Zpět na » Premier League » Riquelme řekl Tottenhamu ne

Premier League - Riquelme řekl Tottenhamu ne

Riquelme řekl Tottenhamu ne © -

0

Líbilo se

28.11. - Argentinský špílmachr Juan Roman Riquelme prozradil, že se o jeho služby vážně ucházel londýnský Tottenham. Hráč Villarrealu však smetl nabídku Spurs ze stolu a dal přednost návratu do své vlasti, konkrétně do týmu milované Bocy Juniors.

Zápletka jak ze špatného filmu. Hráč dlouhodobě podává v mužstvu skvělé výkony, pomůže mu až do semifinále Ligy mistrů a jeho umění opěvuje celá Evropa. Potom přijdou rozpory s trenérem - bum, bác a fotbalová pohádka se najednou začíná posouvat na tragickou rovinu. Není snad nikdo, kdo by neznal příběh Juana Romana Riquelmeho a kouče Villarrealu Manuela Pellegriniho.

Argentinský záložník je již delší dobu v neoblibě Pellegriniho a v této sezóně si na trávnících španělské Priméra División v dresu „Žluté ponorky“ ani nekopl. O minulé zimě byla situace stejná, ozvalo se mnoho zájemců, mezi nimiž se objevil i Tottenham. Fotbalista si ovšem doslova vymodlil pětiměsíční hostování v Boce, kde fotbalově vyrostl a hlavně provařil své jméno výbornými výkony. Pět fantastických měsíců však uteklo jako voda a se začátkem léta se všechno vrátilo do starých kolejí. Riquelme se musel vrátit na Estadio El Madrigal a znovu čelil rozkmotřenému Pellegrinimu.

Argentinec se netajil tím, že by Villarreal rád opustil a tak se zase vytvořil zástup klubů žadonících o angažmá devětadvacetiletého Jihoameričana, mezi kterými ani teď nechyběl Tottenham. Z přestupu sešlo i o prázdninách, jenže stav věcí se stal pro Riquelmeho ještě horší než předtím. Pellegrini mu momentálně nedává šanci a situace musí logicky vyústit v hráčův odchod. Vedení „Žluté ponorky“ i proto odcestovalo vyjednávat do Jižní Ameriky permanentní transfer svého fotbalisty do Bocy Juniors a jestli vše půjde podle plánu, mohla by být celá záležitost vyřešena v zimním přestupním termínu. Za jistých okolností ale připadala v úvahu i varianta příchodu na White Hart Lane.

„Děkuji Tottenhamu za jeho zájem o mě, ovšem moje rodina a já se chceme vrátit domů. Jsem normální člověk, který chce hrát fotbal každou neděli. Tento přestup je jediná možnost, jak se účastnit mistrovství světa v roce 2010, jehož vidina mě neustále motivuje. Lidé by měli vědět, že jsem někdo, kdo se do fotbalu snaží vkládat maximální úsilí. Nabízel jsem, že budu hrát v Boce Juniors rok zadarmo. Také jsem vedení Villarrealu říkal, že mi nemusí splatit to, co mi rok a půl dluží,“ vyjádřil se v trochu smutném prohlášení Riquelme. Z jeho slov byla cítit obava související s tím, že kdyby ve Španělsku zůstal a tok času by plynul dál stejně, přišel by jistojistě o místo v reprezentaci Argentiny a nezahrál by si ani za tři roky v Jihoafrické republice na světovém šampionátu.

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Petr Dušek / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Nechápu proč nehraje. At je mezi ním a trenérem cokoliv, přece ho nemůžu jen tak přehlížet. Jestli s ním trenér nepočítá tak at ho někde prodají, a né ho nechat na lavičce .

Gatuso.S
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články