Zpět na » Premier League » Manchester United tvrdě bojuje o Ligu mistrů, Liverpool je krůček od zisku titulu

Premier League - Manchester United tvrdě bojuje o Ligu mistrů, Liverpool je krůček od zisku titulu

Manchester United tvrdě bojuje o Ligu mistrů, Liverpool je krůček od zisku titulu © goal.com - Martial je prvním mužem po sedmi letech, který v Manchesteru United vstřelil hattrick

5

25.06. - REVIEW Rudí ďáblové už třináct zápasů v řadě nepoznali hořkost porážky. V rámci 31. kola si hladce poradili se Sheffieldem United, o vítězství 3:0 rozhodl hattrickem Anthony Martial. Liverpool přejel Crystal Palace 4:0 a je dva body od zisku titulu.

Manchester United - Sheffield United 3:0

Branky: 7. Martial, 44. Martial, 74. Martial

Manchester United: de Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw - P. Pogba (80. Pereira), N. Matić - Greenwood (80. Mata), B. Fernandes (80. McTominay), Rashford (80. D. James) - Martial (80. Ighalo).

Sheffield United FC: Moore - Basham, Jagielka, Robinson - Baldock, Fleck, Norwood (C) (46. S. Berge), Lundstram, Stevens - McGoldrick (64. R. Živković), Mousset (46. McBurnie).

Od prvních minut bylo jasné, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Svěřenci trenéra Solskjaera se dostali do vedení v 7. minutě, kdy se po výborném přízemním centru Rashforda z pravé strany trefil z bezprostřední blízkosti Anthony Martial.

Dominance Rudých ďáblů pokračovala a po chvíli se mohli radovat z druhého gólů, jenže Rashford pod tlakem obránce nedokázal zamířit do úplně odkryté brány hostů. Navýšení náskoku tak přišlo až v závěru první půle. Opět zásluhou akce z pravé strany, tentokráte v roli asistenta Wan-Bissaka, Martial neměl ani v tomto případě moc těžkou práci se vstřelením gólu.

Výhru Manchesteru United řídil Anthony Martial (zdroj: skysports.com)

One man show dovršil francouzský útočník v 74. minutě, kdy si nejprve narazil s Rashfordem, aby následně před padajícím gólmanem vykouzlil povedený lob. Anthony Martial je prvním hráčem od roku 2013, který v Manchesteru United vstřelil hattrick, tím posledním byl Robin van Persie.

Manchester United si zbytek utkání pohlídal s velkým přehledem. Zvítězil 3:0 a přiblížil se příčkám zajišťujícím Ligu mistrů, na Chelsea ztrácí dva body, ta má navíc před sebou těžkého soupeře, a to Manchester City. Sheffieldu se vzdálil sen o evropských pohárech, z osmého místa ztrácí na šesté Wolves pět bodů.

Liverpool - Crystal Palace 4:0

Branky: 23. Alexander-Arnold, 44. M. Salah, 55. Fabinho, 69. Mané

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold (74. N. Williams), Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson (84. Keïta) - J. Henderson (C) (64. Oxlade-Chamberlain), Fabinho, Wijnaldum - M. Salah, Firmino (74. Minamino), Mané (84. Elliott).

Crystal Palace FC: Hennessey - J. Ward, Cahill (C), M. Sakho, van Aanholt - James McCarthy - Townsend, McArthur (66. Riedewald), Kouyaté (66. Milivojević), Zaha (15. Meyer) - J. Ayew (84. Pierrick).

Po remíze v Merseyside derby chtěl Liverpool bodovat naplno, aby se zase o krok blíže přiblížil zisku titulu. Na Manchester City disponuje obrovským náskokem a bylo by trestuhodné jej promrhat.

První náznak šance přišel v 16. minutě, to když se Roberto Firmino pokusil o technický obstřel, ale Hennessey byl na zemi včas. Brazilský útočník dlouho smutnit nemusel, neboť o sedm minut později se společně se spoluhráči mohl radovat z prvního gólu, míč nechytatelně zakroutil z přímého kopu do pravého rohu bek Alexander-Arnold.
Liverpool je po výhře nad Crystal Palace dva body od zisku titulu (zdroj: skysports.com)

Přinést ještě větší klid do tábora domácích mohl po necelé půl hodině Jordan Henderson, jeho střela z halfvoleje však zazvonila na levou tyč. Kloppovi svěřenci se nakonec dočkali ještě jednoho gólu v první půli. Fabinho našel výborným pasem za obranu Salaha, jenž tváří v tvář gólmanovi nezaváhal.

Definitivní pojistku na vítězství The Reds dal po uplynutí deseti minut z druhé půle Fabinho. Středopolař využil volného prostoru a dělovkou z dobrých dvaceti metrů propálil marně vzduchem letícího Hennesseyho.

Branku do statistik si zapsal ještě také Sádio Mané. Křídelník si naběhl na průnikovou nahrávku Salaha a z levé strany poslal míč na zadní tyč, i v tomto případě byl gólman bez jakékoliv šance zasáhnout.

Liverpool přejel Crystal Palace v poměru 4:0 a jen dva body ho dělí od zisku titulu. Jasno může být už ve čtvrtek, stačí, když Chelsea na Stamford Bridge uhraje s Manchesterem City alespoň remízu.