Zpět na » Premier League » Možná náhrada za Aubameyanga? Arsenal jedná i s cílem Manchesteru United a Chelsea

Premier League - Možná náhrada za Aubameyanga? Arsenal jedná i s cílem Manchesteru United a Chelsea

Možná náhrada za Aubameyanga? Arsenal jedná i s cílem Manchesteru United a Chelsea © express.co.uk - Pierre-Emerick Aubameyang

2

Líbilo se

30.05. - VIDEO Manažer Arsenalu Mikel Arteta obnovil svůj zájem o přestupový cíl Manchesteru United nebo Chelsea, který vidí jako ideální náhradu za Pierra-Emericka Aubameyanga. Tomu už příští měsíc začne běžet posledních 12 měsíců smlouvy a zdá se nepravděpodobné, že by došlo k jejímu prodloužení.

Situace kolem Aubameyanga představuje pro Arsenal velký problém. Třicetiletému útočníkovi totiž bude příští měsíc zbývat už jen rok do konce smlouvy a vzhledem k tomu, jak daleko jsou vzdáleny představy obou jednajících stran, je jeho další prodloužení značně nejisté.

Arsenal tak nechce riskovat, že bez náhrady přijde o další ze svých hvězd a je proto připraven gabonského reprezentanta v létě prodat a přivést místo něj nového útočníka.

Podle francouzského deníku L´Equipe již přitom Arsenal měl zahájit jednání o příchodu Moussy Dembeleho, jehož dlouhodobě sledují také Manchester United a Chelsea.

23letý útočník má za sebou další skvělou sezónu v dresu Lyonu, za který nastřílel 22 gólů ve 42 soutěžních zápasech a je pravděpodobné, že v létě odejde do většího klubu.

Dembele má ve Francii smlouvu do roku 2023 a za normálních okolností by za jeho prodej klub požadoval přibližně 60 milionů liber. Vzhledem k současnému vývoji trhu vinou pandemie koronaviru by však mohl být k dispozici za pouhých 45 milionů liber.

Arteta ví, že Arsenal bude v nadcházejícím přestupovém okně pracovat s omezeným rozpočtem, na kterém se vedle finančních ztrát způsobených pandemií promítla i jeho dlouhá absence v Lize mistrů.

„Plánuji dva nebo tři různé scénáře, kterým můžeme čelit,“ svěřil se Arteta. „V závislosti na jednom z těchto tří scénářů budeme schopni udělat více, méně nebo nic.“

„Musíme reagovat ze dne na den. Nevíme, jaká bude finanční situace, neznáme pravidla ani načasování okna. V tuto chvíli je hodně věcí, nad kterými nemáme kontrolu.“


Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / express.co.uk, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články