Zpět na » Premier League » Hrůzostrašnému Davidu Luizovi stačilo 25 minut na to, aby Arsenalu prohrál zápas. Po něm se kál

Premier League - Hrůzostrašnému Davidu Luizovi stačilo 25 minut na to, aby Arsenalu prohrál zápas. Po něm se kál

Hrůzostrašnému Davidu Luizovi stačilo 25 minut na to, aby Arsenalu prohrál zápas. Po něm se kál © dailymail.co.uk, fotbalportal.cz - David Luiz

2

18.06. - VIDEO Mikel Arteta jej nezařadil do základní sestavy, ale i tak se na hřiště brzy dostal. Nejprve se Arsenalu zranil Granit Xhaka. Ve 24. minutě pak i stoper Pablo Marí. To už se na trávník dostal David Luiz. Bohužel pro Gunners, právě tento brazilský stoper výrazně ovlivnil výsledek utkání. Nejprve svou laxností nabídl gól Sterlingovi a poté zapříčinil pokutový kop, což korunoval vyloučením.

Kvalitativní rozdíl mezi Manchesterem City a Arsenalem byl znát od samotného počátku utkání. Navíc se ukázalo další prokletí londýnského klubu, což jsou zranění. Už po pár minutách musel po špatném došlápnutí ze hřiště Granit Xhaka. Ve 24. minutě se k němu přidal stoper Pablo Marí.

Mikel Arteta místo něj poslal na hřiště Davida Luize a začal strašidelný večer pro tohoto brazilského stopera. Když ž to vypadalo, že zejména díky Berndu Lenovi udrží Arsenal do poločasu čisté konto, přišel první Luizův zkrat.

V nastavení první půle šel velmi laxně do jednoho z míčů, který svým stehnem jen odrazil k Raheemu Sterlingovi. Ten pak napálil balon sítě a mohl oslavit svůj premiérový gól v tomto kalendářním roce.

To od Davida Luize nebylo vše. Už ve 4. minutě druhého poločasu nezvládl souboj s Riyadem Mahrezem, kterého v pokutovém území stáhl k zemi. Pískala se penalta a David Luiz navíc viděl červenou kartu. Pokutový kop Kevin De Bruyne proměnil. David Luiz vydržel na hřišti pouhých 25 minut. V této sezóně David Luiz „vyrobil“ už 4 penalty.

V závěru pak Arsenal inkasoval ještě jednou a zaslouženě prohrál 3:0. Popravdě řečeno, rozdíl mohl být klidně vyšší. Kanonýři vystřelili pouze třikrát, ani jeden pokus nemířil mezi tři tyče.

David Luiz vzal prohru na sebe.

„Prohra není chybou týmu, byla to moje chyba. Tým si podle mě vedl dobře, i v deseti hráčích. Trenér je úžasný, hráči jsou skvělí. Je to jen a jen moje chyba.“

„Rozhodl jsem se hrát. V posledních dvou měsících jsem měl učinit další rozhodnutí, ale neudělal jsem to. Je to vše o mém kontraktu. Jestli zůstanu, nebo ne. Nechci to používat jako alibi. Je to moje vina.“

„Chci tady zůstat. Miluju to tady. Trenér to ví. Jen teď čekám na rozhodnutí.“

Mikel Arteta se po zápase Davida Luize zastal. Nadále jej chce mít ve svém týmu.

„David už mluvil v šatně. Je to velmi upřímný a přímý člověk. Můj názor na něj se ale tímto nijak nezměnil. Nevím, jak to dopadne s jeho smlouvou. Vím, co se dnes stalo. Byl důvod, proč jsem ho nevybral do základní sestavy. Musel hrát, protože se zranil Pablo. Zkusil to, ale nevyšlo to.“

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.