Zpět na » Premier League » Je to oficiální. Kdy se otevře a zavře letní přestupové okno v Premier League?

Premier League - Je to oficiální. Kdy se otevře a zavře letní přestupové okno v Premier League?

Je to oficiální. Kdy se otevře a zavře letní přestupové okno v Premier League? © immediate.co.uk - Premier League

1

Líbilo se

15.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Premier League po týdnech jednání mezi majiteli klubů oficiálně oznámila datum otevření a zavření letního přestupového okna 2020. Původní termín přestupového okna byl odsunut kvůli dohrávané sezóně Premier League, kterou na čas přerušila pandemie koronaviru.

Premier League dnes oficiálně potvrdila, že otevře letní přestupové okno od 27. července do 5. října. Rozhodli tak majitelé klubů Premier League, kteří několik týdnů jednali a nakonec dospěli k dohodě ohledně 10 týdnů, během kterých mohou anglické kluby prodávat i nakupovat hráče.

Od 5. října do 16. října bude následně otevřeno pouze domácí přestupové okno, během kterého mohou kluby Premier League obchodovat pouze s týmy z nižších anglických soutěží, nikoli však mezi sebou.

Očekává se však nejméně aktivní přestupové okno za poslední roky. Důvodem je především nejistá finanční situace mnoha klubů kvůli dopadům, které způsobila pandemie koronaviru.

Sancho a GrealishJadon Sancho a Jack Grealish by se mohli řadit k nejdražším přestupům léta. (zdroj: skysports.com)

Už nyní se spekuluje o možných posilách anglických klubů. Zatím nejaktivnější je v tomto směru londýnská Chelsea, která již podepsala Hakima Ziyecha a Tima Wernera dohromady za více než 80 milionů liber.

Další velký přestup by se mohl udát na trase mezi Aston Villou a Manchesterem United, který má zájem o playmakera Jacka Grealishe. Spojován je například i s křídelním záložníkem Borussie Dortmund Jadonem Sanchem.

Černým koněm přestupového okna se může stát Newcastle United. Pokud Premier League posvětí jeho převzetí novými majiteli, může se Newcastle stát nejbohatším klubem v Anglii a velkým hráčem přestupového trhu.

Arsenal, Tottenham Hotspur nebo Liverpool naopak již dříve signalizovaly, že kvůli finanční situaci neplánují výraznější aktivitu na přestupovém trhu.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články