých představ a slavil zisk dvou titulů v řadě v letech 2018 a 2019. Letos jej překonal Liverpool. Smlouva mu končí po této sezóně, rád by setrval i dál.

Ovšem uvědomuje si, že si to musí zasloužit. Manchester City stále marně čeká na úspěch v Champions League. Maximem zůstává semifinále. Ani Pep Guardiola to za 4 sezóny nedokázal změnit. Navíc přibyl velký hráč v Premier League.

Liverpool postupně začal Citizens šlapat na paty. V sezóně 2018/2019 tyto dva kluby svedly skvělý a dramatický souboj o mistrovský titul. Rozhodlo se v posledním kole a slavilo se na Etihad Stadium.

Reds ale zvládli odplatu. V ročníku 2019/2020 rozdrtili veškerou konkurenci v čele s Manchesterem City. Po třiceti letech oslavili titul. Na druhý Manchester City měli k dobru 18 bodů. Získali úžasných 99 bodů.

Pep Guardiola tak se Citizens zatím získal 2 tituly, jeden FA Cup, tři triumfy v Carabao Cupu a dvakrát vyhrál Community Shield. Platnou smlouvu má do konce této sezóny. Mluvilo se o jeho možném odchodu a nové výzvě.

On sám ale teď uvedl, že by rád zůstal déle. Vše se bude odvíjet od výsledků, čehož si je plně vědom. Musí si nový kontrakt zasloužit.

„Rád bych tady zůstal déle. Je to místo, které mám rád. Ale musím si to zasloužit. Uvidíme, jestli si v této sezóně vysloužím. Bude záležet na tom, jestli se klub bude zlepšovat a posouvat kupředu.“

„Tento klub dosáhl vysokých standardů v posledním desetiletí. Ale musíme to udržovat a zlepšovat.“

„Vůbec jsme o tom zatím s vedením klubu nemluvili. Určitě na mě netlačí od prvního dne sezóny. Umožňují mi dělat svou práci co nejlépe a se všemi zaměstnanci. Tak to bude pokračovat.“

„Neřekli mi: Musíš udělat tohle a tohle, nebo musíš vyhrát tohle a tohle. Řekli mi, abychom prostě hráli.“

„Já ale moc dobře standardy tohoto klubu. Pokud na tyto standardy nedosáhnu, pravděpodobně si to nezasloužím. Takže musím vyhrávat, abych prodloužil kontrakt.“

Pep Guardiola se také vyjádřil k návratu tří střídání. Vůbec se mu to nezamlouvá. Říká, že se pěti střídáními hráči více chrání.

„Nechápu, proč v tomto neuvěřitelném období, kdy je každý znepokojen Covidem-19, a každý nesmí chodit do restaurací, nebo by neměl chodit do restaurací, nebo by měl dodržovat sociální vzdálenosti, není dovoleno dělat to, co chcete dělat.“

„A v tomto neuvěřitelném rozvrhu zápasů, který máme po pandemii, kdy jsme sezónu dokončili pozdě a začali rychle, nemůžeme ochránit hráče pěti střídáními, a místo toho se vracíme ke třem.“

„Musíme chránit hráče a pěti střídáními chráníme hráče, ale já o takovýchto věcech nerozhoduji.“

Lodivod Manchesteru City pak rovněž potvrdil, že novým kapitánem Citizens byl zvolen v hlasování hráčů a zaměstnanců Fernandinho.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články