Zpět na » Premier League » V Interu se dějí věci. Host z Manchesteru by měl zůstat, Eriksen možná odejde

Premier League - V Interu se dějí věci. Host z Manchesteru by měl zůstat, Eriksen možná odejde

V Interu se dějí věci. Host z Manchesteru by měl zůstat, Eriksen možná odejde © 90min.com - O Alexise Sáncheze na San Siru je zájem, případ Eriksena už však je trochu jiný

2

Líbilo se

16.07. - ČÍnští vlastníci jednoho ze dvou milánských velkoklubů již dlouhodobě avizují svůj záměr dostat Internazionale zpět na výsluní nejen italského fotbalu. K tomu pochopitelně jsou potřeba kvalitní akvizice a výběrový hráčský materiál. Zatímco Alexis Sánchez během ročního hostování vzbudil zájem trenéra Antonia Conteho, v případě Christiana Eriksena se zatím na ospravedlnění mnohamiliónového lednového přestupu čeká.

Odkaz Nerazzurri se během posledních let zdánlivě ztrácel v propadlišti dějin, gigant světové kopané se však za uplynulé dvě sezóny znovu vzchopil. A to platí jak co se výkonů týče, tak na transferovém trhu. Kupříkladu Romelu Lukaku už je tamními fandy zbožňován nyní, situace výše zmíněné dvojice ovšem mají zápletku.

Sánchez doufal, že se v Manchesteru United definitivně zařadí mezi světovou špičku, místo toho ale musel vzít zavděk loňským lasem z Interu. 31letý chilský reprezentant se v první polovině svého nového angažmá potýkal s nepříjemným zraněním kotníku, přes koronavirovou přestávku však vyladil formu a po restartu Serie A patří s pěti asistencemi a jedním gólem k jejím nejlepším hráčům.

Christian Eriksen na obrázku střídá Alexise Sáncheze

Problémem pro celek z města módy je, že se mu podařilo křídelníkovo hostování prodloužit jen do 9. srpna. Aby se tedy 168 centimetrů vysoký rychlík mohl zúčastnit také závěrečných bojů Evropské ligy, nejdříve takovýto návrh budou muset odkývat Red Devils. Potíže činí zejména Sánchezův roční plat 12 miliónů eur, jenž z větší poloviny platí právě ostrovní mančaft. Vyjednávání o trvalém přestupu jsou zatím pro Inter druhořadá.

S velkou pompou přicházel koncem ledna rovněž Christian Eriksen. Díky končícímu kontraktu jej Internazionale získalo za sníženou cenu 20 miliónů eur, jako příliš výhodný obchod ovšem minimálně zatím příchod bývalého špílmachra Tottenhamu nepůsobí. Hned šest z celkových jedenácti ligových utkání dánského borce přišlo až z lavičky náhradníků. Srdce fanoušků si nezískal ani jedním gólem a dvěma asistencemi v Serii A.

Klub ověnčený třemi trofejemi z Ligy mistrů a PMEZ tedy spřádá zajímavé záložní řešení. Celek ze San Sira je údajně ochoten naslouchat nabídkám v oblasti 60 miliónů eur, které za rodáka z Middelfartu považuje jako minimální výkupní částku. Výsledkem potenciálního prodeje by tak byl výdělek kolem 40 miliónů eur.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články